Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Él még a harcikutya törvény?

Él még a harcikutya törvény?

Figyelt kérdés
Valószínű kapok egy Amerikai staffordshire terriert tesómtól, és azt hallottam ismerősömtől, hogy van erre törvény, hogy hogy szabad tartani. Még olyat is hallottam, hogy eltörölték ezt a törvényt. Mi igaz ebből?
2011. júl. 23. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig él (sajnos)Az én kutyámat (staffbull)állandóan megbéjegezték gyilkos kutya/harci kutya néven(menhelyi volt)

És nagyon félős 1x megtámadta egy kutya és bepisilt:'(

Sajna anyukám elvitette!

2011. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Van, de a legtöbb helyen le sem szrják..


borsodban, salgótarjánban, de még pesten is pár helyen még kutyaviadalokról is hallani.

2011. júl. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem. Én ettől függetlenül tarthatok ilyen kutyát?
2011. júl. 23. 18:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Amstaffot bárki tarthat és tarthatott is mindig! Törzskönyveset!!! Csak a TK nélkülit, illetve a pitbullt kellett bejelenteni.

Szeptember 1-én eltörölték ezt az ún. "pitbull törvényt", így most már minden bejelentés nélkül pitbullt is lehet tartani, vagy akár tenyészteni.

2011. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze!Olyan kutyád van amilyet szeretnél,de én a hejedbe vinném kutyasuliba!Ne mondják rá:neveletlen!

És ne roncsa a "bullok" ígyis rossz hírnevét!

2011. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2011. júl. 23. 18:22
 7/15 A kérdező kommentje:
Szóval, akkor engem az önkormányzat emiatt nem fog cseszegetin? Nem fogják elvenni a leendő kutyám?
2011. júl. 23. 18:37
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem!Ha nem támadott emberre/más állatra akkor nincs az elvételhez joguk!
2011. júl. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

eltörölték a törvényt!


az amstaffot eddig sem kellett bejelenteni, de most már a pit bullt sem kell.

2011. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a törvény már nem működik. Ma nincs megkülönböztetve sem a pit, sem a stafi. A stafi akkor sem volt letiltva, amikor még működött az a béna törvény.
2011. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!