Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen parancsokat érdemes...

Milyen parancsokat érdemes megtanítani elsőként a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy 3 hónap körüli toy uszkárt.Azt írták róla hogy nagyon intelligens és könnyen tanítható.Milyen parancsokat tanítsak meg elsőként neki ami fontos lehet?Illetve ti milyen parancsokat tanítottatok a kutyátoknak elsőként?? Előre is köszönöm a válaszokat..:D
2011. júl. 22. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ül,fekszik,marad,hozzám
2011. júl. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ölj, gyilkolj, harapd el a torkát...
2011. júl. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a behívás, ezzel kezd a tanítást. Hasznos még a láb melletti séta is. Sokan az ültetéssel kezdik a tanítást, mert azt érti meg a legkönnyebben a kölyök, de szerintem a behívás fontosabb. Ezek után jöhet a marad, a fekszik, stb.
2011. júl. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hovarju ***** válasza:

Én az ülj paranccsal kezdtem :-). A behívás is nagyon fontos.

Amig nem lehetett sétálni vinni, a lakásban adtam rá a nyakörvet és a pórázt és ott gyakoroltunk.

Fontos, hogy kölyök kutyával többször pár percet gyakorolj, mert még nem tud sokáig figyelni.

Próbáld ki a klikkerel való tanítást. Szerintem nagyon gyorsan tanul vele a kutya.

Ha teheted vidd kutya óvodába. Nagyon jót tesz a kutyusnak és te is sok barátra találhatsz.

Sok boldogságot a kutyussal :-))))

2011. júl. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én behívással kezdtem már 8 hetesen, de nem úgy, hogy csak leültünk gyakorolni, hanem mindig nálam volt a klikker és egy kis jutalomfalat, és néha hívtam a lakásban és a kertben is. Megjutalmaztam, aztán mehetett a dolgára.

Mást is tanítottam neki már az első naptól - ül, fekszik, marad, pacsi, forgás, stb... Ezeket viszont napi 1-2-3szor, pár perces részekben.

2011. júl. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..:) már megtanítottam felmenni a lépcsőn(de le még nem mer lejönni) és megtanulta a gyere idét is..:DD
2011. júl. 24. 10:49
 7/7 anonim válasza:

Szerintem az alapok:

ül,fekszik,marad,lábhoz!!!!!!!

2011. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!