Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján döntik ezt el?

Mi alapján döntik ezt el?

Figyelt kérdés
Angol cocker spánielem van. Természetesen utánanéztem a fajtának, meg minden, és szerintem például az ilyen nevesebb kennelből való kutyák néha bűn rondák. Még a kiállítások győztesei sem arányosak midig. Mi alapján lesz egy kutya jó vérvonalú? Más fajtákat is néztem amikor kiválasztottam, és ott is azt vettem észre hogy amikor elmentem megnézni egy drága kiskutyát, és egy 20000 est az szebb arányosabb kedvesebb volt (a szüleikkel együtt) mint drága.
2011. júl. 22. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindig változnak a fajta által támasztott elvárások. Nézz meg egy mai kiállításra járó németjuhászt, alig bírnak menni, olyan mintha le akarna ülni a kutya. A spánielekkel is valami ilyesmi lehet. A jó vérvonal azt jelenti, hogy a szülőknek, nagyszülőknek jó eredményeik voltak a kiállításokon.
2011. júl. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy a te ízlésednek melyik felel meg jobban, hiszen sok keverékre is símán rá lehet mondani, hogy szebb meg aranyosabb, mint némely fajtatiszta, hanem hogy melyik felel meg jobban a standardnak. Amit meg szemre nem tudsz megállapítani, az az egészség. Azt papírokkal kell tudni igazolni, márpedig a húszezres kutya szüleinek ilyen igazolása nincsen. Amúgy kiállításokon sem mindig az győz, amelyik valóban megérdemelné, ráadásul minden bírónak megvan a benne kialakult ideális fajtaképe, ezért lehet, hogy egyik bíró nagyon jót ad neki, másnap másik bírónaál meg ő lesz a fajta győztes.
2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is spánielem van (arany színű), és az ő szülei sem díjnyertesek, bár nem is szaporítótól van, viszont szerintem csodaszép kutyus.


Változó ez szerintem: egy díjnyertes szülőktől származó kutyus is lehet csúnyácska, és egy nem díjnyertes szuka kölykei is lehetnek gyönyörűek.

2011. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az én kutyám sem 20000 es megvannak a szűrések, meg minden, de a mai spániel győzteseknek miért nagy a feje? egyik ismerősöm szerint ez egy német vérvonal, vadászatra is alkalmatlanok, és agresszívek... Szerintem egy győztesnek nem kéne orra buknia.
2011. júl. 22. 10:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

többféle kennel, többféle vérvonal, többféle választási lehetőség :P


onnan vegyél, ahol az általad preferált típust tenyésztik.

az, hogy mennyi címe van egy kutyának, manapság már nem jelent semmit. világvége kiállításokon sok pénzzel és türelemmel a legrondább kutya is lehet champion, a világ- és európakiállításokon is sok fajtánál allrounder bíró van, nem ért a fajtához, hát rábök arra, ami neki tetszik, így simán lehet egy nagy és kövér mellesleg nem kifejezetten fajtareprezentáns kutya is Eu meg világbajnok...

ha fajtaszakértő bírónál (főleg, ha a fajtagazda országból jött) ért el eredményt, az már valami. csak a honlapokon nincs kiírva olyan infó, hogy hány kutyás mezőnyből lett fajtagyőztes... az egyszeri laikust meg könnyű palira venni a sok rövidítéssel. látsz egy hosszú listát pl: 2xCAC, 3xres.CAC, 5x Exc., 2 x HPJ

ugye milyen jól néz ki? pedig ez így a bírók és a helyszínek feltüntetése nélkül csak annyit jelent, hogy jó sok helyen jártak a kutyával... de még a bíró és kiállítás megnevezése után is csak a hozzáértőnek világos a dolog.

2011. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!