Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaságra?

Hogyan neveljem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nem régen kaptam egy kiskutyát és már lassan 1 hónapja nálam van. Hiába viszem le napi 5X hogy végezze a dolgát, mindig a szobát használja WC-nek. Feljövök vele a sétából mindig az az első, hogy pisil. Természetesen ilyenkor leszidom és amikor az udvaron végzi a dolgát megjutalmazom. Szerintetek jól csinálom és még idő kell még neki?
2011. júl. 25. 16:43
 1/3 anonim válasza:
Első kérdésem az, hogy milyen fajta kutyád van. Ugyanis minden kutyafajta eltérő könnyedséggel tanulja meg a szobatisztaságot.
2011. júl. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

mi több lépésben oldottuk meg.

az én csivim egyáltalán nem volt hajlandó kint elvégezni a dolgát, inkább tartogatta. így először az szerettük volna elérni, h a lakáson belül egyetlen helyre koncentráljon, kb. 3 nap alatt leterített kutyapelusra szokott (persze a következő napokban még történt 1-2 baleset, de ezeket rajtakapással nagyon jól lehetett korrigálni: határozott szidás – kutyus felkap, pelusra tesz – ha ott fejezi be , amit elkezdett, akkor dicséret). ezután jött a "PISI" parancsszó, amit minden alkalommal, amikor elkezdett pisilni, vagy kakilni, kicsit a szokásosnál magasabb, jól azonosítható hangon adtam ki a kutyusnak, majd, amikor éppen végzett, nagyon megdicsértem. néhány hét alatt összekötötte a parancsot a cselekvéssel és többszöri próbálkozás után, láss csodát, a "PISI"-re elkezdett pisilni a fűben, így a pelus szépen fokozatosan eltűnt – habár bevallom, szakadó esőben és röpködő mínuszokban néha még mindig előkerül :)

ez volt a mi módszerünk. remélem, segíthettem :)

2011. júl. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy keverék kutyusom van.

A második válaszolónak köszönöm remélem ez a módszer nekem is bejön.

2011. júl. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!