Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy a keverék kutyuso...

Az igaz hogy a keverék kutyusok egészségesebbek, mint egy fajtatiszta kutya?

Figyelt kérdés
Valamint miért olyan fontos hogy ha fajtatiszta kutyát veszünk,akkor azt "normális kenelből" és ne a parasztbácsitól vegyük?
2011. júl. 23. 10:44
 1/9 Tyler913 ***** válasza:
74%

Amennyire en tudom,a normalis,jo tenyesztotol,torzskonyvvel vett kutya pont azert annyira draga,mert jo esellyel egeszseges felnotte cseperedik.

Pont a szaporitoktol (aka "parasztbacsi") vett "fajtatiszta" (igazabol nem) kutyak kozott van sok genetikailag problemas,betegsegeket hordozo peldany.Remelem ezzel mindket kerdesedre valaszoltam.

2011. júl. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen,igen:) Nagyon szépen köszönöm:)
2011. júl. 23. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Több generációs keveréknél abszolút igaz, hiszen őket a természet szelektálta, ahol meg az erős és egészéges marad életben.

Két fajtatiszta keveréknél is igaz, hiszen komplementáció léphet fel a géneknél, pár recesszív betegség nem fejeződik ki.

F2-es nemzedéknél, ahol egyik szülő fajtatiszta, a másik keverék -és azon fajtának keveréke, ami a másik fajtatiszta szülő- nem igaz, ebben az esetben pont elő fogja hozni a szülőnél amúgy rejtett betegségeket.

Természetesen ez mind statisztikai adat, a valóságban ettől egyedi eltérés lehet.

2011. júl. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Nekem csak fajtatiszta kutyáim vannak és semmi bajuk. apám kb 10 generációs keveréke még csak 2 éves, diszpláziás és cataractás szóval nem lehet így megmondani az örökletes betegségek halmozódhatnak a keverékeknél.
2011. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10 generációra visszamenőleg jegyezve van, hogy mindkét szülő csak keverékek volt? Azaz 1024 kutyáról van származási adatod? Na ne kamuzzál...
2011. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mondom kb 10 generáció...semmi fajtatiszta vonás nincs benne... egy aprócska se, tipikus utcai vegyes, anyja is az apja is az. Még csak hasonlítani se hasonlít egy fajtatiszta kutyára se.
2011. júl. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
változo...nekem van egy törzskönyves basset kanom egész jo tenyésztötöl és volt egy két baja már..volt egy basset keverék kanom..neki életében 2x volt baja..mikor megcsipte a kulancs akkor nagyon kivolt..és mikor kiderült rola hogy rákos..elis vitte ez a retek kor..de kérdédésedre a válasz szerintem igen..Mielött bárki beszolna hogy a basset keverék a bassetemtöl volt-e nem..mert a keverékem idöseb volt töle 2évvel
2011. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Emy1991 ***** válasza:
Szerintem szívósabbak.
2011. júl. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

Az én keverékem csirke allergiás epilepsziás.

A fajtatiszta kutyámnak meg semmi baja.


A tenyésztő meg azért jobb mint egy "szaporító" mert a tenyésztőnél a kutyák szelektálva vannak garantált hogy olyan fajtát veszünk amijet szseretnénk van rá garancia stb... Még ezek egy szaporítónál nincsenek meg!

2012. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!