Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kis németjuhás...

Mit csináljak a kis németjuhászommal?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 hónapos németjuhász kölyökkutyám.

Minden szétrág, legutóbb a búvárszivattyú kábeleit rágta el, szerencséje volt,hogy vihar volt előző nap és elfelejtettük visszadugni. Néha játék közben bedurvul és odakap, néha erősen néha pedig csak a levegőben harap elöttem.

Próbáltam megnyugtatni, becézgetni de nem vált be. Egy ismerős mondta, hogy akármennyire is ellenkezik fektessem a hátára és fogjam meg a torkát ( csak fogtam, nem szorítottam) de amikor látszólag megnyugszik és elengedeb megint nekemesik.

Tipeek? Hogy neveljem?


2011. júl. 21. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Ne nyugtasd és becézgesd, azzal csak megdícséred azért amit csinált és megerősíted a viselkedését, tehát máskor is harapni fog. Amikor megharap, nyüszíts fel fájdalmasan, és fordítsd neki hátat, hagyd ott. Pár perc múlva gyere vissza hozzá és kezdjétek előről a játékot. Ha megint megharap, újra ugyanez. Sokszor el kell játszani vele,következetesen. A harmadik-negyedik harapásnál hagyd ott és egész nap ne játsszatok, majd megtanulja hogy a gazdinak fáj amit csinál. Ha nagyon durva, akkor meg rá kell koppintani az orrára. De erről majd később leszokik.

Amikor észreveszitek hogy rág valamit, rosszat csinál, szóljatok rá egy erőteljes NEM-el, és ennek a kíséretében rázd meg egy kicsit a nyakbőrénél fogva. pont akkor kell elkapni amikor a rossz dolgot csinálja, utánna már nem érdemes szidni, csak összezavarod.

Türelem, következetesség!

2011. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nekem is német juhászom van,de ugyanilyen problémáink voltak.Sajnos nagyon el volt kényeztetve és nem lett megnevelve rendesen,és hasonló dolgokat csinált.

Ki fogja nőni,ne aggódj.

Az enyém olyan okos lett hogy némelyik ember megirigyelhetné.Pedig erre rá sem lett szólva és nem lett megtanítva neki hogy nem szabad.Magától"megkomolyodott".

Azért nem árt neki néha oda csapni,hogy érezze hogy rosszat csinált.:)

2011. júl. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem staffordshire keverékem van. Most egy éves, régen ő is ezt csinálta, de valahogy kinőtte. Nemigazán csináltunk semmi különöset, csak szigorú hangon mondtuk, hogy NEM SZABAD! És ha jó volt, kapott jutalomfalatot, így megtanulta, mit érdemes csinálnia. A hátára fekttést is csináltuk, akkor mindig úgy tűnt, lelkifurkája van, mert utána nagyon bújt meg dörgölőzött. :)
2011. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Általában éjszaka jön rá a "mindentszétrágokroham" szóval esély sincs elkapni a bűncselekmény közben :)

Az első válaszolónak hasonló élményeket kívánok...

Köszi a tanácsokat.

Amúgy ha elkezdek futni az udvarban, akkor a kiskutya azt hiszi menekülök és hátulról futás közben belémharap, rámugrik. Ilyenkor megszoktam agyalni egy kicsit de nem képes feladni.:/

A másik meg, hogy van egy 7 éves németjuhászunk is, aki olyan ( és akkora is) mint egy medve de olyan kezes, hogy birkozni is lehet vele, de mostanában a kicsikutya folyton marja, piszkálja és csak ritkán mordul rá a picire. Olyan mintha már depressziós lenne a kiskutya miatt.

huhh, kicsit hosszú lett a kemmentem :)

2011. júl. 21. 22:47
 5/10 A kérdező kommentje:

Jah és még valami:

Amikor szétrág valamit akkor apa megszokta verni, gyakran azzal amit épp szétrágott, amiatt fél tőle.Sokmindent megtanítottam a kiskutyának de nekem nem, apának pedig egy szóra megcsinálja. Ez azért lehet mert fél tőle?

