Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lelkesíthetném a kutyáimat?

Mivel lelkesíthetném a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Szóval 3 lány kutyám van akik nem igazán szeretnek tanulni. Labda nem érdekes, Elsőt hidegen hagyja. Csakis a fogócska jöhet szóba- egymással- és a simi. Amikor Első egyedül volt, akkor sem volt más a helyzet. Kajálni imádnak, avval szoktam tanítani őket. Viszont azt veszem észre, hogy ha mondjuk nem olyan éhesek, akkor kevesebb az odafigyelés és a lelkesedés is. :( A nevelési módszeremben nem találtam semmi kedvszegő dolgot. Ha nem jól csinálnak valamit, akkor egy nem! és elölről kezdjük. Mindig nagy dicséret van, klikker, kaja, simi, ha rossz a kedvem el sem kezdjük inkább. Sajnos szoronganak, hogy valamit rosszul fognak csinálni, emiatt gátlásosak. Ez nehézzé teszi pl a trükkök tanítását. Hozzátenném, hogy "messzi földről csodájára járnak a szófogadásuknak" (pl. szüleim vendégeinek külön program a bemutató :D). Nagyon sok dolgot tudnak, csak épp kényszerből teszik, pedig csak Elsőt (8 éves) neveltem kényszerrel- nem bántással, erőszakkal!- a másik kettőt már vidám formában.. :(

Hogy tehetném lelkesebbé őket? Megoldás lenne-e az, hogy még többet foglalkozok külön velük, esetleg külön zárom őket? Mivel úgy tudom, hogy a második harmadik kutyák inkább az eggyel fölöttük állóhoz ragaszkodnak jobban, ráadásul ők anya-lánya-unoka. Engem nagyon tisztelnek és szeretnek, de talán egy kicsit elérhetetlennek érez a második és leginkább a harmadik? Gondom velük egy szál se volt soha, csak ez... :(


2009. ápr. 5. 23:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kicsit se vagy elszálva magadtól.

Inkább játsz és szeretgesd a kutyádat .

mEG ELVOLT ÁLJULVA KIKÉPZŐ xD

2009. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem, magamtól nem. :) Csak a kutyáimtól... És ha így volt akkor mit mondjak? Egy kérdésre csak úgy lehet válaszolni, ha tudják hogy miről van szó- ha nem írom le amit tudni kell, akkor nem tudják hogy miről van szó... És te meg tanulj meg olvasni, mert játszani nem szetnek, babusgatni meg szoktam őket, de éna neveléssel kapcsolatban kérdeztem... Ha te nem vagy híve a nevelésnek az a te dolgod... Biztos nem láttál még mániákusan dolgozó kutyát... Csak úgy mondom, hogy temrészetes az alap dolog, mindenhol ki van jelentve, hogy egy engedelmes kutyának MINDIG nagyobb a szabadsága végül... :) Menj és szólj be másoknak, a kérdésre nem nagyon válaszoltál, és nem is veszem ki belőle, hogy valamennyire is kapisgálnád a kutyákat...
2009. máj. 30. 23:21
 13/14 anonim ***** válasza:
Van egy beagle-öm és már letettük a vadászvizsgát és az engedelemség vizsgát is.És minden alap dolgot tud már a dogdance-et is tudja az agillity-t is tudja csak én a saját kutyusomból indultam ki ,hogy ő szeret néha kikapcsolni és csak játszani meg hülyéskedi úszni bentlenni velem a szobámba TV-zni aludni. (Bocsi)
2009. máj. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
És ki mondta hogy mi nem csinálunk ilyet? Kicsit lehetetlenség lenne egész nap csak tanulni...Egyébként meg az én pásztorkutyáim kicsit más kategória mint a beagle. Vagyis más a jellenmük, és máshogy kell nevelni őket...
2009. máj. 31. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!