Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etetési problémák, avagy...

Etetési problémák, avagy hogyan hozzam helyre amit elrontottam?

Figyelt kérdés

A kutyám nem hajlandó enni. Kezdettől fogva csak úgy ehetett, h leült és mondtam h tiéd, stb, tehát megvoltak a szokásos dolgok. De egyszer rámmordult evés közben. Akkor leszidtam és elvettem a kaját. Nem is volt utána semmi baj. Aztán pár hónap múlva ez megint előfordult, de akkor már nem csak morogott, hanem majdnem megharapott. Megvallom őszintén, elszakadt a cérna és kétszer rásóztam és ordítottam vele. Nem vagyok rá büszke, ne emiatt szekáljatok.

Aztán megint minden rendben volt, de most h eltelt pár hónap, nem hajlandó enni. Leül, leteszem és hiába mondom h tiéd, ne mmozdul. Oda kell tessékelni és akkor se eszik magától. Vagy ott kell ülnöm mellette vagy előfordul kézből kell adnom. Próbálkoztam már mindennel, de kétségbe vagyok esve, már drasztikusan lefogyott. Egyszerűen nem tudom mit tehetnék még. Ha a legjobb falatokat adom se jó, tehát nem magával a kajával van baj. Kicseréltem a tálat, az se. Megemeltem a tálat (mert nagytestű) de ez se hozott eredményt. Ha esetleg magától eszik pár falatot, akkor megdícsérem, de semmi. Vagy esetleg Borsodban tud valaki egy jó viselkedés szakértőt?


Előre is köszi az ÉRTELMES válaszokat.


2011. júl. 22. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet h a meleg miatt nem evett? V régóta tart ez?
2011. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Talán beteg, azért nem eszik (ezt innen eldönteni nem lehet). Sztem amint lehet, vidd orvoshoz. Én 3 hete vesztettem el a németjuhászom. Egyik nap nem evett, másnap orvost hívtunk, még aznap megműtötte (nem igazolódott a gyanúja...), harmadnapra elment...

Ha szereted, ne várj tovább!

Nincs esetleg láza?

2011. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Sokan mondták ezt is, de az a baj, h nem kevesebbet eszik, hanem nem eszik egy falatot sem.


Ha ott vagyok és erőltetem, akkor eszik. De ha otthagyom, akkor egy falatot se. És tudom, így nyáron fogynak a kutyák, de neki már érezni lehet a gerincét és a bordáit is. Férgesség meg ilyenek kizárva, már ezen is túl vagyunk. A probléma az, h nem hajlandó enni.


És egyszerűen már mindent próbáltam, amiről csak hallottam. Ez már a negyedik kutyám, de ilyen még sose volt és teljesen tanácstalan vagyok.

2011. júl. 22. 17:57
 4/15 anonim ***** válasza:
Terápiás kutya. Komolyan. Egy ismerősödet kérd meg hogy együtt etessétek a kutyáitokat. Hátha beindul az ösztöne és a versengés hogy ki tud rövidebb idő alatt többet megenni!
2011. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem akkor nem eszik a kutyám, mikor 1) meleg van 2) sebes a lába séta után, nem bír ránehézkedni hogy lehajoljon :(

Hátha csak ilyen kis problémái vannak. Remélem meggyógyul a kutyusod! :)

2011. júl. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Orvosnál is voltunk, teljesen egészséges. Éhesnek éhes, de valamiért nem elégíti ki az ösztönt. Nem értem. Mikor én eszek és látja, akkor csorog a nyála és a kezemből megeszi (nagy ritkán). Ma reggel pl melegszenyát ettem. Láttam, hogy enne belőle. Adtam neki egy falatot, megette. CSináltam egyet neki is, azt már nem. Hiába daraboltam, ettem belőle én is, semmi.


Biztos vagyok benne, hogy amiatt az eset miatt van, amikor majdnem megharapott.

2011. júl. 22. 17:59
 7/15 A kérdező kommentje:
17:58-as! Köszi, de már ezen is túl vagyunk. Az enyém simán végignézi, h a másik megeszi az övét is, "szava sincs" ellene. A sajátját megszagolja és ott is hagyja, legyen az bármilyen finom.
2011. júl. 22. 18:01
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
Neked a kutya doki kéne :( De nme tudom, kutyasuliba ha elviszed, lehet ott tudnak mondani valamit az oktatók, ők elég jól értenek a kutyák viselkedéséhez.
2011. júl. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ne edd magad, egyáltalán nem a pofonok miatt van! Arra a reakcióra én is pofon vágtam volna az enyéimet, mert az bizony egy komoly dominancia-probléma volt. Ha nem rakod helyre, komoly gond lehetett volna belőle. Ilyesmi kutyáknál nem okoz olyan komoly lelki problémát, hogy ne egyen. Sajnálom, hogy messze laksz Pesttől, ott felétek nem tudom, hogy milyen szakorvosok vannak, mert én bizony vinném tovább dokihoz a helyedben, mert ha a kutyán látszik, hogy éhes, de 1-2 falatnál többet nem tud enni, akkor ott valami egészségügyi probléma lesz. Nem tudom, milyen vizsgálatokat csináltak nála, de én benevezném egy olyan dokihoz kivizsgálásra, aki a gasztroenterológiához, illetve az endokrinológiához jól ért. Mondjuk a Máthé dokihoz az Egyetemi klinikán.
2011. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Hovarju ***** válasza:
83%

mennyit mozgatod naponta? Szoktatok játszani?, labdázni, feladatokat tanulni? A sokak által már említett csodálatos kutyadoki egyik részében volt egy olyan kutya, aki nem akart enni. A gazdi már mindent kipróbált, de nem járt eredménnyel. Cesar Milan megtalálta a megoldást. A kutyust minden nap elvitte magával görkorival futtatni, majd bevitte a falkájába néhány napra és úgy adott neki enni, hogy egy-egy falatot feldobott a levegőbe és az a kutya ette meg, amelyik gyorsabb volt. Néhány alkalom után a nem evő kutya is lelkesen kapkodta el a falatot.


Szóval szerintem, ha sokat sétálsz vele, trükkökre tanítod és csak a szokásos vacsora időben teszel elé ételt kb.10-15 percre (ha nem eszi meg el kell venni tőle és a következő etetési időben odaadni újra), akkor néhány napon belül enni fog.

Sok sikert kívánok, és ne aggódj még helyre hozható a probléma.

2011. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!