Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedülálló + 12 óra munka....

Egyedülálló + 12 óra munka. Hogyan oldod meg a kutyázást?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Nem büntetem a kutyákat.
2011. júl. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most készülök elköltözni a "volttól". Családom nem itt él, barátnőimnek elég a gyerek, nem kéne még az én kutyám pátyolgatása is. Akkor mit tegyek? A kutyát viszem, mert az enyém, neki még ennyi ideje sem lenne.
2011. júl. 25. 22:56
 3/9 anonim ***** válasza:
legalább kertesház?
2011. júl. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Húzós lesz, főleg a 12 óra meló miatt. De a másik 12-t töltheted a kutyával.
2011. júl. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ugyanez esett meg velem másfél éve, költözés, önellátás, munka. Én szerettem annyira a kutyusom, hogy olyanoknak adtam, akiknek van lehetőségük vigyázni rá, naponta sétáltatni, van másik kutyus és kertes ház. Én ezt már nem tudtam megadni neki.
2011. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ksandor1963 ***** válasza:
Éveken át, 12 óra munka mellett, csak úgy lehetsz rendes gazdálya, ha a maradék 12 órában is szinte mindig együtt vagytok. Ez a kutyának lehet, hogy kibírható lenne, de neked nem. Ez minden csak nem teljes élet. Könnyen tönkre mehetsz. Én azt tanácsolnám, hogy sürgösen keress magadnak társat, ez neked és a kutyádnak is jó lesz, vagy ha ez az út nem választható, akkor keress a kutyusnak egy jó gazdit. A helyzetedet látva egyikőtök sincs életveszélyben, ezért egy másik gazdi keresésére tedd magasra a mércét, és kitartó utánajárással jó helyet fogsz neki találni.
2011. júl. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem 12 órát dolgozom, de a kutyám egyedül van 7 órát. Egyedül élek én is, nincs segítségem a kutyával. Reggel 2-2.5 órát sétálunk, igyekszem lefárasztani amennyire csak tudom. Délben jön egy néni, aki leviszi egy rövid, kb. 20 perces egészségügyi sétára, én negyed 5 felé érek haza. Akkor sétálunk 1 órát. Ha estefelé el szeretnék menni a barátaimmal, akkor csak kutyabarát helyekre megyünk, vagy ők jönnek hozzám. Ha ez nem megoldható, akkor 2-3 órát lent vagyok a kutyámmal mielőtt újra magára hagyom...de ez nem igazán jellemző, munka után már nem szeretem otthon hagyni, nem lenne tisztességes vele szemben. Nem egyszerű, de megoldható. Egyetértek a többiekkel, a kutya érdekeit tartsd szem előtt! Mi minden hétvégén kutyasuliba járunk agilityzni, kirándulni stb. Igyekszem kárpótolni a kutyámat minőségi együtt töltött idővel azért, mert hétközben a munkám miatt egyedül kell hagynom.
2011. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a legjobb, amit tehetsz, hogy keresel neki másik gazdit.

Mert számoljuk össze: 12 óra munka+oda és hazamenetel az egy óra tuti, gondolom azért bevásárolsz, rendezed a háztartást, főzöl esetleg és aludnod is kellene, hogy bírd a melót meg mindent. A kutyára egyszerűen nem marad időd. Rossz neked, de a legrosszabb neki.

2011. júl. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazatok van, akármennyire is rossz lesz nekem, nem lehetek ennyire önző. Sajnos így alakult. Addig nem adom oda senkinek, amíg nem találok megfelelő jelentkezőt, családi házba. Az anyagiakat is átvállalnám, így biztos könnyebb lesz neki otthont találni. Köszönöm a segítségeteket, és hogy nem ugatott le senki sem.
2011. júl. 26. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!