Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SEGÍTSÉG! Hogyan tudnám...

SEGÍTSÉG! Hogyan tudnám lefogyasztani? :S

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves labrador szukám.Elég kövér szegény.régebben minden reggel kapott egy fél szelet zsömlét valószínű attól.ez már 2 éve nincs de kövér és nagyon félek hogy meghal!:'(egy nap egyszer kap enni viszonylag keveset,de éheztetni nem fogom!Kérlek segítsetek![Normális válaszokat kérek,aki erre nem képes menjen innen.]
2011. júl. 27. 20:26
1 2
 1/17 anonim válasza:
én elivném állatorvoshoz.. ő biztos kitalál valamit..
2011. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Sok séta, naponta többször, ha bírja akkor kocogás.

Labdázás, futkozás minden féle játék ami mozgással jár.

Sok sikert :)

De egyébként napi fél zsemlétől nem szabadott volna meghíznia, lehet, hogy valami hormonális probléma, érdemes lenne orvossal kellene megnézetni, vagy tanácsot kérni

2011. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
jársz vele sétálni? vagy úsznia kéne naponta és minden másnap ennie.
2011. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Kutyazsírleszívás... már 50 ezerér csinálnak kb.. érdeklődni nálam!
2011. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
biztos nem a zsemlétől!!! az én kutyám minden nap kap egy fél kenyeret és nem kövér!! vidd el sétálni reggel,és este de egyébként én is megnézetném egy állatorvossal ő tud adni különféle vitaminokat amik elősegítik ezt onnan tudom hogy egy közeli ismerősöm is volt ebbe a helyzetbe amiben te! üdv.
2011. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!Szoktam vele sétálni de nem minden nap kb egy héten egyszer de amikor pl eszünk ő mindenből kap egy kis falatot..nincs hormonális problémája mert már megnézték.Kutya zsírleszívásra sem akarom vinni bocs..ma is voltam vele elég hosszan.Majd többet labdázok vele meg futkosok.:)
2011. júl. 27. 20:47
 7/17 A kérdező kommentje:
mármint sétálni hosszan*
2011. júl. 27. 20:48
 8/17 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni a tápon, hogy a tömegéhez mennyi kaját írnak elő. Annál kevesebbet kell adni neki, és dokival konzultálni hetente, hogy szerinte jó ütemben halad e a fogyás.

A sétáknál itt kifejezetten ajánlható, hogy nagyon lassan haladjatok, akár tyúklépésben. Ugyanis a kutyáknál ez a fajta lassú mozgás sokkal több izmot dolgoztat meg, mint az ügetés, ami az energiatakarékos mozgásformája a kutyusoknak.

Ha esetleg van lehetőség súlyhúzásra, azt is ajánlom, az is nagyon hasznos tud lenni, de a nagyon lassú séta sokkal egyszerűbb.

Minden nap vidd el 30-60 percre, kicsit kevesebb kaját adj neki mint az előírt, és dokival konzultálj hetente!

2011. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
jah és azt nem írtam, hogy az nagy butaság, hogy a ti kajátókból kap enni. Egyrészt az emberi fogyasztásra alkalmas kaják szanaszét vannak fűszerezve, az nem tesz jót az emésztésének, plussz más viselkedési problémáknak is előszobája lehet. Ezek mellett úgy abszolút semmi értelme az adagolásnak, ha közben mással is etetitek. Már megvan legalább, hogy miért hízott el.
2011. júl. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Naponta vidd sétálni, ne csak hetente, mert ha gyakrabban mozgatod, úgy fog lefogyni.:) De ez tényleg érdekes, hogy ennyitől meghízna, ha nincs hormonális problémája. Nem lehet, hogy a szomszédok dobálnak át neki még maradék kaját, vagy valami?
2011. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!