Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a kutyának edzés után?

Mit adjak a kutyának edzés után?

Figyelt kérdés
tojás vagy ilyesmire gondoltam
2011. júl. 24. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Vizet! Nem nagyon értem a kérdést.. :\ Tojás a szőrére nagyon jó, de minek edzés utána azt adni neki?
2011. júl. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
fehérje
2011. júl. 24. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Royal canin-ba biztos van ilyen, nézz körül, bár eléggé drága, nekem muszáj volt a cicám szőre miatt venni ilyet neki.Rengeteg féle van benne.
2011. júl. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

edzés után először is levezető mozgást, masszázst, majd fél óra múlva vizet (korábban nem).


aztán az edzés után fél-egy órával kapjon enni, de lehetőleg az egy órán maradjatok belül! nem muszáj, hogy ez a rendes vacsija legyen, elég ha csak a fehérjét pótlod. ez lehet egy darab hús (marha a legjobb, esetleg pulyka, vagy csirke, de színhús legyen, ne zsíros-bőrös farhát meg ilyenek), vagy tojás. tojásnál arra figyelj, hogy a fehérjét finoman hőkezelni kell, ne annyira, hogy kemény legyen, mert akkor denaturálódik a fehérjetartalma, hanem csak annyira, hogy picit elfehéredjen, de még puha maradjon (ezt ki kell tapasztalni, én vízforrázóval szoktam az egész tojást leönteni - finoman persze mert reped - és úgy hagyom pár percig), akkor jó, ha a sárgája még teljesen folyós a fehér meg csak elszineződött. amúgy azért kell picit hőkezelni, hogy az avidint "hatástalanítsd", az ugyanis hosszú távon biotinhiányos tüneteket idéz elő a kutyában.

egy közepes termetű kutyának (25-30kg) kb 3 tojás kell. aztán majd még a rendes vacsija.

de erre nincsenek egységes sémák, minden kutya más, minden edzés más. a kutyát kell figyelni, mert ő tudja ezt a legjobban! ha egészségesen fénylik a szőre, jó a kondiciója és a teljesítménye akkor jó a kaja is neki. ha elkezd befogyni, akkor több energia kell (zsír), ha fogy az ereje, akkor több fehérje kell, stb.


amúgy meg nem értem, ha valaki nem is érti a kérdést - tehát fogalma sincs a terheléses edzés mikéntjéről, az minek kommentelget...? :D

2011. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
elso sorban VIZET. Ez a legfontoosab. és mikor vlmi jot csináll vigyél magadal jutalomfalatokat :)
2011. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!