Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért követi a kutyám a macskát?

Miért követi a kutyám a macskát?

Figyelt kérdés

A kutyám 8 hónapos.


Az utóbbi időben hozzánk járkált egy kóbor cica, ezért befogadtuk. De a kutyám nem hajlandó leszállni róla. A szülei le se szarják, ők macskák közt nőttek fel. Amikor a kutyám megszületett nem volt macska a háznál, valószínűleg nincs hozzá szokva. Sétáknál már párszor látott, de nem érdekelte. Kb. Mikor fog hozzászokni a cicához a kutyám? A cica kb. 2-3 hete van nálunk "rendszerességgel". (ugyebár így is kóborol.) De amikor itt a cica, a kutyám minden hová követi, nem hagyja nyugton. A macska már párszor felpofozta, de kutyám csak annyit tesz, hogy arrébb ugrik, majd követi ismét.



Mikor fog hozzászokni, annyira, hogy nem követi?


2011. júl. 26. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

de aranyos :D

szerintem pár hét múlva megszokja :)

2011. júl. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

rendben :) amúgy meg ha rászólok, akkor fülét, farkát behúzva lassan, sunnyogva jön hozzám és ilyenkor a földre szoktam mutatni, ő meg bebújik az ujjam alá. ilyenkor békén hagyja. de ahogy alkalom adódik rá, már megy és követi. Tesómé a macska és amikor a szobájában van tesóm macskával a kutya nem mehet be, és ugye nyitva az ajtó. Ő ilyenkor leül a küszöb elé és vinnyog. Már várom, hogy leszokjon róla. Meg ha a cicát én simogatom, az én ölemben van akkor tök féltékeny ugrál körülöttem, és hátam mögé ül, mert elzavarom mert nem akarom hogy a macska felpofozza, és félek hogy kikaparja a szemét. :S


Köszi a választ. :))

2011. júl. 26. 15:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor a kutyák ilyen kitartóan bámulnak, követnek, az nekem olyan vadászat szagú. Legyetek résen, és minden esetben zavarjátok el, ha ezt csinálja, nehogy átbillenjen. Ma pont így jártam. Szeretem a kutyáimat a határban sétáltatni, de későn vettem észre a jeleket, hogy átkapcsoltak vadász módba. Egy pillanat alatt kirobbantak mellőlem egy nyuszi után. Néhány másodperc múlva vissza is jöttek, de tiszta véresen. Szegény nyuszi, nagyon sajnáltam.
2011. júl. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
én a kutyámat féltem nem a macskát. kis testű öleb :D nem bántja a macskát, csak követi :)
2011. júl. 26. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!