Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha szeretnék Berni pásztorkuty...

Simi78 kérdése:

Ha szeretnék Berni pásztorkutyát tartani akkor nostényt vagy inkább hímet válasszak?

Figyelt kérdés
Légyszi csak normális válaszokat koszi
2011. júl. 23. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
általában a nőstények ragaszkodóbak de nekünk is volt berni pásztor hím és ő is kedves és ragaszkodó volt ;) remélem segítettem
2011. júl. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szukát ők nem olyan dominánsak!
2011. júl. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szukát!


Két szuka kutyám van, akik tök barátságosak a többi kutyával.


A kant nem lehet összeengedni idegen kutyával, mert verekedés lesz a vége.


Persze ez csak az én tapasztalatom.

2011. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Nekem hímem van, és mindig azt akarja csinálni, amiről tudja, hoogy nem szabad, meg dominálni akar.

egyébként nagyon ragaszkodó.:) meg, mindig haverkodni akar az utcán a kutyákkal, de a kerítés mögöttieket mindig idegesíti.

Amúgy ez kutyafüggő. Mindenesetre az enýém nagyon nagy arc:D

2011. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszi szépen mindenkinek a zoldkezeket kuldtem ám mindenkinek !! :D
2011. júl. 23. 20:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két szuka bernim van, nagyon aranyosak, ragaszkodóak, engedelmesek, egyáltalán nem dominánsak. Egymással is jól elvannak.
2011. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A kanokat keményebben kell fogni, de ha ez megvan,akkor ő is ugyanolyan bújós, babusgatható lesz.

A többi kutyához való hozzáállásban nagyon fontos szerepe van a fiatalkori szocializációnak,és a falkavezér szerepnek. Nálam 3 különböző korú,és fajtájú kankutya él együtt problémamentesen :)

2011. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az enyém kan. Ha idegen kutya jön oda hozzánk megszaglássza, de verekedés még nem volt, a szukákkal alapból kijön. Ha valaki odajön hozzám ha sétáltatom, tudja hogy nem szívesen látom ott rámorog. Remek házörző. Nagyon szeret minket. IMÁDOM

De egy szukát nem kell olyan erősen tartani sétáltatás közben. De ha nem ivartalanítod, elszökhet. A kutyám, egy pár kan kutyát nagyon nem szeret. Ha véletlenül az utcán találkozunk velük, ugrál és pörög. Jóindulatú idegen kutyákkal(de ha a másik kutya domináns, akkor nem áll jót magáért).De nyitott kapunál sosem megy ki. Egyszer hazaértem és nyitva volt a kapu, a bernim meg csak feküdt az árnyékba.

2011. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem lányt válassz ...Konnyebben kezelhetoek szerintem :)
2011. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
a kutyáknál szuka van meg kan nem pedig nőstény meg hím
2011. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!