Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amstaffok alapból ugranak...

Az amstaffok alapból ugranak olyan nagyot?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Lehet hülye a kérdés, de a stafik alapból tudnak ekkorákat ugrani és szájjal felkapaszkodni valahova vagy csak sok edzés után?nekem is van egy 1 éves stafim de nem nagyon akar ilyeneket csinálni
2011. júl. 23. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát sok függ attól, hogy milyen izomzatot örökölt...szóval a genetika is közbeszól. Meg, hogy egyáltalán milyen vérmérsékletet örökölt több generáción át. Ha pörgős, akkor tuti, hogy ugrándozni, szaladgálni fog egész nap (ez lenne ugye a normális egy staffinál/főleg pitnél).

De sajnos a staffi már nagyon elment a kiállítási vonal felé, ahol ezek nem számítanak :( Így elég lagymatag kutyák kerülnek ki mostanság.

És akkor még nem is beszéltem az több száz szaporított TK nélküli kutyáról, ahol meg aztán még tipped sem lehet, hogy milyen lesz a kutya habitusa, mert fogalmad sincs a felmenőiről...

De persze, az edzések is sokat számítanak. Amiket ugye csak 1 éves kor után szabad elkezdeni...

2011. júl. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát elég mozgékony kutya, szóval sétánál egyszerűen nem tud lassan menni végig húz mint egy ló, rémálom vele egy séta:D de úgy szeretném látni ahogy ő is felugrik a kötélre és lóg rajta, látni hogy milyen erős és hogy mit is tud valójában.ma akarom elkezdeni edzeni
2011. júl. 23. 12:36
 3/9 A kérdező kommentje:
épp most próbáltam vele súlyt huzatni, de az istenért nem akart elindulni, próbáltam kajával csalogatni, de úgyse akarta.pedig ha sétáltatom annyira húz, hogy nem bírom tartani pedig van bennem erő mert súlyemelő múltam van.valami tanács hogy hogyan vegyem rá?
2011. júl. 23. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ezek nem fognak menni egyik percről a másikra. Komoly, több hónapos edzések szükségesek...

Mindennek az alapja a futtatás. Azt szokták mondani, ha simán le tud futni olyan 15km-t egyhuzamban, az úgy már egész jó. Persze ezt is fokozatosan elkezdeni.

Aztán a zsákmányösztönét is erősíteni kell. Egy kedvenc ronggyal vagy plüssjáték vagy labda, bármi, hogy annyira bepörögjön rá, hogy bármire képes legyen érte. Aztán pár nap szünet, majd újra előveszed...

Súlyhúzáshoz szükség van egy normális súlyhúzó hámra, mert különben elég nagy sérüléseket lehet okozni vele. Az a lényeg, hogy a súly a kutya mellkasán, a csontnak feszüljön és nem a vállainak, vagy az izomnak.

Ez is nagyon lassan, fokozatosan kell elkezdeni.

Először ráadod a hámot, úgy sétáltok, persze ennek nagy alapja a fegyelem, hogy tudjon helyben maradni és láb mellett sétálni.

Aztán egy literes palackot megtöltesz kaviccsal, pát hétig azt kötöd utána, hogy megszokja, hogy egyáltalán valami van mögötte, valami zörög...Utána növelheted a súlyt, ha ezeken túl vagy és látod, hogy a kutya szívesen dolgozik.

Nagy súlyt nem érdemes vele otthon huzatni, mivel csak edzed, épp elég, ha pl egy kisebb autógumit húz majd, mondjuk egy fél órás séta keretében.

Ezekhez még elengedhetetlen a megfelelő táplálás, mindenképp valami prémium táp, annak is valami Active nevezetű fajtája, amiből sok energiát tud nyerni.

És persze fontos, hogy ne legyen kövér a kutya...

2011. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
utolsó hozzászólónak köszönöm a tanácsot, ezeket mindenféleképpen megfogadom
2011. júl. 23. 15:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó és az első is egy személyben én voltam :D
2011. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
ja jó rendben:D ma egy kicsit megfuttattam.csinálom ahogy mondtad aztán majd idővel elkezdek vele kisebb súlyt huzatni.remélem sikerrel járok majd.úgy irigylem azokat a gazdikat akiknek a stafija olyan dolgokra képesek hogy a szám tátva marad
2011. júl. 23. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:

:)) Hát igen...nagyon meg kell nézni honnan vásárolsz kutyát, milyen természetet örököl...

De amúgy az enyém sem csinál ilyeneket :) Ő pont egy nyugis típus.

2011. júl. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én uncsiméktól kaptam.az apja ilyen nyugis lusta típus és az anyja inkább ez az ugrálós hiperaktív
2011. júl. 23. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!