Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert vakarozik? A tap miatt?

Timtimi kérdése:

Miert vakarozik? A tap miatt?

Figyelt kérdés
Kutyam eleg sokat vakarozik, harapdalja magat es ragja a labait...na nem durvan, vagy sebesre...de azert minden nap a szajaban latom.......Acana Pacifikat eszik.....7 honapos, labi. Korabban mar evett Joserat, Ecopetet...de gyakran volt hasmenese....a mostani taptol nincs...de gyanitom, hogy attol vakarozik...a bore egyebbkent tiszta, nincs bolha, vagy semmi kulso parazita rajta...szerintetek? Nem tudom mi massal etethetnem, ami szinten gabonamentes...es ettol nem kerul tobbe, mert ugye ez sem olcso...persze nem ez az elsodleges szempont...
2011. júl. 28. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy allergiás v melyik összetevőre? van ebben a tápban valami, ami az eddigiekben nem volt?
2011. júl. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is ilyen volt, folyton vakarózott. Elvittük az állatorvoshoz, nem volt bolhás, de a dokinak fogalma sem volt róla, hogy mitől lehet ez. Az enyém most halt meg 4 hónaposan, a doki szerint ödémában és ez szerinte kialakulhatott allergiától (ez kialakulhat bolhacsípéstől is és még millió dologtól) is. Mi most akartunk váltani ilyenre: Eukanuba Puppy All Breed Lamb&Rice.

Ebben nincs csirkehús (általában arra allergiásak). Próbálj meg több ételt is kipróbálni, és ellehet vinni allergiatesztre is, de az fogalmam sincs mennyibe kerül.

2011. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnalom a kutyadat:( ..... ah en is arra gondolnek, hogy a csirke de nem, ez a tap halas, az Acana Pacifikaban 3 fele hal van...egyebbkent jol van a kutya, marmint nem tunik ugy, hogy baja lenne csak a vakarozas es a labragcsalas nyugtalanito kicsit....bar igaz, hogy egeszen pici, kb 9 hetes koraban is szivesen raharapott a labara....
2011. júl. 28. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A láb rágás lehet pótcselekvés, de elég sok problémának is lehet a tünete.

Le van e rendesen fárasztva, és állatorvos nézte e már a bűzmirigyét. Bár ahhoz még elég fiatal, hogy a bűzmirigye meg legyen telve, de a tappancs rágás annak is egy tipikus tünete.

2011. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. lehet h mozgáshiányban szenved, viselkedési probléma

2.bűzmirigy

2011. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi :( Én így már utólag azt mondom nagyon sajnálom, hogy csak úgy beletörődtem a vakarózásába, pedig lehet köze nincs ahhoz hogy meghalt szegény, de az szerintem nem normális, hogy egy kutya folyton vakarózik vagy rágcsálja a lábát. Emlékszem nekem a doki azt mondta, hogy lehet unatkozik a kutya, de amikor volt időm folyton az udvaron voltunk és játszottunk, futkorásztunk.. és ilyenkor is megállt egy pillanatra, vakarózott, majd futott tovább. Tényleg próbáld meg valahogyan kideríteni mi lehet a kutyus baja.
2011. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy le fogom fizikailag kisse jobban farasztani, futas, labdazas..bar most is csainaljuk.....reggel szalad, utanna egy kis lecsillapodasi ido, reggeli...pihen....jatszik a jatekaival....megint futas....alszik....eleg sokat alszik.....nem tudom.....az lesz, hogy lefarasztom jobban es meglatjuk, + felhivom az allatorvost...s attol fuggoen, hogy mit mond mad elvalik, hogy cserelunk-e tapot vagy mi a teendo....de koszonok minden valaszt nektek.
2011. júl. 28. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:

ez jellegzetesen allergia,de nem biztos,hogy a tápra.Pollenekre is lehet allergiás.Az enyém is mostanában kezdte a lábrágást,nem tudom mire allergiás,de minden esetre lecserélem a tápot egy másikra,abból baj nem lehet:)

Az egyik ismerősöm kifizette a kutyájára a méreg drága allergia vizsgálatot,és kiderült,hogy a kutyája szinte mindenre allergiás ami a hipoallergén tápokban van,a csirkére viszont nem.

2011. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!