Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és mivel etessük...

Hogyan és mivel etessük szakszerűen a kölyökkutyát?

Figyelt kérdés

hamarosan lesz egy kölyök husky-m, mivel etessem és napi 3x elegendő e, mikortól lehet áttérni a napi 1 v. 2 étkezésre?

Nem gondolom, hogy a 8000 ft-os táp feltétlen szükséges lenne, ezért valami házi kosztos-tápos megoldásra gondolok. EZen kívül kell e valami vitamin, pótlólag,tekintve, hogy egy fejlődésben lévő kutyiról van szó?


2011. júl. 25. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
ajánlom Dr. Fodor Kinga: Mivel etessem a kutyám? c. könyvét! nagyon jól leírja azt is, hogy mivel érdemes és azt is, hogy miért :)
2011. júl. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a kutyusomat kb 6 hónapos koráig Royal Canin anyatejalapú tápjával etettem. Pépesítve, aztán lassacskán átszoktatva a szilárd tápra.

6 hónapos kora után már át lehet térni a napi 2 evésre, 1 éves kora után pedig a napi 1-re is.

2011. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyánál én nem reckíroznék sem házikosszttal, és pláne nem rossz minőségű táppal. A Husky amúgy is hajlamos izületi megbetegedésekre, amikhez nagyban hozzájárul a nem megfelelő táplálék.

Legalább egy éves koráig mindenképpen valamilyen nagytestű kutyának való kölyöktáppal etesd, és kiegészítésnek adj hozzá zölgkagylókivonatos készítményt (Luposan, vagy GF600).


Ez így elsőre nagyon drágának hangzik, de hidd el, sokkal olcsóbb, mint később folyamatos röntgenre járni, meg csillagászati összegeket költeni fájdalomcsillapítóra, ha kialakul nála a dysplazia.


Házikosztból igazából kölyöknél csak a túró, a tojásfehérje, a színhús, a rizs, a répa, az alma, és a nem hüvelyes zöldségek, gyümölcsök johetnek szóba, de ezeknek a megfelelő összeállítása elég nagy tudást igényel, ráadásul drágább is, mint megvenni a megfelelő tápot.

2011. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Royal Canin-t adj neki;)Enis azt adok az en kiskutyamnak es nagyon jo;)
2011. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi ! A royal canin oldalán ki lehet számítani, h már napi 78 ft-ból megúszhatom a kutya etetését ez igazán baráti ár ! ti honnan veszitek, tápboltból v spéci royal canin boltbóL?
2011. júl. 25. 13:16
 6/8 anonim ***** válasza:
off, kedves kérdező, be tudnád nekem linkelni, hogy hol lehet kiszámolni? köszönöm :))
2011. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hogyne:

[link]

Noha ez nem pont a Royal oldala, de vannak termékek tőle.

2011. júl. 25. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:
köszönöm :D
2011. júl. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!