Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Shih-tzu-t mire tenyésztik?

A Shih-tzu-t mire tenyésztik?

Figyelt kérdés
Nekem shih-tzu kutyám van csak azt nem tudom hogy házörző vagy jelző kutyának is jó? Lécci amit tudtok róluk azt írjátok meg!
2011. júl. 22. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
mára már öleb, de lehet,hogy akad néhány, amely alkalmas jelzőkutyának. ;)
2011. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"A kis shi-tzura mindig más törvények vonatkoztak, mint a többi kutyára. Sohasem kellett hasznothajtaniuk, mert szentnek számítottak, a templomokban őrzőként tartották, a magasrangú családoknál tisztelettel övezték őket. Úgy vélték, hogy a meghalt magasrangú papok lelke költözött beléjük, sőt a buddhisták szerint az oroszlánkutya Buddhának társa és jelképe."


Alapvetően öleb, de tud jelezni is...

[link] itt van minden amit a fajtáról tudni szeretnél

2011. júl. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Társasági kutya.

Jelzőkutyának nem, házőrzőnek meg mégugyse alkalmas. Nem is tudom, hogy jutott eszedbe, hogy egy 6-7 kilós kutya házőrzésre való.

2011. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
a jelző,házörző kutyát arra értettem pl: ha az udvarunkban egy vakond vagy rágcsálő van azt jelzi e
2011. júl. 22. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt nem jelezni szokták a kutyák, maximum megpróbálják elkapni.
2011. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Tibetben a kolostorok szent őreként tisztelték ezeket a kutyácskákat, melyek éles érzékeikkel a legapróbb neszt is éles ugatással jelezték, mellyel felkeltették a kérlelhetetlen tibeti masztiffok figyelmét a veszélyre. Hatékony összmunka volt ez, akárcsak a mi pulink és komondorunk párosa egykoron.

Emellett, a buddhista vallás is kiemelt helyen kezelte eme kutyákat. A legenda szerint a shih-tzuk elkísérték Buddhát vándorútján és szükség esetén oroszlánná változtak, mely a tibeti kultúrában különös tisztelettel övezett állat.

Ezt a hitet jelentősen nyomatékosíthatta a fent említett csapatmunka, hiszen kevés vándor volt képes megőrizni biztosnak vélt szobatisztaságát, mikor a vékony, apró kutyát sejtető ugatást követően dübörögve felbukkantak a borjú méretű tibeti masztiffok. Erre a drámai "átváltozásra" nyilván legtöbbször tele lett a jakbőr alsónadrág..."

[link]

ez a kedvenc írásom a shih-tzukról :)

2011. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!