Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bolhás a kutyám?

Lehet bolhás a kutyám?

Figyelt kérdés

Practic cseppel lett lekezelve a kuttyom. Ez eddig oké. Fürdetve se lett azóta, viszont az kezelést követő napokban érte víz a bundáját. A nagy melegben a kezemmel tettem egy kis vizet rá(megfeledkeztem róla, hogy a pratic után néhány napig nem érheti víz..:/ ), aztán az esőben is vizes lett egy kicsit.

Szóval aggódom, hogy nem védi őt a Practic, és bolhás vagy más élősködő telepedett bele a szőrébe. Szoktam látni, hogy vakarózik, nem nagyon, tehát lehet, hogy ez nem jelent semmit, de nem vagyok biztos benne.

És mintha én is viszketnék egy kicsit, de lehet, hogy csak kiszáradt a bőröm.

Mit gondoltok?


És a másik kérdésem, ha bolhás lenne, akkor kezeljem le újra Practiccal? Nem egészen egy hete kapott belőle.:/


Előre is köszi!


2011. júl. 22. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha bolhás lenne, akor látnál bolhákat, vagy legalább bolhaürüléket a szőrén. Nézd meg, hastájékon általában jól látszik, vagy a fül környékén, ahol kevesebb a szőr. Pici fekete pöttyöket keress.
2011. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

néha nem nagyon használnak az ilyen cseppek, mi kullancs ellen vettünk neki cseppet, de semmit nem ért... de ha bolhás lenne a kutyus, sokat vakarná magát, azt szerintem észrevennéd.


inkább hagyd a kutyát, és ha maradt még belőle, magadra cseppents, nehogy te is bolhás legyél! :D főleg ha már viszket is a bőröd, nincs más választás!

2011. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire megijedni. Szerintem használj inkább Expot vagy Advantix cseppet, ezek szerintem jobbak. Mondjuk én speciell Skudo ultrahangos bolha,kullancs riasztót használok, hogy ne menjen a bőrébe semmi vegyszer és nekem ez is teljes mértékbe beválik(de ezt aztán tényleg nem érheti víz!)Ha meg bolhás lett akkor újra cseppentsd be valamilyen cseppel,megfog szűnni tőle! Egyébként ha megfürdeted akkor utána három nap múlva cseppentsd csak ,mert mitomén xD ezt mondta az orvos.
2011. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
hogy a fenébe ne lehetne
2011. júl. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!