Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne pár kérdésem egészen...

Lenne pár kérdésem egészen kicsi kutyákkal kapcsolatban (5-6-7 hét) -? -

Figyelt kérdés

6hetes kiskutyám van, aki mindent rág, és ás/kapar, hogy szoktassam le erről?

Milyen féle játékokat adjak neki??

Mikor vihetem sétálni?

Mikor fürödhet és hogy?

Próbálom nevelni őt, de szükségem van mások véleményére is!:) Hátha lesz alkalmazható ill. olyan, ami segít.


2011. júl. 26. 00:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ás kapar-->nincs rendesen lemozgatva, illetve még kölyök. Ne akard leszoktatni róla. Amikor ébren van játsszatok, labdázzatok nagyokat, kifárad gyorsan, a további napszakokban sokat alszik, ezzel elterelheted a figyelmét az ásásról kaparásról. Az is jó megoldás, hogy ha mikor elmentek egy nagyobb elkerített részre teszed (pl konyha, vagy akár a kertben), és csak olyan dolgok elérhetőek számára, amik rághatók. Vehetsz neki kongot, amibe pár szem száraztápot tömhetsz, azzal is el van jó ideig, emellett mindenféle rágós játék jó.

Sétálni majd akkor mehettek (legalábbis nyugodt szívvel), miután az utolsó kötelező oltása is hatni kezd.

Fürdetni nem érdemes túl sűrűn, ha nagyon akarod, akkor maximum havonta, de inkább ritkábban. Nem tesz túl jót a bőrének a sok fürdés (és csak kutyasamponnal szabad mosni, az emberi szappanoktól, tusfürdőktől nagyon kiszárad a bőrük).

A kaparásról való leszoktatás akkor lesz aktuális, ha sokkal idősebb korában is mindig ezt csinálja, de valószínűleg akkor is a séta hiánya lesz majd (reméljük nem így lesz) az oka.

2011. júl. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 ksandor1963 ***** válasza:
27%

6 hetes kiskutyát még ne akarj semmiről le és rászoktatni. Az anyja mellett lenne még a helye, és majd az megtanítja arra amire nagy szüksége lesz majd kölyök, és felnőttkorában.

Sétálni majd az oltási program első felének a végén lehet elvinni. Ez kb. 12 hetes korában jön el.

Fürdetni felnőtt kutyát sem szoktak, (kivétel: ha irtózatosan összekoszolja magát, vagy dögbe hempereg, vagy kiállításra viszik stb.) egy 6 hetes kutyát még az anyja nyalogatja tisztára.

Biztos, hogy felkészültél egy kutya minimum 12 éven át tartó tartására? Nekem úgy tűnik, hogy nem. A kérdéseid nagyon felkészületlen gazdiról tanúskodnak. A következő 2 hétben (amíg a kiskutya újra az anyja mellett lesz, mert ugye visszaviszed?!), addig lesz időd 1-2 könyvet elolvasni. Még te sem maradtál le semmiről, egy jó hajrával jó gazdi lehet belőled.

2011. júl. 26. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
47%

kedves ksandor:


Nemtudom vannak-e gyerekeid, de kíváncsi lennék rá, hogy ha vannak, őket is úgy neveled, ahogy az a nagykönyvben meg van írva??? Mer le osztod itt szegény gyereket, hogy micsoda gazdi lesz. Szerintem abból is lehet jó gazdi aki először felkészületlen.. Anya se csak az lesz jó, aki könyvből meg tanulja, hogyan nevelje a gyerekét. Nem kell mindent úgy csinálni, ahogy az meg van írva. Nekem is van kutyám, az egyik már 13 éves, és soha nem olvastam semmit arról, hogy mit hogyan kéne nevelnem a kutyámon, mégis nagyon jó, hűséges kutya. Sokat foglalkozunk vele, de nem a "nagykönyv" szerint van nevelve. Etetési tanácsokkal is kapcsolatban, amiket itt gyakori kérdéseken szoktak irogatni.. Nem kell annak a kutyának mindig megvenni a legdrágább tápot stb. Néha nyugodtan kaphat házi kosztot is az a kutya, az én kutyáim egészségesek, szépek, mégse prémium tápon élnek. A helyi állatorvos véleménye, hogy mielőtt nem volt ennyiféle táp, nem volt ennyi rákos kutya, manapság a kutyák nagyrésze rákban hal meg...


előre is bocsi a hozzászólásomért, biztos sok mindenkinek nem fog tetszeni. : )

2011. júl. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 ksandor1963 ***** válasza:

Kedves "03:35"


Hozzászólásod nem jött volna létre, (illetve nem nekem írsz, hanem a kérdés feltevőjének adnál praktikus tanácsot), ha a válaszom-véleményem-tanácsom utolsó mondatot is elolvastad- értelmezted volna: Az ominózus mondat: "Még te sem maradtál le semmiről, egy jó hajrával jó gazdi lehet belőled."


Ehhez a mondatomhoz most is ragaszkodom.

2011. júl. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves 03:35

Az hogy neked igy jott ossze a kutyatartas nem jelenti azt hogy jo is...

