Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám Ül! Parancs helyett...

Kutyám Ül! Parancs helyett mindig lefekszik!?

Figyelt kérdés
A kutyámat most tanítom az Ül! parancsra jutifalattal! De ha mondom neki a parancsot, mindig lefekszik, mintha hízelegne! Mitől lehet ez? Hogyan akadályozzam meg, hogy nem feküdjön, hanem üljön le! (Valamikor sikerül leülnie! De lehet hogy csak a véletlen műve! :S :))
2011. júl. 23. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%
az én macskám ,ha ráordítok ,hogy fog már eb pofád mert aludni szeretnék este 10-kor akkor csak hangosabban nyávog:Dszerintem nem nagyon érti ,hogy ülj csak azt érzi ,hogy most meg kell hunyászkodnia ,szerintem nézz utánna a neten ,hogy lehet megtanítani
2011. júl. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amúgy a Fekszik! parancsot tudja! Nem lehet hogy az a baj, hogy azt hiszi feküdnie kell? :(
2011. júl. 23. 00:12
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Kézjelet is mutatsz hozzá?
2011. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
77%

Amikor a kutyád leül, mond neki az "ül" parancsot, és dicsérd meg. Ezt csináld meg jópárszor, amikor észreveszed, hogy a kutyus leült. Ha már elmondtad neki többször, akkor próbálj szerencsét. Mutass neki egy játékot, vagy egy jutalom falatot, és mond a parancsszót. Ha nem teszi amit kérsz tőle, akkor tedd a következőt: Tedd a kezedet a farka tövére, és finoman nyomd lefelé. Közben ismételd meg többször is az "ülsz" parancsot. Ilyenkor biztos, hogy lefog ülni, mert védi a farát. Ezt ismételd meg vele öbbször. Ha még ígysem érti a parancsot, akkor van még egy lehetőség. Kapcsold össsze egy egyszerű mozdulattal. Pld: Emeld fel az egyik kezedet, mutató újjadat állísd az ég felé, vagy mutass lefelé. Ha kitartó vagy, és egy nap 2-szer, 3-szor elismételed neki az imént leírtakat, hamarosan a kutyád érteni és ismerni fogja az "ülsz" parancsszót.

forrás: www.kutya2.eoldal.hu -> itt sok hasznos dolgot TALÁLSZ még !

2011. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Én úgy csinálom, ha nem akarom, hogy lefeküdjön, hogy az egyik kezem a szügyére teszem, a másikat a farára. A szügyénél visszafogom, a farát lenyomom. Ilyenkor sosem fekszik le.
2011. júl. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Mindig lefexik? A szemérmetlenje no!
2011. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
csak "behódol neked" lehet több bizalom kell:S
2011. júl. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha rosszul csinálja, leülés helyett lefekszik, egyszerűen csak hagyd figyelmen kívül, arra ne reagálj semmit, állj odébb. Türelem, türelem. Amikor jól csinálja dicsérd meg, fontos elkapni a jó pillanatot.
2011. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Istenem ez a kutya őrület és tanítása a kutyának az a dolga hogy őrizze a házat nem az hogy bohóckodjon az embernek ezt a kérdezőnek szánom ha nem ül le hagyd a fenébe mag a jutifalataidat is ezen jót röhögtem sok ember már nem tudja hol tart és feltesz ilyen kérdéseket ide.Kérdezz meg inkább egy kutyaszakértőt ez az én válaszom
2011. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 compactegon ***** válasza:

egyértelmű kézjeleket használj, azt sokkal gyorsabban megértik. jó példa erre, ha más hangsúlyba adod ki a "parancsot", lehet hogy nem fogja érteni. a testbeszédre sokkal nagyobb hangsúlyt kell fektetni, én amikor biztosan tud egy parancsot, ott már nem is beszélek csak mutogatok.

egyébként meg utolsó, jutalomfalattal könnyebben motiválható az állat. lehet vannak munkakutyás módszerek (pórázralépek jóll oszt akko' egyből megérti és lefekszik). meg hát, csak nem mindegy, milyen szívesen csinálja ;)

2011. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!