Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy egyes...

Miért van az hogy egyes kennelek kikötik, hogy csak olyannak adják el a kölyökkutyát, aki viszi is majd kiállításra?

Figyelt kérdés
Ha veszek törzskönyves kutyát, kifizetem rendesen az árát, nevelem, szeretem, foglalkozom vele, akkor miért baj az ha nem akarom kiállításra vinni? Miért fontos az egy tenyésztőnek hogy hordjam kiállításra?
2011. júl. 27. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
szerződést gondolom nem köttök róla. Akkor meg tök mindegy.
2011. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreérted, nem akarok most kutyust venni, csak nézelődtem. Majd egyszer szeretnék törzskönyves kutyát, szerződéssel mindennel együtt, de ez még nem most lesz, most nincs rá meg az anyagi fedezetem. Csak tényleg érdekelne ez a kiállításos dolog.
2011. júl. 27. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg szép kutyái vannak, akkor a tenyésztőnek ez egyfajta reklám is, ha kiállításokon forog a kennel neve, esetleg még díjat is nyer vele a tulajdonos.
2011. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy almon belül sem születik minden kutya kiállítási minőségűen. Ráadásul eladáskor nem lehet teljesen pontosan kijelenteni, hogy márpedig ez a kutya kiállításra való lesz.

Nem hiszem, hogy ne tudnál ilyen tenyészetből is venni olyan kutyát, amelyet nem kötelező kiállításokra hordani. Amúgy ,ha ilyenbe botlasz, nem kell ott vásárolni kutyát. minden fajtában van több tenyészet, ahol a fajta szép, és jó egyedeivel tenyésztenek.

2011. júl. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen egyértelmű.

A tenyésztő nem azért tenyészt elsősorban, hogy a kis jancsikának lehessen egy szép kutyája, hanem hogy nemesítse a fajtát. Ha pedig egy szép kiskutya eltűnik valamelyik családi kertben és soha többet nem látja a világ akkor ezt nem fogja elérni. De nem hinném, hogy ez minden kiskutyára évrényes, csak az igéretesekre.

2011. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!