Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fiu vagy lány kutya?

Fiu vagy lány kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok én egy fiu vagyok aki szeretne egy kutyát örökbefogadni egy menhelyről vagy valakitől akinek már nem kell vagy elajándékozza...

Mindenki azt mondja hogy a lány kutyák jobbak meg könnyeb őket kezelni(első kutya lenne) de nekem valahogy elépzelhetetlen hogy lány kutyát tartsak mert olyan fura lenne mert én meg fiu vagyok:D

Kérlek győzzetek meg NORMÁLIS érvekkel vagy a fiu vagy a lány kutyáról.


2011. júl. 23. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lakában vagy kertben tartott kutya lenne. Nekem eddig majdnem mindig lány kutyáim voltak. Velük a gond akkor van ha tüzelnek. Amennyiben ivartalanitva vannak ez a probléma már meg is szünt. Most van egy fiú spánielem is. Nos ő állandóan "jelölget" és sokkal veszekedősebb mint a lány kutyáim. Hidd el egy lány kutyát ugyanúgy lehet szeretni, mint egy fiút. Ne a neme szerint válassz.
2011. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Megértelek, én is hasonlóan gondolkodom:)

Annyi az egész, hogy a kanok jobban hajlamosak a dominanciára, velük gyakrabban fordul elő ilyen probléma, akaratosabbak sok esetben, mint a szukák.

Ez persze nem azt jelenti, hogy nem lehet kifogni domináns szukát, vagy báránylelkű kant, csak a tendencia ezt mutatja.

Egy kanhoz valószínűleg erősebb kéz kell (itt nem verésre gondolok), de én úgy vélem h ha befekteted a munkát a nevelésbe, tanításba, meg fog térülni.

Tanácsként annyi, hogy mindenképp ivartalanított kutyát hozz haza, vagy ha olyan tetszik meg ami ivaros, akkor vidd el dokihoz, hogy ne kelljen más kutyáknak is a menhelyi sorsra jutniuk!

2011. júl. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
A lány kutyák egy férfira általában jobban hallgatnak. Mondjuk szinte az össze kutya :D
2011. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem csak azért nem kellene (újra) lány kutya, mert a fialás nagyon megterheli őket. A kiskutyám, igaz már idős volt, de emlőrákban halt meg. Plusz a kiskutyákat elajándékozni is nehéz lehet, azt pedig megakadályozni, hogy ne legyenek kölykeik, 100%osan csak ivartalanítással lehet.
2011. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

lakásban tartott kutya lenne és nem akarom ivartalanítani mivel 100%osan tudnék rá figyelni séta közben hogy ne történjen baj ha lány ha fiu

amugy bajom nincs a lány kutyákkal csak fura lenne nekem:D

2011. júl. 23. 20:14
 6/12 anonim ***** válasza:

szia!


Én lány vagyok, de nekem mindig kanjaim voltak, és nem is kellene szuka. Tacskó keverék volt, angol cocker spániel, beagle és mudi. Időrendben :)). Valahogy a kanok viselkedése közelebb áll hozzám, bár harciasabbak.


A szukát ivartalanítani kell, hogy ne jöjjenek hozzá a kanok. Viszont kedvesebb állítólag.


Sok kan igazi tesztoszteronbomba. Jelölgetnek, ugatnak, harcolnak, kaparnak, és kihúzzák magukat egy idegen kutya előtt :)). Szerintem szebbek, mint a szukák-egyéni vélemény! és egy kicsit nagyobbak.

2011. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nekem 6 kutyám van, fiúk lányok vegyesen. a fiúk ahogy béármi esélyt látnak rá elszöknek, képesek akár egész éjjel a kerítésnél nyüszögni, ha a szomszéd kuyta tüzel. A lány kutyák "kedvesebbek", de az anya-lánya kapcsolat sem működik, mivel nem tűrik meg egymást egy helyen. Nyitott kapunál még a kapu felé sem néznek, még sosem szöktek el. És hatból csak ketten harapnak, és mindketten fiúk.
2011. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat amugy mamámnak van két pulija az egyik fiu a másik l

ny és a lány ugymond veszélyesbb mint a fiu mondjuk a fiu még nincs 1 éves

2011. júl. 23. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
A szuka kutya nem hugyozza ki az udvaron az összes növényt se a füvet és nem fog kinézni úgy mint egy legelő a sivatagban. Amúgy semmi más ok nincs.
2011. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szobakutya lenne
2011. júl. 23. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!