Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van okom félni? Úgy aggódom

Van okom félni? Úgy aggódom

Figyelt kérdés

Holnap után (szerdán) ivartalanítják a szuka kutyusomat.

2 éves. Tudom nem kellett volna eddig várni, de én akkor szerettem volna megműttetni mikor 100%-osan vele lehet 24 órából 24 órát :)

Ez csak nyári szünetben lehetséges. Tavaly "lekéstük" a rossz időt. Ugye a seb miatt nem lehet nagy melegben.

Ezért most műttetjük meg. Nagyon félek. A város legjobb orvosához járunk, de mégis parázok.

Mindent el fog mondani majd a doki élőben is. De szeretném ha leírnátok a tapasztalataitokat, mikre kell figyelni, milyen bajok lehetnek!

Van okom aggódni?

Amúgy keverék 25kg-os kutyuska


15/L


2011. júl. 25. 13:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kutya egyáltalán ne érezze, hogy sajnálod, félsz, vagy meg vagy illetődve!! Ha azt elrontod, nagyon sokára fogod majd tudni kijavítani. Legyél nyugodt és laza, ne is gondolj bele, ha az állatorvos ennyire jó szinte biztos hogy nem téveszt, és semmi baja nem lesz a kutyusnak, ha meg valamit elkap hamar meggyógyul!! Ez járjon a fejedbe. Úgy viselkedj ahogy szoktál! És nyugi, semmi baj nem lesz. :)
2011. júl. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 skarma ***** válasza:

Ne aggódj, az orvosoknak ez rutin műtét :)

Nekünk anno a cicáinkat ivartalanították, mikor felébredtek, dülöngéltek kicsit és kész. ennyi.

Nem kell félned.

2011. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egyet ne tegyél: ne vedd le a tölcsért!! mi sajna levettük mert bepállott a füle, hogy szellőzzön és vmelyik éjjel elkezdte kibontani a hasát, amitől sokkot kaptunk és elrohantuk a dokihoz aki azt mondta épp időben és még egyszer ne forduljon elő. másodszor azért mentünk, mert azt hittük sérves pedig csak allergiás volt a cérnára ami nagyon gyakori.
2011. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nincs okod aggódni. A mi szuka kutyánkat is ivartalanították, de NE aggódj vagy idegeskedj vagy félj, mert így rontasz a helyzeten!!! Mert így a kutyus félni vagy bizonytalan vagy agresszív lesz az orvosokkal szemben!!
2011. júl. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rutinműtét, általában nincs miért aggódni, de ilyen eset is előfordul sajnos:

[link]

2011. júl. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi most jöttünk haza a műtétről:) Ne parázz, rutinműtét! Vigyél egy meleg plédet, hazafele ülj mellé a kocsiban, nehogy leguruljon, 3-4 órát várni kell, míg felkel, de mindent elmond az orvos!:) Mi is elkéstünk...nem is kicsit. 8 éves a kutyusunk! És ő is szuka. Másfél órás volt a műtét, utána még a fogkövét is leszedték(persze megvolt az ára), és most már teljesen jól van, fel is ébredt:)
2011. júl. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, és rakj alá valamit, mert valszeg be fog pisilni.

Előtte 12 órával ne egyen, ne igyon, és utána is még kell várni egy kiscit, kb. műtét után 6 órával ihat, és másnap ehet, nehogy kihányja!

2011. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hovarju ***** válasza:

Mint minden műtét ez is kockázatokkal jár.

Az én kutyusom már 1 éve túl van a dolgon. Így utólag belegondolva én sokkal idegesebb voltam, a kutya nagyon hamar túl volt a dolgon.

Reggel 9-re vittem a kutyát. Aláíratták velem, hogy beleegyeztem az altatásba és a műtétbe, aztán elvitték a műtőbe. Azt mondták, hogy maga a műtét, kb. 1óra, de csak akkor adják vissza a kutyát, ha már teljesen felébredt, ezért haza mentem.

15,00-kor hivtak, hogy felébredt, mehetek érte. Mikor megérkeztem a kutya a saját lábán szaladt elém galléral a nyakán. Olyan volt, mintha nem történt volna vele semmi. Be akart ugrani az autó hátsó ülésére (úgy kellett elkapnom) Azt mondták még aznap ne adjak neki enni, csak másnap reggel. Este kicsit zavarta a gallér és nem nagyon tudott lefeküdni. Ekkor mellette voltam amíg lefeküdt, az éjszaka közepén az volt a legnagyobb baja, hogy nem mászhat fel mellém az ágyra.

3 nap múlva mentünk ellenőrzésre, és 10 nap múlva varratszedésre.

Mivel nagyon pörgős kutyus, szerencsére a legnagyobb baja ebben a 10 napban az volt, hogy pórázon kell sétálnia és nem labdázhat.

A műtét után 3 héttel pedig már frizbiztem vele :-)


Mielőbbi gyógyulást a kutyusnak :-)

2011. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hovarju ***** válasza:
Ja, 20kg-os keverék kutya
2011. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hovarju ***** válasza:
A gallér varratszedésig rajta volt, csak a pórázos séta idejére vettem le, mert akkor tudtam figyelni, illetve séta után megvártam amíg iszik ill.amig megeszi a vacsoráját. (előző voltam)
2011. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!