Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi volt a legdurvább állatorvo...

Mi volt a legdurvább állatorvosi lehúzásod?

Figyelt kérdés

Egy kérdésről jutott eszembe.

Én azután váltottam dokit, hogy egy vizsgálatért (rendelőben, rendelési időben) és egy levél Augmentinért 10 ezret fizettem.


2011. júl. 22. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
80.000ft egy mutetert amit elcseszet es meghallt a kutya
2011. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóljára egy vizsgálatért, egy szuriért és egy pasztáért 7ezret fizettem. Nekem kicsit soknak tűnik, főleg, hogy én is rendelési időben, rendelőben fizettem ennyit.. Lehúztak, vagy ez tényleg ennyibe kerül?
2011. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én paranoiás vagyok, szóval engem még nem tudtak lehúzni, de ismerősömnek két kérdésrét felszámoltak 7ezret, mint "szakmai tanácsadás".
2011. júl. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Beteg kandúrom elaltatásáért (1db injekció,vizsgálat nélkül)

rendelési időben 4000 Ft!

2011. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Szem mütét kutyusnak bejelentés nélkül sürgősen vittük.

23ezer ft-ot kellett fizetni. 1 szem mütétért ami tartott 10-15percig. Csak altatta a kutyust.

2011. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám kutyája sebes lett mert nem fésülte, és az orvos elkért egy tizest azért, hogy levágja a seb körül a szőrt meg egy fertőtlenítő sprayért.

Én meg a bolhákkal szenvedtem, és az orvos azt mondta vigyem be, csak azért, hogy lefújja őket (nem tudom ő talán jobban tud fújni? mert a szer ugyanaz) bolhairtóval. Az is több mint tízezer volt.

2011. júl. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Azért nem értelek titeket. Valóban vannak durva elszámolások némely orvosnál. De általában pl egy vizsgálat, amivel kezdi az egészet kb 3-4 ezernél kezdődik, amit már felszámol. Ha valaki gyógyszert vesz orvosnál, szintén számolni kell azzal, hogy a humán szerek is 100-os áron elérhetők a kutyáknál, plusz az orvos naná, hogy ráteszi az ő hasznát is.

Az pedig, hogy egy műtét mennyi ideig tart, nem lehet alapja a felszámolt árnak, mert az árban nem csak a ráfordított idő lesz, hanem a hozzá használt szerek, eszközök értéke is.

Ma már minden rendelőben kint kell legyen tételesen a beavatkozások ára. Ha valaki ismeretlenül megy oda, ki tudja számolni, kb mennyi a minimum, amire számíthat.

Ha pedig van olyan szerencsés, hogy egy adott orvoshoz már régebb óta jár, általában az ilyen pacienseknél a doki igyekszik kedvezőbben számolni.Vagyis, a bevételének egy részéről lemondani.

2011. júl. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én ezért akadtam ki a dokira, mert előtte 2 hónapban 120 ezret hagytam nála a kutyára. Ebből kb. 90 ezer az ő hibája miatt + 30 ezer az ivartalanítás.

Elfelejtett felvilágosítani, hogy a fogamzásgátló injekciótól szinte mindig méhgyulladást kapnak és még akkor sem az ivartalanítást javasolta, hanem egy vagyonért kezelte. Aztán az felgyűlt az injekciók helye, még a hátát is fel kellett vágni.

Na, ezután kérte el az Augmentinért a 10ezret ...

Rendben van, én is luzer voltam ... de még nagyon kezdő kutyás.


A mostani dokik nagyon rendes .. ha csak ránéz a kutyára eszébe nem jutna pénzt kérni.

2011. júl. 22. 13:38
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól megjártad.

Sajnos, vannak orvosok, akik a hivatásukat csak és kizárólag jövedelem szerzésként űzik. Azok az orvosok, akik valóban az állatok szeretete miatt választották ezt a pályát, az elviselhetőség határain belül úgy működnek, mint a Te mostani orvosod.

Józanul felfogva tudomásul veszi az ember, a dokinak vannak kiadásai, a megélhetését is a praxisból kell fedeznie, valóban nem teheti meg, hogy ingyen kezelgessen bárkit.

2011. júl. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

2 esetre emlékszem.

A kutyámnak letört az egyik körme, de nem akkor, amikor észrevettem, hanem napokkal korábban történhetett. Még ott volt a régi köröm, de már csak fityegett.

Levittem a dokihoz, és ő lecsippentette a körmöt. Nem fájt neki, nem vérzett, azt mondta az orvos, hogy semmi baja, már elkezdett nőni az új köröm.

Ennek ellenére vastagon bekötözte, és belenyomott a hátába egy szurit...azóta sem tudom, hogy mi a sz˙rt nyomott bele, és azóta sem engedem megszúrni, amíg nem tudom, hogy miért kapja és mit. Ez került 6.000 forintomba.

A köröm probléma azóta is fenn áll, nagyjából fél évente, évente betörik neki. De már nem viszem ezért orvoshoz. A letört köröm magától leesik, nem vérzik, és pár nap után már ott az új.

A másik egy toklász volt, ami a fülébe ment. Vasárnap délután volt, így a lehel úti ügyeletre kellett vele mennem. Nem kellett se altatni, se bódítani, simán hagyta kiszedni. 12.000 forint volt...

Mindkét művelet 2 percet vett igénybe, egy orvost, és egy csipeszt...nekem meg 2 napi fizetésembe került.


Sajnos az egészségügy ilyen, és az állatgyógyászat is. Nem is szeretek ezen rágódni, mert tudom, hogy ki vagyunk szolgáltatva. Minden hónapban teszek félre pénzt arra az esetre, ha orvoshoz kellene vinni bármi miatt.

2011. júl. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!