Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bassethoundról TAPASZTALATOK?

Bassethoundról TAPASZTALATOK?

Figyelt kérdés

mindenre kíváncsi vagyok, mozgásigénye, ápolása, tanítása, természete stb.. TAPASZTALATOKRA vagyok kíváncsi NEM A GOOGLE-ra

köszönöm előre is :)


2011. júl. 24. 21:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
nekem nincs, de ismerősöméknek van. mesélték, hogy néha rálép a füleire:D
2011. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

2 évig bírtam idegekkel, majd miután szanaszét csikarta a körmével a kocsimat elajándékoztam.

Az én kutyám ilyen volt: neveletlen pedig foglalkoztam vele, de az is lehet, hogy süket volt és nem is hallotta mit beszélek. Nagy udvarban tartottam, sokat nem mozgott, jártam vele sétálni volt mikor félúton lefeküdt és elaludt, na olyankor nagyon ideges voltam. A fülét havonta kell takarítani.


Egyébként pedig álmaim kutyája, de akármennyire is szeretem nem fogok még egyszer ilyen kutyát venni.

2011. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ja igen evés közben elég sokszor megharapta a saját fülét néha csúnyán ki volt sebesedve neki.
2011. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
34%

nekem van egy féléves bassethoundom. hát ha ilyet akarsz készülj fel mindenre:)

nagyon igényes kutya oda kell figyelni arra hogy milyen tápot adsz neki (én friskies junior-t adok neki)

rendszeresen fürdetni kell ill. takarítani a fülét

csonterősítőt kell neki adni

krumplit és kenyeret nem szabad neki adni

a bódéja legyen szigetelt(nekem 3 rétegben van szigetelve)

a cipőket szétszedi kb 4-5 hónapod koráig

meg az enyim mindent megrág ami piros:)és mindent ellop(ruha,törülköző,bármit)

a meleget nem bírja ( ha nagyon meleg van akkor benn van a lakásban)

igényli a játékot, egyedül nem szeret lenni, mindig beszélni kell hozzá,


ha van még kérdésed nyugodtan írj és válaszolok:)

2011. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

-_-"

Igényes kutya és szeméttel eteted??? A friskies benne van a 3 legrosszabb minőségű táp listájában...

minden kutyának kell ízületvédő kölyökként (zöld kagyló kivonat-a legjobb a luposan gelenkraft)

A krumpli és a kenyér mellet, egy kutya se kaphat csontot, árpagyöngyöt, paradicsomot, csokit, disznóhúst stb stb ez nem túl egyedi...minden kutyaházat szigetelni kell és jó a műanyag hőfüggöny is

Ez minden kutyára igaz kölyökként...rágnak.. le kell róla nevelni.

Minden kutya igényli a társaságot, játékot és a többség nem bírja a meleget...(tekintettel arra, hogy csak a talppárnáin és lihegéssel tud hőt leadni)


a basetteknek több örökletes betegsége is van ezért jó tenyészetből érdemes venni, a fülére fokozottan kell figyelni valamint lehetőleg ne sokat lépcsőzzön.

Természetre elég makacsok és tanítani nehéz őket de ennek ellenére okos kutyák.

2011. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem egy 7 éves kanom van..Mikor kicsi volt gyakran lépet rá a fülére és esett orra..viszonylang könnyen tanult.alap engedelmeségije van.(motiválása föleg kaja) Jo minöségü táppal kell etetni.Eléggé kényes a fülére,szemére.Büzmirigyét nem árt kinyomni 3havonta.NAgyon szereti a gyerekeket..Sétálni is imádnak.Mikor kicsi ne ugráltasd és ne lépcsöztesd sokat mert a gerincét gajra vágod vele. Nem árt naponta lokefével átfésülni a bundáját. Ha fürdeted a lábujja közöt és a tokája közt feltétlen töröld meg egy kicsit mert bepálhat és csunya viszketése lesz töle.ha kérdésed van irj
2011. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
még valami falka kutya..egyedül nem igazán érzi jol magát.
2011. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Kicsi korában sok kálciumot kellett szednie, később már nem. A kajára nem kényes, sima kutyaólban alszik, nem rág össze semmit, de a társaságot nagyon szereti és igényli. Annyira el tudja magát engedni fülvakarás közbe, hogy van mikor el is alszik. Felnőttként már nem lépett a fülére, de kicsinek gyakran bukfencezett, amikor rálépett. Egyébként elég makacs, ha ő nem akat vmit, akkor azt nem is csinálja meg. Volt hogy séta közbe elfáradt és alig birtuk azt a kis hab testét hazacincálni. Hiába próbálkoztunk mindennel, nem sikerült rávennünk, hogy egy helyre végezze a dolgát. Házőrzőnek nem jó, simán beenged mindenkit. A gyerekek is a kerítésen benyúlva simogatják. Nekünk csak a fül pucolás volt gáz (utálja), és néha be is gyulladt, és időnként a fenekén lévő bűzmirigy is, amit aztán kinyomtak neki. (Bár ő fiú, nem tudom a lányoknál is van e ilyen.) Amúgy imádni való!
2011. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát én annyit tudok, hogy lépcsőzniük nem nagyon szabad..xD
2011. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"2 évig bírtam idegekkel, majd miután szanaszét csikarta a körmével a kocsimat elajándékoztam. " szerintem neked plüsskutyán kívül semmi sem való..

köszönöm a válaszokat

2011. júl. 25. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!