Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról mindent?

Csivavákról mindent?

Figyelt kérdés

Kapni fogok jövő hónapban egy csivavát.Nem ez lenne az első kutyám,mellette meg van egy beagle-m is.Azt szeretném kérdezni h milyen fajta táp kell neki,mennyi az orvosi költség,télen bent lenne és azon kívül amikor hideg van akkor is,de amikor meleg van,pl. nyáron lehet kint majd egy kutyaházban?

Ja meg hogy milyen felszereléseket vegyek neki:)

Milyen játékok stb...

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 22. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A csivava szoba kutya.Ne zárd ki,csak ha ki akar menni akkor engedd ki.Minden féle kicsi játékkal szeretnek játszani.pl plüss állat.
2011. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tatámnak van csivavája.XD Náluk mindig bent van ha kiakar menni akkor kiengedik, viszont ha beakar akkor bent van..nyáron is bent alszik, szerintem ne próbálkozz, hogy kint aludjon. Royal Caninnal etetik tatámék, az orvosi költséget nem tudom, orvos válogatja, a miénkhez régóta járunk és egyre kevesebbet kér mindenért. Vegyél neki sok csipogós játékot (miénk megveszett érte), labdát, olyat aminek a két végén csomó van és húzni lehet (ezzel még mindig szokott játszani..), plüssök. Nekünk az orvos a hámot ajánlotta és nem a nyakörvet...mert, hogy gyenge neki a csontjai és ha meghúzom akkor megfulladhat..Szerintem hámot vegyél neki.

Bocsi a hosszú válaszért.

2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia !

Nekem csivavám van :)

Felszerelések:k.sampon,fekhely,játékok,ha hosszú szőrű akkor fésű is kell neki,tálak,törölköző hirtelen ennyi jutott eszembe.

a játékokból kicsit vegyél , az én kutyusom imádja ha csipognak.

Szerintem is a lakásban tartsd mert igénylik a figyelmet és nem szeretnek sokat a gazdájuk nélkül lenni(tapasztalat:) )

Van külön a fajtának táp ugyanúgy mint a beagle-nek is.

Inkább hámot használj mint nyakörvet .

Hirtelen ennyi jutott az eszembe :)

Sok sikert a kutyushoz ;)

2011. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ver0niKA ***** válasza:

SZia!

Én Royal Cannin Chihuahua száraz táppal etetem, ebben minden benne van, ami kell neki.

Az orvosi költsége sajnos elég húzós ennek a fajtának. Elég gyakori (80%) a patella betegség ilyenkor emeli a hátső lábat, 3 lábon jár vagy fut. ezt meg kell műteni, lábanként 40-50.000 Ft. Továbbá sajnos mostanság elég gyakori az epilepszia itt csak a vizsgálat kerül 50.000Ft-ba, és egy életen át gyógyszerezheted. A facebookon most két csivavának is gyűjtenek erre a célra. Az egyik gazdája Nerpel Andrea, aki a Csivava című könyvet írta! A ő csivije Manó, és 10 évesen jött ki rajta a betegség.

Egy csivavát mindenképpen bent kell tartani, nem kertikutya, szobakutya. Persze kiengedheted játszani akár több órát is, de 15-20 fok alatt fázik, és könnyen meg-és felfázik (alig van a pociján szőr) illetve korpás lesz a szőre. Éjjelre még nyáron se hagyd kint!

Kiskorában jobb a hám, de tanítani mindenképp pórázzal jobb őket.

Amúgy teljesen más természetű kutyus, mint a mostanid. iszonyatosan makacs és célratörő. Ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, neveld meg, különben könnyen agresszív vagy morgós támadós lehet.

2011. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!