Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet ebből gond, én nem...

Lehet ebből gond, én nem akarok új kutyát:S?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz!


Az a helyzet, hogy a szüleim szeretnének egy kölyök kutyát venni, pontosabban egy Német Dogot!

De én nem szeretném.

A dolog egyik oldala: nekem van egy kutyám, egy csodaszép Cane Corso hölgyemény.

Őt aputól kaptam még 17 éves koromban azzal a feltétellel, hogy rendesen kitanítom és nem adom fel a dolgot bármi nehézségbe is ütközünk a kutyával.

Ő az első kutyám, a többség leakart a fajtáról beszélni, hogy első kutyának nem igazán a legjobb választás, mivel igen csak kemény dió. Mondtam tudom, de nagyon szeretném őt, és készen állok a feladatra, és sikerülni fog.

Sikerült is, úgy gondolom igazán büszke lehetek rá, és mindamellett magamra is, mert nem csak ő tanult, hanem én is rengeteget. Bár volt rengeteg sírás, de megérte.


Félek az új kutya felborítaná ezt az egészet, amit én elértem a kutyámnál. Ő sosem volt bezárva, nagyon ritkán, ha tényleg muszáj volt maximum 5 percre.

Apu mondja, majd bezárom Kira-t, mikor nincs itthon senki a kiskutya miatt. Azt már nem, mondtam én....


De viszont a másik oldal: apunak a Német Dog álmai kutyája, ő előrébb helyezte az én boldogságomat, és megvette nekem Kira-t, miközben ő már gondolkozott a Német Dogon. Akkor most mi joggal mondhatnám azt, hogy ne hozzon ide másik kutyát? Semmi jogom nem lenne, és nem is fogom neki mondani, csak tartok, hogy valami megtörik majd a kutyámban. Vagy nem tudom, mivel ő az első kutyám ilyen téren még nincs tapasztalatom.


Nem nagyon tűr meg más állatot, mi lesz így? Sikerül összeszoktatni őket?


20L


2011. júl. 22. 15:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Az én történetem az hogy: Egyszer mamáékkal elmentünk a piacra megláttam egy aranyos cuki kutyát

-Mama nincs kutyád ingyen van lécci!

-Jól van hozzad ha odaadják.

Oda is adták Mázli lett a neve szóval haza vittük Stella (a kutyánk) nem annyira örült neki. Szagolgatta de amikor oda rohant hozzá Mázli morgott. Mamáék elindulta Túrkevére. Stella rögtön meg nyugodott.



Egy másik történet szomszédokról:

Rexi a kutyájuk volt az egyetlen állat. Dani csak kikönyörögte hogy legyen egy kis kutya. Maszat a tacskó. Viszont Rexi szeret játszani Maszattal.



Szóval lehet hogy szeretni fogja lehet nem.


Remélem segítettem

2011. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:

Ha az utcán a kutyusod nem bántott még egy kutyát sem, nem ugat rájuk és nem agresszív, akkor szerintem sikerül őket összeszoktatni. Biztos jó lenne neki egy kis társaság!

Bár őszintén szólva, nekem csak egy kiskutyim van, ő kistermetű... De nem tudom. Szerintem meg fogják szokni egymást!

Véleményem szerint apukád fog majd vele törődni igazából, gazdi-szintként. Ez nem azt jelenti, hogy te nem simogathatod vagy fürdetheted, csak hogyha apukád naggggyon szeretné, akkor tuti, hogy ő fogja valójában gondját viselni. Te segíthetsz neki, de hogyha ennyire félted a kutyusod egészségét, akkor inkább a sajátoddal foglalkozz többet!

Bár, hogy megint őszinte legyek (:D) , nem tudom, hogy fog-e ártani a te kutyidnak, hogy a másikat is simogatod.

1 év vagy fél év múlva össze fognak szokni és úgymond egymás barátai lesznek, játszani fognak (ha a német dog felnő) és akkor minden okés lesz, nem lesz aggodalom!


