Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetem el a kutyámnál,...

Lau97 kérdése:

Hogyan érhetem el a kutyámnál, ha azt mondom neki: helyedre! Akkor menjen be a helyére?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves vizsla-tacskó keverék kutyám, de sajnos nagyon engedetlen. Hiába próbálom nála elérni, hogy menjen a helyére, vagy ha rosszat csinál, és azt mondom neki NEM! fejezze be..

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm ;)


2011. júl. 22. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Türelem, türelem, és türelem. Ja és megfűszerezve határozottsággal.

Gondolom van kutyaháza. Szóval.

Ha a helyére szeretnéd küldeni, akkor erélyesen rászólsz, hogy helyedre! Elmondod többször, folyamatosan.

Helyedre, helyedre, helyedre, helyedre...

Közben pedig tolod a fenekét a ház felé. Amikor bemegy, akkor megmondod neki, hogy helyedre. De akkor már csak egyszer, és normál beszédmodorral.

Ezt folyamatosan kell csinálni. De csak akkor, ha rosszat csinált. Akkor küld be a helyére, mert különben nem érti, hogy miért küldöd be állandóan.

Lehet hetekig kell ezt csinálnod, mire megtanulja.

Egy idő után próbáld meg úgy, hogy mondod határozottan, hogy helyedre, és a házára mutatsz. Majd mész mellette, hogy helyedre, helyedre, helyedre... És közben mutatsz. Ha nem megy, akkor még mindig a fenekét tolva "bevezeted".

Nagyjából ennyi. Elméletileg sok kitartás után megtanulja. :)

2011. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
SOHA ne használd a pihenőhelyét büntetésre! A kutyának a kis vackát jó dolgokkal kell összekapcsolnia, hiszem ott tölti az ideje nagy részét. Inkább jelölj ki neki egy bünti helyet, ha valami rosszat csinál, és oda küld!
2011. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hol van a "helye"?

Általában első pillanattól kell tanítani a kutyát arra, mi is a helye. Picinél odavisszük, közben mondjuk, hogy helyedre mész. Lehet ilyenkor valami rágni való finomsággal, dícsérettel megerősíteni, hogy a hely, az jó dolog.

Kennelbe pedig ott kell enni adni neki.Etetéskor mondani kell, hogy helyedre.

2011. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A helye egy átlagos ketrec féle, de mégsem az, mert van neki egy kisebb fás terület, ahol szaladgálhat. Napközben ki szoktam engedni, de ha azt akarom, hogy most már menjen a helyére, mindig elszalad előlem.
2011. júl. 22. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ott kapjon enni. Eleinte ott is adjál jutalomfalatot neki. Idővel megtanulja így a helyedre szó jelentését.
2011. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Nagyon szépen köszönöm. :)

2011. júl. 22. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!