Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagyobb testű kutyafajt...

Milyen nagyobb testű kutyafajták vannak, amelyek lakásban is jól tarthatóak?

Figyelt kérdés
Eredetileg svéd juhászkutyát szerettem volna, ami viszonylag kicsi kutya, csak Magyarországon nem tenyésztik. Ha sehogy se jön össze, akkor inkább valami nagyobb testű kutyát szeretnék. Olyat, ami nyugodtabb természetű, és nem annyira szaladgálós. Reggel, kora délután és este is tudnám sétáltatni, egy háromnegyed-egy óráig, ez gondolom elég lehet neki. Annyit törődnék vele, amennyit csak tudok, nagyon szeretem a kutyákat.
2011. júl. 24. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
a corgie? Kicsit hasonlít a svéd juhászkutyára. De pl a sheltie is kicsi de egészen kutya szerű
2011. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem nézed meg a sheltie-t? Hasonlít a svéd juhászkutyához. Vagy border collie, ausztrál juhászkutya, mudi, pumi stb. Vagy nézz körül menhelyen, ott is találhatsz fajtatiszta kutyát, de ezek keverékét is. A keverék kutyák is nagyon édesek tudnak lenni, emellett igencsak hálásak és egészségesebbek is mint a fajtatiszták. 2 génállomány keveredik és erősebben ellenáll a vírusoknak, fertőzéseknek.
2011. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A molosszerek nem pörgősek annyira, és imádnak a gazda közelébe lenni, mint minden kutya.
2011. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat :-) a corgi meg a sheltie eddig is a ,,kivételes kistestűek" között voltak, hiszen a sheltie olyan mint egy kicsi collie, a corgi meg körülbelül egyenlő a svéd juhásszal. a keverékeken is gondolkodtam már, végül is ők egészségügyi szempontból tényleg robusztusabbak, mint a fajtatiszták
2011. júl. 24. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem sheltiejeim vannak és szerintem szuper fajta és nagyon nagyon jó lakáskutyák (ha az ember túléli a kölyökkorukat :D ) Ő a szerelmem: [link] a legjobb kutya a világon és nulla elfogultság nélkül mondom:) soha nem ugat feleslegesen, tökéletesen működik póráz nélkül, szinte soha nem kell használnom :) Aranyos kedves bújós szóval csupa pozitív dolog.

Keverékek közül az a jobb ha nem két fajta keveréke mert két fajta keverékénél nagy eséllyel halmozottan jelentkeznek genetikai betegségek bár szembe szomszédom több generációs keverékei is Dp-s. Szóval ez így nem teljesen igaz...

2011. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!