Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielesek! Kérdezhetek...

Spánielesek! Kérdezhetek néhány dolgot a kutyáról?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem, az angol cocker spánielről, főként gazdiktól érdekelnének a válaszok!


- Szereti a gyerekeket?

- Könnyen tanítható?

- Bírja az utazást? (repülő, vonat, autó)

- Előfordult már, hogy morgott vagy odakapott a családban valakihez?

- Jó társ?

- Tanítható agresszivitásra?


Köszi a válaszokat!


2011. júl. 25. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:

-Igen

-Átlagosan,de nem a legokosabb kutyafajták közé sorolható

-Sok szoktatással igen

-Nem,de ha kiskorába vered vagy nagy korába(ekkor sűrűbben)lehetséges hogy odakap verés után(de nagyon kicsi az esélye)

-Átlagosan jó(mint bármelyik kedves és aranyos kutya)

-Ha sokat vered akkor lehet agresszív,vagy ha ideggyenge.

2011. júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy nyolc éves spánielem van.

Véleményem szerint ez majdnem mind nevelés kérdése. A mi spánielünk nem szereti a gyerekeket, nem szereti ha nyúzzák, viszont ismerünk olyat, aki egyenesen odáig van értük. Velem nőtt fel, rajtam kívül más gyereket nagyon nem látott, a másik kutyus viszont több kisgyerekkel él együtt.

A miénk még most nyolc évesen is új trükköket tanul, nagyon intelligens kutyafajta.

Az utazást nemhogy bírja, egyenesen imádja, halál nyugodt egész végig.

Igen, de saját hibából, hat évesen megsimogattam miközben evett, ezért odakapott. Nem igazán tartott akkor még falkavezérnek.

Nagyon jó társ, bár a mi kis Bucusunk szeret egyedül is lenni. Ha megunja a társaságunkat fogja magát és arrébb áll.

Voltunk vele egyszer-kétszer őrzővédőn, próba szerencse alapon, de nem igazán keltette fel a figyelmét. Nagyon jó házőrző, a legapróbb neszre felfigyel, de nem hiszem, hogy uszításra bárkit is megharapna. (Bár már előfordult, hogy azt gondolta bántani akarnak, és odakapott másoknak. Sajnos nem is egyszer, pedig sosem tanítottuk.)

2011. júl. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


Az én spánielem (kan)minden idegent utált.

Könnyen tanítható volt arra, ami neki tetszett :))

Utazni egyszerűen imádott!

A család a mindene, dehogy morgott! Csak a szőrét hagyjuk békén :))

A spániel jó társ, mint minden kutya.

Az enyém magától is agresszív volt, nem kellett tanítani. De nem bántam. Ne simogassa csak meg a kerítésen keresztül senki. Nagyon erős védőösztöne volt, ha szedtük a cseresznyét, egy ládához már odaült, és őrizte!


Nagyon szerettem, 15 évet élt :))

2011. júl. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Szereti a gyerekeket - amíg nemhúzzák a fülét-farkát

- Könnyen tanítható - igen, de erős vezetőnek kell lenned, hogy amit tanult, végre is hajtsa

- Bírja az utazást? - igen

- Előfordult már, hogy morgott vagy odakapott a családban valakihez? - igen, ha cibálják, húzzák a szőrét, ilyesmi

- Jó társ? - a legjobb

- Tanítható agresszivitásra? - miféle kérdés ez?! Amúgy szerintem igen, ha b@szogatod, lásd fülhúzás

2011. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!