Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne valami jó ötletetek,...

Lenne valami jó ötletetek, hogy mivel tudnám a kutyámat leszoktatni az ugatásról?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 19:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az ugatás a kutyusok természetes viselkedési formájához tartozik ezért nehéz lesz leszoktatni róla. Az egész folyamat arról szól, hogy mikor ugat a kutyus rászóltok. Ehhez a folyamathoz türelem és idő kell. Legjobb lenne, ha akkor kezdenétek a tanítást mikor kicsit több időt tudtok a kutyussal tölteni.


A leszoktatáshoz végezhettek gyakorlatokat is. Például kimentek a lépcsőházba, mintha elindulnátok otthonról és őt becsukjátok. Vártok a lépcsőházban és akkor mentek be mikor abbahagyja az ugatást. Minél hamarabb hagyja abba annál hamarabb mehettek vissza hozzá és remélhetőleg a kutyus is észreveszi, hogyha csendben van akkor hamarabb kapja vissza a gazdikat.Esetleg jutifalit adtok neki plusszba és sok dicséretet.


Ezek mellett azonban nagyon javasolnám nektek a kutyaiskolát, hiszen az ehhez hasonló engedelmességi gyakorlatokat ott tudják igazán megtanulni és gyakorolni.



Esetleg ugatás elleni nyakörv vagy a CONRAD ULTRAHANGOS KUTYAUGATÁS ELLENI VÉDELEM

2011. júl. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul tettem fel a kérdést,nem teljesen akarom leszoktatni.Tudom,hogy kutya és hozzá tartozik.Nem is akkor van a gond ha otthon hagyom,hanem amikor otthon vagyok és rá jön a bolondéria akkor képtelenség leállitani.
2011. júl. 23. 19:48
 3/15 anonim válasza:
Nekem sem ment jól a lekszoktatás. A szomszédom például nem kedvesli és amíg ott van követi és ugatja. Van amikor a kapunál ül és ugat, pedig nem történik semmi. Többnyire segít, ha behívom a házba, leül mellém, megsimogatom. Olyankor álltalában lenyugszik, de az idegenekkel nem tudok mit kezdeni. Képes valakit órákon át követni és ugatni.
2011. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ugathat, ha nincs megfelelően lemozgatva. Sétával hogy álltok? E téren nincs kifogás, nincs olyan, hogy van nagy kert, ugatnak a szomszéd kutyái, nem tudod pórázra szoktatni.

Ugathat, ha szeparációs szorongása van.

2011. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Szerintem hiába való a próbálkozásod. Ez olyan, mintha magadat kéne megvonni a beszéléstől. A kutyának ez természetes, mint nekünk, az általam előbb említett, beszélés.
2011. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lakásban van igy nincs a "nagy kert kifogás",rendesen le van mozgatva,játék a többi kutyával,tanulás....Ha elkezdi be nem áll a szája és az agyamig hatol a hangja,olyankor lehetetlenség mást csinálni.Próbáltam már észre sem venni ha ugat,ez egy ideig müködött is,vagy az elzárást de az meg kiengedés után 2 perc és újra kezdi.....
2011. júl. 23. 21:31
 7/15 A kérdező kommentje:

Kres Ingrid

Igen csak mindenek van határa,de ez már nagyon zavaró

2011. júl. 23. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:

Veszel olyan szájkosarat, ami vászonból van. Pont a méretét. tehát alig tudja benne kinyitni a száját. Ha ugat, ráadod.

És mondod neki CSEND! Ha csendben van, leveszed. Elkezd ugatni, ráadod. Mivel kényelmetlen a viselése, előbb-utóbb rájön, nem érdemes ugatni.

2011. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
Üss rá a fejére amikor ugat
2011. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Nixee20 válasza:

Nehogy üsd!!!!!!

Az bántalmazás nem visz előbbre, csak elvadítja az állatot.

Megtudhatom, hogy milyen fajta kutyád van?

2011. júl. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!