Perzse várd meg, míg egy szakértő ír, mert ez csak egy vélemény!

SOK SIKERT!!!! x

2011. júl. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Már nem morog séta közben a többi kutyára. Naggyon ritkán még néha próbál rá mozdulni egy-egy kutyára, de rá szólok és rögtön engedelmeskedik.


Köszi az eddigieket!

2011. júl. 22. 16:17
 4/23 anonim ***** válasza:

szia!


Általában a rangsor addig egyértelmű, amíg a kicsi fel nem nő. Amikor a spánielemet hazahoztuk a tacskó keverék mellé 3 hónaposan, Bobi (a keverék) megfogta, a szájába vette, és levágta a betonra. Onnantól a kis spániel tudta a helyét, és ez Bobi haláláig így is maradt. Majd vettünk egy beagle-t a spani mellé, ott is volt egy kis "én vagyok a főnök" torzsalkodás a kis beagle-vel, és ott is rendben volt a dolog.


Ennyit el kell rendezniük, és utána mindkettő békében van. Persze a kutyák neme sem mindegy. Ha a dog is szuka lesz, előfordulhat féltékenység, ami a szukáknál gyakori. Ha meg kan lesz, akkor vigyázz Kirára...

2011. júl. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ne félj, bízz meg a kutyádban, és higgy abban, hogy jó lesz:)

Nagyon nagyon ritka, hogy 2 kutya annyira ellenséges egymással, hogy nem szoknak össze. Biztos vagyok benne, hogy apukád is nevelni fogja a kutyáját, és nem lesz semmi probléma.

Természetesen egy kölyök más tészta, de én pont múlt héten vigyáztam egy ismerősöm kutyájára, akivel a kutyám még korábban soha nem találkozott. Annyira jól elvoltak egymás mellett, hogy a második nap otthon hagytam őket egyedül 2 órára, mikor haza értem, ott aludtak a kanapén együtt:D

Pedig egyik kutya sem nagy "állatbarát", mindkettőjüknek a gazdi a minden. És olyan jó volt látni, hogy örülnek egymás társaságának.

Az én kutyámat egy cseppet sem zaklatta föl, pedig más kutya még nem volt a lakásunkban, kicsit aggódtam, hogy védeni fogja a territóriumát, de semmi probléma nem volt.

2011. júl. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kira ivartalanítva van:)

Mindenképp kant szeretne apu, hát természetes...:P

Remélem minden rendben lesz, én nem szeretném elvenni a kedvét, úgy tervezget, mintha kb, kistesóm születne:P


"Itt lesz a párnája.."

"Ott a kajája, jaaa de az nem jó, mert közel van a konyhához, a konyha meg ugyebár tabu lesz neki"

"Meg majd mindig jön velem futni"


Olyan aranyos, mint egy gyerek:P

2011. júl. 22. 16:24
 7/23 anonim ***** válasza:
Én se értem miért kellene bármelyik kutyát is bezárni! Jól el lesznek együtt!
2011. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Igen, lehetséges, hogy én reagálom túl a dolgot. De ismerem őt, abban biztos vagyok, hogy eleinte ellenséges lesz a kicsivel. Ha ott leszek bántani nem fogja, azt nem hagyom, csak na az agresszívabb kutyák közé tartozik.
2011. júl. 22. 16:53
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Normális felnőtt kutya nem bánt kölyköt! Az hogy lemorogja, elzavarja, az természetes, de megharapni nem fogja. A kicsi gyorsan megtanulja majd, hogy hol a helye!
2011. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha rendben van a rangsor köztetek, akkor az idősebb kutyának nem szabad bántania a kicsit, ugyanis te döntöd el, hogy a kölyök ott lehet-e. Normális kutya amúgy sem támadna meg kiskutyát.

Nálunk is úgy volt, hogy az első pár napban tartózkodó volt a nagyobb kutyám a kicsivel, de úgy egy hét elteltével megszokta és együtt játszanak, alszanak és nagyon ragaszkodnak egymáshoz.

2011. júl. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!