Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tele van az udvar legyekkel...

Tele van az udvar legyekkel és a németjuhászunk fülét piszkálják, aki már totál véresre vakarta azt és a legyek csoportosan eszik a fülét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 27. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Federol, Adventix, Butox, ha még kapható.
2011. júl. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ez nálunk is minden ősszel probléma...

a legyek ellen tegyél műanyag üvegbe víz, sör, cukor keveréket, ebbe belefulladnak

a kutya fülét naponta többször mosd le, majd kend be betadinnal és fújd be kubatol nevő spay-vel

2011. júl. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Nálunk is ez volt a probléma és nekünk is németjuhászunk van. De anno az állatdoki felírt valamit és az nagyon bevált. Sajnos nem tudom mit írt fel mert apa keni a fülét, de kérdezd meg az orvost az tudni fogja mit kenj rá.
2011. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Aluminium Spray. Bevonja a sebet és a legyek nem tudnak belepiszkálni.
2011. júl. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Németjuhásznál és keverékeiknél úgy látszik ez gyakori probléma... Ismerős valami mentás illatú fekete zselészerű anyaggal kente be a kutya fülét (nevet sajna nem tudok mondani, de hátha valaki itt okosabb lesz)

Amikor leszáradt a seb, bekötötte a kutya fülhegyeit leukoplaszttal. Hülyén nézett ki, de legalább nem bántották tovább a legyek. Sok náluk a légy, istálló, disznók stb...

2011. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! :)
2011. júl. 27. 14:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak minden évben előjön ez. Egy kb. 45 kilós német-juhász. Mi minden évben érünk az állatorvostól ADVANTIX -et ( 2400 Ft) . Ez egy kis ampulla amiben van kb 4 ml folyadék , amit a jószág 2 lapockája közé a szőr alá rányomsz, és 3 nap múlva eltűnnek , a legyek nem lesz kullancs, szúnyog és bolha sem. Annyi az egész , hogy ha megfürdetted a kutyát, utána 3 napig nem szabad rárakni , valamint az ampulla rányomása után 3 hétig nem szabad fürdetni . Üdv : M
2011. aug. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Sziasztok! "Uppolok" egyet, engem is érint, kiborít ez a probléma. Egy idősebb németjuhászom kvázi ez miatt pusztult el, most a fiatalabbat eszik ezek a *** rovarok. Vidéki vagyok, sok szomszédnak vannak csirkéi/disznói, nagyon sok a légy az udvaron.

A fent leírtak közül nekem egyik sem igazán jött be, a ragasztószalag talán, de azért az sem egyszerű, 2 hónapig viselje az állatom?? Vagy kenegessem neki 3 óránként 2 hónapig?? Jelenleg ez van. Ipari légyirtó is érdekel, feltéve, ha ez használ, mert a szomszédban lévő trágya készíti rendesen az utánpótlást.... Több állatorvost is kérdeztem, nagyjából mindenki csak az "utólagos" kezelésre tudott megoldást.

2016. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a Piret mixet a fülére fújva.
2016. júl. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

8as vagyok.

9esnek: köszi a gyors választ, de úgy néz ki a dolog megoldódott.


Min 3 éves problémám már ez a légy dolog, soha nem hittem, hogy a sok utánaolvasás, és több orvosi tanács sikertelenségére, egy állateledel kereskedő oldja meg a problémám.

Panzi samponnal alaposan átmostam. De itt tényléeg alapos voltam, több szert is használtam, mint írta a hátoldalán. Már itt mikor száradt a 10-15 db légy helyett csak 2-3 szállt kutyámra, majd

advantix.

Ennek több mint egy hete, úszott is ebem többször a helyi tóban, legyeknek nyoma sincs! :)

Ugyanitt elnézést kérek mindenkitől aki az advantixet ajánlotta, úgy látszik összekeverhettem egy másik cseppel, mert ilyen "kupakosat" még nem használtam mint ez. A lényeg a lényeg, kutyám boldog és én is az vagyok! :)

2016. aug. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!