Mazlid volt hogy kifogtal egy olyan kutyat aki komolyabb foglalkozas nelkul is "jo" kutya lett. Vannak sokkal kezelhetobb, konnyebben tanulo kutyak, es vannak kezelhetetlen "lassu" felfogasu ebek. Igy latatlanba nem tudhatjuk hogy a kerdezonek milyen jutott, ezert a legtobb es legjobb amit tanacsolhatunk bizony a "nagy konyv". Es az elotted valaszolonak abban is igaza van hogy nem a kiskutya megerkezese utan, hanem elott kellene erdeklodni, felkeszulni. Ha a kerdezo ezt megtette volna, akkor tudta volna hogy 6 hetesen nem hozunk eleg kiskutyat, es valoszinu szaporitotol keszul kutyat szerezni, ami plane nem helyes dolog.

Ennek ellenere en is azt mondom ledves kerdezo, meg nem keso, bar elobb lett elvalasztva az anyjatol igy nehezebb dolgod lesz de nem lehetelen. Gondolom ez az elso kutyad, az elsonel mindig sokat hibazunk, de mindenki a sajat hibaibol tanul, a kovetkezonel te is okosabb leszel!


Na de hogy a kerdesekre is valaszoljak:

Jatekok --> egy kiskutya barmivel eljatszik, sajnos kabelekkel, cipokkel is tehat fontos hogy sok jateka legyen. Ragokak, sipolos jatekok, labdak, pluss... mindezt allatfelszereles boltba kell venni mert olyan special anyagbol kell hogy legyenek amik nem arthatnak a kutyanak, tehat ne gyerek jatekot adj neki.

Seta --> oltasok utan, a dokival egyeztess!

Fürdés --> gondolom nem rég ota van nalatok a pici, tehat ne az legyen az elso elmenye veletek hogy vizbe cibaljatok, a kutyak ezt nem igazan szeretik. Es nagyobb koraban sem szabad gyakran furdetni, 4-5 havonta eleg + balesetek (kakiban hemperges). Sampont szinten allatos boltban veszel, nem tudom mennyire hosszu a szore de furdes elott etkell fesulni, utana langyos viz, bele a kutya, samponozas ketszer, fulekre, szemekre vigyazunk nem menjen bele viz, utana hajszarito, fesules. Ha nem piszkosnak budosnek erzed, 1-2 het mulva megfurdetheted, de tenyleg csak ha muszaj.

2011. júl. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a NORMÁLIS válaszokat!:)

A válasz megírásának időpontja: ma 03:35 neked külön köszi.

16 éves vagyok, ő az első kutyusom. Persze a szüleim segítenek, de szeretnék minél jobb gazdija lenni, ezért is kérdezősködök!

A kutyának BIZTOSAN jobb helye van nálam, mivel 6 hetesen kaptam azért, mert menhelyre került volna, már ilyen picikén, elvileg!

Azzal rosszat teszek, hogyha olyat csinál, amit nem szabad (engem harap), akkor ráütök az orrára? Nem megverem, csak meglegyintem.

2011. júl. 26. 12:51
 7/15 Tyler913 ***** válasza:
6 hetesen meg mindent megragcsal,ahogyan a kisgyerek,a "szajaval fedezi fel a vilagot".Nincs tapasztalatom ilyen fiatal kiskutyaval,de szerintem meg korai nevelni,es buntetni is,hiszen meg alig tud magarol.Ha a kezedet ragcsalna,inkabb huzd el a kezed,es adj neki valami mast,amit ragcsalhat helyette.
2011. júl. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A legfontosabb, amit nem akarsz, hogy felnőtten megtegyen, arról már most le kell szoktatni. Nem ráütögetni, hanem, ha helytelen dolgot csinál, elviszed onnan és mondod neki emelt hangon, hogy nem szabad.

A nap nagy részét úgyis átalussza még. Így jó lenne valahol elzárni, ha nem vagytok a közelében.Rágási hajlamához adjál neki kemény fát, körömkefét, súroló kefét, erős slag darabot, stb. Amikor nem a megfelelőt kezdi rágni, rászólsz , elveszed tőle és adsz helyette azt, amit rághat.


6-8 hetes korában az anyakutya mellett nem fog a kiskutya mindent megtanulni, amit az életben kell tudnia. A Te dolgod a magad elvárásaihoz megnevelni.Ha már rendben lesznek az oltásai, érdemes lesz találni neki megfelelő kutyás társakat.

2011. júl. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Harapás rágás: rá kel ütni az orrára.( ez neki nem fáj csak kellemetlen)

Játék: csőrgős vagy valami régi plüss játék de a fressnaps-ban lehet kapni ilyen kiskutyáknak mi is ott vettünk...

Sétálás: Amikor megvan az ÖSSZES oltása.


Fürdés nem tudom mennyi idős ortól mi elöszőr 4 hónaposan fürdettük azt monda a doki, hogy már lehet max 6 hetente szabad.

milyen fajta a milyenk Maltipoo szuka:)) 5 hónapos ma volt ozmetikusnál:))

Persze míg olyan kicsi minta tied nem kell vinni...

Reméllem segítettem!

2011. júl. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Boccs kortól...
2011. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!