Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra meghalt a kölyökkutyánk. Hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

4 hónapos spánielünk tegnap egyik pillanatról a másikra meghalt. Reggel még játszottunk, evett szépen, sőt még 2kor is kiszaladt az utcára a szomszéd kutyához, alig bírtam elkapni. Hazajött a párom és mondja hogy olyan furi a kutyus, és tényleg, szegény nem találta a helyét, csak mászkált a házban vagy ült és minket nézett. Furán vette a levegőt, olyan szörcsögő hangon. Elvittük az állatorvoshoz, még ott se volt nagyobb baj, csak az a kis furi hang. Bementünk a dokihoz, felraktuk az asztalra és elkezdett eszeveszetten köhögni, majd mikor lenyugodott akkor ez a szörcsögő hang. Doki megvizsgálta (csak lájtosan, meghallgatta a gyomrát, szívét, torkát), azt mondta szerinte ödéma és beadott neki 5 injekciót. A kutya még utána is mászkált az asztalon összevissza. Doki újfent megvizsgálta a szívét, azt mondta furcsa, nagyon szaporán ver, lefektette és azt mondta bead egy injekciót vénásan is. A kutya feküdt elkezdte furcsán venni a levegőt, és rá 5 percre meghalt. A doki szerint tuti ödéma, de azt nem tudja mitől, szerinte bolhacsípéstől is kialakulhatott.


Nem akarom az orvost bántani, csak egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy a kutyus aki reggel még velem szaladgált, játszott, az estére meghalt. Legalább ha lettek volna valami jelei hogy baj van. Azóta csak sírok, próbálok rájönni hol rontottam el, mi lehetett a baj. Hogy a francba lehet egy ilyet feldolgozni? Annyira hiányzik a kis dög.


2011. júl. 27. 10:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
sajnállak! részvétem. szerintem akkor amikor a doki adta be neki azt a 6 db injekciót nem lehet túl egészséges, úgy hogy nem akarok senkit sértegetni, de sztem a doki hibájából halt meg:/, ami meg a feldolgozást illeti, vegyél magadnak egy másik kutyit, és próbáld lassacskán feldolgozni a dolgot te semmit sem rontottál el!:) te mindent jól csináltál!
2011. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
részvétem, ez nagyon szomorú, még én is mindjárt sirva fakadok :'((
2011. júl. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A vénás injekciót már nem tudta beadni, a másik 5ből pedig kettő azt hiszem vízhajtó volt. Nem akarok senkit se bántani, csak egyszerűen nem értem hogy történhetett mindez ilyen gyorsan. Persze amikor kijöttünk a rendelőből, akkor sírva azt kiabáltam a páromnak, hogy kinyírta a doki a kutyát, de azóta lenyugodtam és ha itthon marad a kutyus, valószínű akkor is meghalt volna. Annyira vigyáztam rá, minden oltása megvolt, chipje, vinni akartam ivartalaníttatni, nagyon sokat foglalkoztam vele.. tudnom kellett volna hogy baj van :( A legrosszabb hogy nem tudom mibe is halt bele és hogy ezt hogyan lehetett volna megelőzni.


Nem akarok új kutyát, legalábbis egyhamar tuti nem, mert mégegy ilyen nem lesz mint ő.

2011. júl. 27. 10:27
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

jaj, nagyon sajnálom:(

Nem tudok semmit mondani, fogalmam sincs, hogy lehet feldolgozni én van, hogy amiatt s1rok, hogy mi lesz ha egyszer meghal a kutyusom, nem tudom, hogy fogom túlélni.

2011. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
nem bántásból, de melyik sarki szaporítótól vetted?
2011. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem!!! Most még ne is akarj új kutyát. Várj vele pár hónapot. Sírd ki magad nekem is az segített. Most már van 2 kutyusom.
2011. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :(


Utolsó, nem bántasz, tényleg szaporítótól vettem 25 ezerért, akkor még nem láttam át teljesen a dolgokat, de ma már nem vennék ilyen helyről kutyust. Legközelebb tk-st veszek, de arra meg rendesen gyűjtögetni kell majd.

Csak az a furi tudod hogy mikor megvettük, elvittük a kutyát az állatorvoshoz, megvizsgálta és azt mondta makk egészséges, gyönyörű kutya. Tényleg nagyon szép volt, fejlődött rendesen, sose gondoltam volna hogy ilyen hirtelen baja lesz. Ez a doki most helyettesített, felhívtuk a nyaraló dokinkat és ő is azt mondta, hogy ilyen bármikor előfordulhat, akár egy méhecskétől is, vagy békától, de mivel egész nap vele voltam, észrevettem volna ha ilyen történik. Nem értem az egészet :(

2011. júl. 27. 10:40
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kicsi korában nem kapott meg valamilyen oltást.

Én is az egyiket a vásárba vettem, de semmi baja nincs már 6 éves. A másikat menhelyről hoztam szerencsére neki sincs semmi baja.

2011. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy boncolás tudja pontosan kimutatni, miért is halt meg a kiskutyád. Nem csak betegségek vannak. Veleszületett rendellenességek is előfordulnak sajnos.
2011. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
46%

Nagyon sajnálom.

Most nagyon átérzem a fájdalmadat,nekünk most ellett 1 hete a spiccünk,és majd megőrültem az aggodalomtól,nehogy valami baja legyen.....5 kicsi kutyust ellett,profi módon.

Sajna a dokinak igaza lehet.....békától óvni kell a kutyusokat,sajna ha szemközt pisili,okozhat ödémát és egy ilyen kicsi kölyök,nem biztos,hogy tud ellene harcolni....

Én mégis azt tanácsolom,hogy mihamarabb vigasztalódj egy másik kutyussal,meglátod,ha el nem is múlik a fájdalmad,de egy csöppség leköt,vigasztal,segíteni fog....

2011. júl. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!