Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elveszett a nagyon szeretet...

Ha elveszett a nagyon szeretett kutyád, milyen módszerekkel keresed?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Beszólunk a sintértelepre, menhelyre, plakátokat ragasztok ki.
2011. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha van róla képed, akkor az lehetséges, hogy csinálsz egy plakátot. A plakáton mindenképp legyen feltüntetve az elérhetőséged és persze a kutyus fotója. Esetleg a képpel embereket meg lehetne állítani az utcán, hogy nem-e látták. Sok sikert ;)
2011. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Plakát, bejelented a gyepin, menhelyen. Segítséget kérsz a helyi állatvédőktől. Nemrég egy fiatal pár staffija veszett el, keresést szerveztek neki. 20-30an összegyűltek, keresték a környéken. Még aznap éjszaka megtalálták, de sajnos addigra már késő volt, elütötte egy autó. :(
2011. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még valami. Sokan a helyi rádióban is hirdetik, és ha van napi lapokban is (fényképpel).
2011. júl. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi mindig a kutya bőr nyakörvére ráírjuk az elérhetőséget,vagy bilétát veszünk neki.

2éve elveszett a németjuhászom, 2x hozták úgy vissza hogy látták az elérhetőséget a nyakörvén:).Harmadjára pedig a rádióban hirdettük és szóltunk a menhelyeseknek.

De sajnos akkor nem került többé elő:'(

Még most is hiányzik:(((

2011. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mikjocsip! :D


Amikor ivartalaníttattuk a szukánkat, volt egy akció, hogy 3000 ft a csipezés, de kapunk ajándékba 3000 ft értékű kutya ajándékcsomagot... ergo ingyen lesz. Csipeztettük. A csip mellé kapott egy műanyag bilétát, amire ez van ráírva: "Mikrocsipezve vagyok, vigyél állatorvoshoz!". Van egy másik bilétája is, az csont alakú, azon a neve szerepel (semmi más, minden adat a csipben van - neves bilétáját már többször elhagyta, nem tudom, hogy csinálja :D).


Volt, már hogy amikor a kocsival álltam ki, kizártam, mert amíg kaput nyitok, kiállok, kaput zárok szokása kimenni szaglászni, de van, hogy csak enerváltan fekszik és nézi, mit csinálok. Amikor jöttem haza, ő ott feküdt a kapu előtt :D. Több mint 4 órán keresztül volt kint és várt :D. Nem kolbászolt el, össze-vissza. Kapu előtt feküdt, hogy örült, hogy hazajöttem :D.


Így nem merül fel bennem a kérdés, hogy mi lenne, ha eltűnne, mert nem szökdösős típus, ha ki is megy a kapun, a közelben szagolgat valamit, hívásra meg azonnal visszajön. Ha mégis eltűnne, ott a mikrocsip. Abban benne van minden adat. Most lényegtelen, hogy aki megtalálja, és elolvassa a bilétát, az azonnal (ha szerepelne rajta név, lakcím, telefonszám), vagy állatorvoson keresztül juttatja vissza. Így is, úgy is segít. Ha felmerül benne, hogy visszajuttatja, akkor elviszi állatorvoshoz is.


Ha mégis eltűnne, a személyes keresés híve vagyok, szóval ameddig tudom, keresem. Utána szórólap, újsághirdetés, rádió is egy jó ötlet, illetve ismerősöket is ráállítok, hogy kérdezősködjenek, illetve figyeljenek. Többet nem igen lehet tenni. Az első órák, miután az eltűnést észleltük, kritikusak, akkor kell a legnagyobb intenzitással keresni, mert lehet, hogy nincs még messze.

2011. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szerintem arra érdemes keresni, de az eltűnés észlelése után azonnal, amerre a séták történtek. Illetve vidéken nagyon jó a Vonyítdrót (amit a kutyák használnak), ha kutya van az utcán, elég egynek elkezdeni ugatni, a többi is rázendít. Így az ugatás felé kell csak menni.
2011. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
előszöris
2011. júl. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

minden mit bevethetsz:

plakát

mikrocsip

menhely

sintértelep

mindenkitmegkérdezni hogynem láttae a kutyádat

körülnézni azon a helyen ahol gyakran szoktatok lenni PL. sétálás

STB...

2011. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!