Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerezhetném vissza a...

Hogy szerezhetném vissza a kutyám bizalmát?

Figyelt kérdés
Tegnap történt, hogy sétálni indultunk a kutyával az utcában.A végén van egy nagy rét, ott elengedtem. Az elején nem volt semmi gond, szépen jött mellettem és a közelemben maradt, egyszer meg csak úgy elszaladt a mező távoli pontjába, elég közel az autóúthoz, rendesen megijedtem, hívtam is de nem jött. Próbáltam a másik irányba futni is, tehát betartva a behívás szabályait. Szerencsére volt ott egy folyó, azon nem ment túl. A végén nagy nehezen vonakodva odajött, meg is dícsértem nagyon. Gondoltam rá hogy valami nyulat vehetett észre meg minden, de máskor is voltunk már olyan helyen ahol volt pár állat, még se szaladt utánna, nem vadászkutya.Eddig sosem csinált ilyet, mindig mellettem maradt, a behívása tökéletes volt,járunk kutyasuliba is. Na a lényeg, hogy amióta hazaértünk tök közömbös velem, szinte észre sem vesz. Ha kimegyek hozzá kis ideig csóválja a farkát, de oda se jön hogy simogassam, nem fekszik oda mellém, se semmi, pedig régen mindig ott ült melettem és jött utánnam bárhova is mentem. Mért csinálja ezt, valamit elrontottam? Hogy hozhatnám helyre a kapcsolatunkat? kb. 1 éve van nálam, 2 éves kan.
2011. júl. 26. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá annyira, de szerintem érezte rajtad a "félelmet" és "aggodalmat" és kicsit beleérzett az irányítás örömébe. Csinálj úgy, mintha mi sem történt volna, felejtsd el az egészet, ez szerintem azért fontos, mert nyomaszt téged ez a dolog és a kutya is érzi, hogy bizonytalan lettél emiatt. Úgyhogy töröld az egész történetet a fejedből és legyél továbbra is magabiztos vezető. :-) A kutya visszatükrözi a te viselkedésedet, úgyhogy minél zavartabb vagy, annál zavartabb lesz ős is. Tedd túl magadat ezen a "bakin" (bár szerintem nem volt semmi gond, mindent jól csináltál) és akkor a kutya is elfelejti.
2011. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kutyák bizalmat nehéz visszaszerezni sajnos annyira hogy elöbb szerzes vissza a kutyád szüzességét mint a bizalmát
2014. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!