Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a beaglemet az állandó szaglászásról séta közben? 3éves kan.

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Te egy kutyát a legelemibb ösztönéről a szaglászásról akarsz leszoktatni? Pedig nincs is meleg!
2011. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Téged hogy tudnánk rászoktatni arra, hogy tájékozódj, ha hülye vagy?


Ez sajnos elemi ösztön, mint a magadfajták hülyesége.

2011. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért baj, ha szaglászik? Ő így "olvas".

Nem tudom, mit szólnál, ha bekötött szemmel kellene pl egy múzeumban nézelődnöd.

2011. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előbb szokj le te a nézelődésről séta közben, utána tegyél ilyet a kutyával :D
2011. júl. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a láb mellett követés egy teljesen természetellenes viselkedésforma a kutyák részéről.

ha ez a cél, utána mindenképp legyen olyan szakasz amikor kedvére szaglászhat, pl futtató, rét, stb.

2011. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rövidre fogod a pórázt és magad mellett tartod a kutyát. Figyelj rá hogy a póráz mindig laza legyen, ha belefeszül mert menne szaglászni piciket ránts a pórázon, de ne húzd! Inkább többször aprókat ránts, és nem kell erősen,nem az a lényeg. Esetleg tegyél egy jutalomfalatot az orrához, és húzd az orra előtt séta közben,magad előtt legyen a kezed. Ha nem feszíti a pórázt, jutalomfalat. Használhatod ehhez a "lábhoz!" vezényszót. Ezelőtt a gyakorlat előtt nincs szaglászás. Ha ügyes volt, és először legalább 3-5 lépést tudtál vele laza pórázon menni, elengeded és hagyd szabadon futkározni és szaglászni jutalomként.
2011. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

kopód van, vadászkutya. persze, hogy szagol!

legközelebb ne csak a cuki pofiját figyeld a kutyának a fajtaválasztásnál, hanem mondjuk a tulajdonságait is...

2011. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy kopó, meg lehet tanítani arra, hogy ne szaglásszon. Ha szaglászik, akkor általában húz is.

Nekem is beagleöm van és nahát, tud szépen sétálni. Aztán amikor elengedem, akkor szaglászik.


A pórázfegyelem megy? Tanítsd úgy, hogy ha kicsit húz, akkor hirtelen az ellenkező irányba fordulsz, és arra mész tovább. Lehet, hogy százszor kell eljátszanod, de meg fogja érteni.

Ha pedig nem húz, és úgy szagol, akkor szépen rászólsz, hogy nem, és egy pici rántás kíséretében mész tovább, kikerülve a szagot.

Ezen kívül a lábnál követést is érdemes megtanítani. Olyankor fent van a feje és szépen néz rád.

2011. júl. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Bizony, ez a megfordulós módszer nálunk is bevált, de csak akkor, ha ezután MINDIG alkalmazod, míg teljesen nem megy jól. Nálunk annyira húzott a kutya, hogy konkrétan majdnem megfujtotta magát, most meg már kilométereket tudunk menni anélkül, hogy húzna. Persze én hagyom szaglászni, csak a húzást nem tolerálom, tehát próbálok úgy menni, hogy a fákhoz, bokrokhoz közel, hogy ha érez vmi szagot rájelölhessen stb. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy ha nem vagy falkavezér, akkor nem fog 100%osan működni egyik technika sem, ha erős szagot érez, úgy is meg fog indulni.
2011. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!