2011. júl. 21. 22:56
 6/10 anonim ***** válasza:
A szétrágáson nem segít, de a kutya életét megmentheti, ha felszereltek egy Fi-relét. Nem mellesleg az ember életét is megmentheti!
2011. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak a kis németjuhászommal?"


Azok alapján amiket leírtál, azt mondom, hogy inkább ajándékozzátok el. Nektek nem való kutya.

2011. júl. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A legjobb úton halad édesapád, hogy egy gazdától

félős, rettegő kutyát neveljen. Utólag eleve hiábavaló a büntetés, a kutya nem érti. Még akkor sem, ha azzal kap, amit megrongált. Egy 4 hónapos kölyök fogzik. Intenzívebben rág ilyenkor amúgy is. Az nj-vel foglalkozni kell nappal, fárasztani agyilag és fizikailag. Nem arra való, hogy csak az udvaron lézengjen.

Ilyen kicsi kutyát amúgy is érdemes éjszakára elzárni. Mivel nem fáradt kellően, amúgy is éjszaka aktívabbak, így rombol.Nincs, aki rászóljon éjjel, így nem is érti, amit éjjel megtehet, azt nappal miért is nem?

Édesapád kutyanevelési módszerei után ítélve, nem lesz felhőtlen az életetek azzal a kiskutyával.

Nagyon szomorú, hogy ismét egy olyan helyzet, ahol a német juhász olyan helyre került, ahol nem ismerik a fajta jellemét.

Amikor futsz, a kutya játékból akar megfogni. Tudod, a kutyákban van olyan, hogy zsákmányszerző ösztön.

A harapásról való leszoktatás pedig nem fog azonnal működni. Idő kell ahhoz, hogy a kiskutya felfogja, mit nem szabad.

A másik kutya amikor rámordul a kicsire, csak jelzi, hogy nem óhajt vele játszani. Ezt a jelzést remekül megérti a kölyök. Az, hogy újra próbálkozik, érthető, hiszen kölyök, és kitartó.

2011. júl. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ha úgy neveled mint az anyja többre mész. amint megrágott valamit fogd meg a nyakánál a bőrt emeld fel (márha még tudod) és egy kicsit rázd meg. ezt sokan nem tudják, de az anyjuk tényleg így neveli őket, és nem!!! fáj nekik. lehet hogy sivitoznak de ez természetes, a verés nem. a kutyák csak abban a pillanatban tudják mit csinálnak egy perccel később már nem. ha harap vagy csináld ezt, vagy én a rosszabbik módszert alkalmaztam mert az enyém is harapdált, amint beleharapott a kezembe nem kifelé rángattam (mint a préda ugye) hanem befelé. ettől mindig öklendezett és nagyon utálta. párszor kellett csak lenyúlni a torkán abbahagyta. ha játék közben vadul fordulj el tőle álj fel hagyd abba abban a pillanatban tedd keresztbe a kezed vegyél fel elutasító pózt. ekkor észreveszi hogy rosszat tett fájt neked te ebben nem veszel részt. ha tudod vidd sokat erdőbe sétálni (csak akkor ha ragaszkodik és mindig visszajön akkor is ha nem hívjátok) ennél nincs fárasztóbb egy kiskutya számára! a sok illat a rengeteg tennivaló az össze vissza rohangálás után úgy el fog fáradni hogy amint hazaértek aludni fog. a rongálást úgy lehet megelőzni, hogy adsz neki tennivalót. ez lehet labdadobálás, vagy olyan dolgok nekiadása amire nincs szükség (de ne pl egy szőnyeget vagy kábelt vagy ilyesmit, mert azt fogja hinni hogy nincs azzal se semmi baj, hogy a szobaszőnyeget vagy a számítógépkábelt rágja el) ilyesmi lehet ilyen szárított disznófül dentastiks vagy szalonnával bekent vagy egyszerű fabot amin koptathatja a fogát.



egy tapasztalt kutagazda

2011. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
vegyél neki kb 3 játékok és mikor csak tudsz játszodj vele és mikor pl észreveszed hogy rág valamit ráorditasz és esetleg egy kis pofot is kaphat
2011. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!