Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyaralás kutyával, vagy anélkül?

Nyaralás kutyával, vagy anélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval tervezünk egy kirándulást nyáron a Balcsihoz a családdal. Van egy 6hónapos, nagytestű szeleburdi kutyánk,akit nemtudjuk, hogy magunkkal vigyük-e. Vagy 100öm lenne az út, ha nem több, persze megállókkal. A kocsi nem nagy, 4-5 személyes. A kutya pont elfér a tesóm és én mellén, ám nyáladzik, de nagyon!! Erre valami megoldás? És érdemes lenne a kutyust is levinni magunkkal? Ha nem visszük, nem tudom mi lesz vele, hogy bírná az egyedüllétet,ki fogja etetni, stb. A mamám lehet,hogy eljönne naponta megetetni őt, de ő is fél picit tőle. Nagyon rosszul viseli az egyedüllétet szegénykém, de azt sem tudjuk pontosan, lehet-e a kutyával a Balatonban fürödni? Én nem tudnam élvezni a kirándulást, mert azon agyalnék, mi,hogy mi van vele. Szóval szerintetek mi lenne a kutyusnak a legjobb?


2011. júl. 22. 14:11
 1/9 A kérdező kommentje:
100km lenne az út
2011. júl. 22. 14:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi mindig visszük magunkal nyarali. A következő út 300 km lesz. De van aki több ezer kilométert is utazik kutyával mondjuk kiállításra.

A Balatonba elvileg bárhol bele lehet vinni ahol nem tiltják, de gyakolratilag szinte mindenütt tiltják, közel nulla az esélye, hogy olyan helyet találj, ahol nem büntetnek meg miatta. Mi ezért nem is járunk a Balcsira.

2011. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kutyát se fizetős,se szabad strandon nem szabad fürdetni,de még bevinni sem a strand területére.A nyáladzásra pedig az a pofon egyszerű megoldás van,hogy törölgeted az arcát,máshogy szerintem nem lehet megoldani.Szerintem 6 hónapos kutyát még nem jó ennyi időre egyedül hagyni,mi a 8 hónapos mopszunkat (igaz kistetsű) vittük magunkkal üdülni,és míg standon voltunk,addig kikötöttük az apartman kertjébe.Mivel a szabad strand 50 méterre volt az apartmantól,ezért 1 óránként szépen hazasétáltam,megnéztem van-e vize,meg hogy van.Mi így oldottuk meg,nem tudom nálatok kivitelezhető-e...
2011. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb az, ha a kutyát viszik magukkal és olyan helyre mennek amibe ez előre bele van kalkulálva. Persze itt már le van fixálva, hogy mentek, gondolom.

A kpocsiban én inkább boxban utaztatnám vagy biztonsági övvel, mert úgy biztonságos.

2011. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én el sem tudnék képzelni belföldi nyaralást a kutyáim nélkül. Az elmúlt két hónapban kb. 3000 kilómétert utaztunk összesen, két kutyával. A kutyáknak jó kaland, segíti az együttműködést, hogy a nem megszokott környezeben is rád kell figyelnie. Viszont a Balatonban nem lehet fürdetni szinte sehol, és a strandra se viheted magaddal.

Mi legutóbb találtunk olyan kutyás szállást, ahol nem volt gond, hogy nappalra a szobánkban hagytuk a kutyákat.

2011. júl. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tihany felé, van egy bizonyos, Belső tó. Ide a kutyák is járhatnaj, ugye? Napközben mi fürdenénk, estefelé pedig lemennék vele a tóhoz,ha lehetséges.
2011. júl. 22. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, a Belső tónál van kijelölt kutyafürdető hely, de esténként Tihanyban a szabadstrandon sem szólnak érte.
2011. júl. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha megoldható akkor mindenképpen vigyétek a kutyát. Nem is a ti hanem az ő érdekében. Mivel a kutya az emberhez ragaszkodik így nagyon megviseli ha magárahaggyák, legalábbis a gazdája. Egy kutyának nem tudod elmagyarázni, hogy te csak nyaralni mész és egy hét múlva jössz haza, azt hiszi, hogy elhagyta a gazdája.
2011. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. júl. 23. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!