Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap volt 9 hónapos a...

Tegnap volt 9 hónapos a kutyim, az még kölyöknek nevezhető?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ivarérett? Ivarérettségig kölyök.
2009. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát én azt nemtudom :)


De köszi a választ!

2009. ápr. 3. 21:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A szuka ivarérett lesz ha tüzel, a fiú kb. amikor felemeli a lábát ha pisil.
2009. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Pedig jó lenne, ha tudnád, hogy ivarérett-e, hiszen számolnod kell a következményekkel is. Jó lenne lassan ivartalanítani.
2009. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
ha nem akarja nem KELL ivartalanítani, leginkább akkor ajánlott amikor udvaron van a kutyus.de ha nem akkor ő dötsön már h gondja van-e ebből vagy sem.
2009. ápr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem mondtam, hogy kell, csak ajánlott. A kutya egészsége/biztonsága miatt. A lakásban tartott kutya is lesz álvemhes, kaphat gennyes méhgyulladást, emlődaganatot, rákot, elrohanhat sétáltatás közben.... stb. A tulajdonos dönt, és sajnos sokszor rosszul.
2009. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Attól függ hogy mekkora a kutyus. Ha kistestű akkor már akár felnőttnek is tekinthető, de ha pl. nagy vagy óriástestű akkor még kölyök.

Azt nem értem, hogy miért kell rögtön mindenkinek az ivartalanítással jönnie! Én aláírom, hogy nagyon hasznos, de mi van akkor ha mondjuk később tervei vannak a kutyával?

Nekem van ivartalanított szukám is(aki egyébként tenyész-szuka volt), meg olyanok is akik nincsenek ivartalanítva. Ha nem akarom akkor nem lesznek vemhesek,erről kezeskedem, én tudok rájuk vigyázni!

És kinézem másokból is, hogy képesek vigyázni a kutyájukra.

Én is szorgalmazom a nem tenyésztésre szánt egyedek ivartalanítását, de nem kell mindenkit ezzel traktálni. Aki elég intelligens hozzá úgyis megcsináltatja, aki meg nem annak hiába magyarázzuk!

2009. ápr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

1. szerintem aki tenyésztő, az nem tesz itt fel kérdéseket, mert tanult eleget, járt tanfolyamra, megvan a tudása.

2. Én már rengeteg embert győztem meg az ivartalanítás szükségességéről - nem itt -, mert régi tévhitek voltak a fejükben (egyszer ellenie kell, megváltozik, tuti elhízik stb), tehát igenis szükség van ezeknek a tévhiteknek az eloszlatására. Ha itt is visszaolvasol számtalan kérdező bizonytalanságát sikerült eloszlatni.

Igenis fontosnak tartom, mert egy csomó embernek a fejében fel sem merül az ivartalanítás, csak ha az 5-6 éves kutyájánál mindenféle bajok miatt kell elvégezni a műtétet.

Tehát inkább leírom tízszer feleslegesen, minthogy egyszer kimaradjon.

2009. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
igen.
2009. ápr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos korában tüzel 1. a kutya 2-3 évig még kölyök
2009. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!