Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor alakul ki a kutya és...

Mikor alakul ki a kutya és ember közötti kötődés?

Figyelt kérdés
Pl. 1éves korukra? vagy ez egyénfüggő?
2011. júl. 24. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Amikor a szemébe nézel, jobb társad lesz egy kutya mint egy ember.
2011. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt mindig is tudtam, hogy egy kutya jobb társ, mint valamennyi ember...sajnos
2011. júl. 24. 15:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő is, meg attól is függ, mennyit vagy vele, hogy bánsz vele.

Én amikor elhoztam 8 hetesen, 1-2 hét múlva úgy éreztem, mintha évek óta meglenne nekem, el sem tudtam képzelni nélküle az életemet :D

Ő akkor még nem ragaszkodott annyira, mert minden és mindenki nagyon érdekes volt számára.

Aztán fokozatosan alakult ki, a legjobb akkor lett, amikor kutyasuliban elvégeztük a középfokú tanfolyamot. Iszonyat ragaszkodó kutya lett belőle. Talán túlságosan is ragaszkodik hozzám.

2011. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én már első nap éreztem. Az első éjszakán sirdogált, odahúztam magamhoz az ágyát, megsimogattam, megnyugodott. reggel elmentem dolgozni, 2re értem haza. Úgy örült nekem, mint most, mikor hazajövök. És már akkor állandóan jött utánam, hízelgett, bújt hozzám.
2011. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 skarma ***** válasza:

Én 6 hetesen hoztam el a kiskutyámat, mert az anyja munkakutya volt és vissza kellett állnia a munkába. (terelőkutya) Amint kiválasztottam az alomból, kialakult ez a bizonyos kötődés. Amikor felvettem nem is kapálózott és egyszer sem sírt az anyja után, később sem. Nagyon ragaszkodó és bújós kutya lett belőle (de csak hozzám bújik, mert eléggé egygazdás kutya)

Szóval ez teljesen egyénfüggő. Szerintem attól kezdve, hogy szereted a kutyádat, meg van a kötődés.

2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is már első percben éreztem. Igazából ő választott ki engem. Egy néni osztogatta őket, egy dobozban voltak a testvérkéivel. Én nem akartam kutyát, legalábbis nem akkor, de mikor megláttam ahogy rámnéz, az a tündéri, pici, hófehér, kutyus a hatalmas fekete szemeivel, nem volt visszaút. Kivettem a dobozból és mondtam, hogy viszem haza, nem érdekelt semmi. Már akkor bújt hozzám, nem sírt, csak akkor éjszaka egy picit, de egy simogatásomra megnyugodott. Életem legjobb döntése volt:)
2011. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kattata ***** válasza:

Kölyökkutyánál, akinek normális kölyökkora van-volt, szinte azonnal. Befogadott kitudjamilyensorsavolt kutyánál kicsit bonyolultabb, ha voltak rossz élményei, de ha egészséges az idegrendszere, viszonylag hamar regenerálódik, kiheveri a múltat és bizalmába fogadja azt, aki szeretetet mutat felé. A kutya szerintem pontosan ezért lett az ember legjobb barátja, mert rendkívüli módon képes kötődésre.

Azok a kiskutyák, akiket a tenyésztő születésétől kezdve minden nap kézbe vett, hallották az emberi hangot, korán megtapasztalták a simogatást, nagyon-nagyon gyorsan alakítanak ki kötődést. De akiknek nem jutott ez a jósors, azok is hamar megteszik.

2011. júl. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!