Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálsz, ha epilepsziás...

Mit csinálsz, ha epilepsziás rohama van a kutyádnak? 5 éves cocker spaniel fiú kutyámnál most derült ki, hogy epilepsziás.3 hónappal ezelőtt lett először rosszul, aztán a következő hónapban megint.

Figyelt kérdés
Mindkét esetben mérgezésre gondolt az állatorvos,növényvédő vagy rovarírtószerre.Most a 3.roham sokkal erősebb volt,mint az előbbiek.És most kapott gyógyszert sevenaletta 2x1.Ha még egyszer rohama lesz és nem senki itthon aki elvigye az orvoshoz,orvos nélkül is elmúlik a roham?Van valakinek epilepsziás spanielje?
2011. júl. 23. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Epilepsziás Kutyákért Alapítvány

[link]

az epilepszia ha megvan a megfelelő gyógyszer nagyon jól karbantartható akár évekig is tünetmentes lehet.

2011. júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm francia bulldogja most pusztult el, szintén epilepsziás volt szegény, csak 2 éves.:( Nála csak most derült ki a dolog, szerintem még gyógyszere sem volt, így tapasztalatokról sajnos nem tudok írni.
2011. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amit az embernél is, megpróbálok valami puhát a fogai közé tenni, és stabil oldalfekvésbe rakni, és tartani amíg végetér a roham.
2011. júl. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az utóbbi roham eltartott vagy 45 percig is,az orvosnál voltam vele,Ők kezelték.Ezért kérdeztem,hogy minden esetben kell e vinni a dokihoz?Vagy ha már hosszabb ideje nem szűnik a roham?
2011. júl. 23. 20:53
 5/10 anonim válasza:
Az én kutyámnak is volt már epilepsziás rohama. Ő egy tacskó, 7 éves, szuka. Nála ez akkor jön elő, amikor megijed valamitől. 2 éve szilveszterkor történt, hogy a kutya megijedt a petárdától. Mi kimentünk hozzá, mert tudtuk hogy fél. Hiába hívogattuk, nem jött. A házában volt szegényem, de nem tudott megmozdulni, hiszen rohama volt. Csak feküdt, és remegett. Ilyenkor a teendő a következő: nyugtassuk meg a kutyust, simogassuk. Adjunk neki inni és ha van akkor gyógyszert is. :)
2011. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 panettone ***** válasza:

45 perc? Egy 4-5 perces roham is iszonyúan megterheli a kutya szervezetét!

A rohamok alatt maximum annyit tudsz tenni hogy ha van kúpod azt beadod neki, és hagydbékén!!! Se neki sem neked nem hiányzik egy esetleges sérülés! Ne nyúlj a szájába Ttéged is megharaphat és a saját nyelvét is elharaphatja ! Ha olyan helyen van aroham hogy nincs biztonságban akkor húzd arrébb, de ennyi!

A roham után csendes nyugodt hely víz, és ennivaló bőségesen..

Ha van rá lehetőséged akkor természetesen érdemes lenne kivizsgáltatni az ajánlott gyógyszer jó nekem az idősebbik kutyám is szedett ilyen hatóanyagú, de másik gyógyszert 3 év után lett tünetmentes. De vannak jobbak is van egy ideiglensem aki olyan gyógyszert kap amit ha 12-13 óránként megkapja nincsnek rohamai, de van olyan kutyánk is aki szintén epis de egészen más gyógyszert kap ezért mondom ha van rá lehetőség akkor keressétek fl a szakorvost és a roham illetve a vizsgálatok alapján lehet más gyógyszert javasol. Sajnos az epilepszia nagyon drága betegség, de ha beállítják lehet tünet mentes, volt már rá példa.

Ha van elég lélekjelenléted akkor csinálj videot a rohamról , illetve figyelj meg mindent :

Mikor rohamozik( front? éjjel? nappal? stresz helyzetben?)

Hogyan kezdődik a roham? ( körbejár és eldől? Milyen irányban jár? melyik oldalára dől? Alvásközben kezdi? )

Pontosan mennyi ideig tart! Nagyon fontos

Vannak-e eltérő szakaszai a rohamnak( pl először nagyon járnak a lábai? a teste megfeszül? vagy milyen irányba tekeredik ki? A fejét hogyan tartja?

Vizelet és/vagy széklet ürül a roham alatt?

A roham után rögötn tiszta a tudatat? megismer?

Onnan tudod hogy jó dokit fogtál-e ki hogy ezek az infok utalnak arr az agy melyik területe érintett a rohamban és ez segít gyógyszert választani.

Sok szerencsét és jobbulást az ebnek.

2011. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát teljesen megviselt a rohama.Lelkileg nem is tudom meddig tudnám elviselni,de nem magam,hanem a kutyikámat sajnálom.
2011. júl. 24. 10:15
 8/10 panettone ***** válasza:
Felesleges lelkizni, kivizsgáltatni és kezelni kell, ha nem lehet rajta segíteni ráérsz akkor kiborulni. Bocs de ez tapasztalat, sajnos találkoztam már menthetetlen spanival de mondom sokuk tünetmentesen tartható. jobbulást esetleg írj ha már beszéltél a szakdokival. Találsz epis videot is itt: cockerrokocker.blog.hu esetleg ha van erőd nézd meg gyakorolhatod rajta azt hogy mit kell nézni a roham alatt és a doktornőnek segítség ha jól letudod írni a rohamot.
2011. júl. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dittis válasza:
szia!igaz nekem nem spániel,hanem pulim volt epilepsziás,állítólag veleszületett volt,de csak 2 éves kor után kezdődött,voltunk vele állatorvosnál,de nem adott semmit,éppen azért mert veleszületett hiba!!nem szabadott,sokat egyedül hagyni,és lakásba tartottuk!elég szörnyű látvány volt mikor rá jött a roham,de közbe beszéltünk hozzá és simogattuk,és hamar elmúllott!idősebb korára már többször előfordult!16 éves volt mikor megkellett műteni,de az altatásból már nem ébredt fel,de nem az epilepszia miatt műtötték!nagyon szép kort ért meg,úgy gondolom!
2012. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak ezt a sevenalt felejtenek mar el a dokik,kinyirjak vele a kutyakat.sajnos a mi kutyank is a masik orvos hozzanem ertese miatt ment el orokre,kiss gabi nagyon jol beallitota neki a gyogyszereit,majd egy halmozott rohamnal a draga oxivetes doki szepen elbaszta ahhonnan 3 nap kuzdelem utan se tudtuk visszahozni es megkellett hoznom a dontest:-((
2012. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!