Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ősszel szoktak a kennelek...

Ősszel szoktak a kennelek lehozni kiskutyát, vagy csak nyáron?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd törzskönyves kiskutyát (spánielt), de csak őszre lesz meg a pénzem. Szoktak olyankor még kiskutyák születni? Vagy várjam meg a tavaszt, mert addig már nem lesz az idén?
2011. júl. 28. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
biztos lesz ősszel is kis kutya.
2011. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden szuka egy időben tüzel, úgyhogy általában minden évszakban szoktak lenni kölykök, ezen ne aggódj:)
2011. júl. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Igen szoktak. De én mint tenyésztő jobban ajánlom a tavaszi-nyári alom választást. Télen könnyen megfázhat, ha panelben laksz akkor is sétáltatni le kell vinned.
2011. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon változó, hogy mikor lesz alom. Igazából Januártól Decemberig bármikor várható, mert a kutyák 3-6 havonta tüzelnek. Ez csak a tenyésztőn múlik, hogy milyen időközönként fedezteti be a kutyáját.
2011. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Tavaly is ez volt, hogy meghalt az idős kutyánk ősszel (már 11 éves volt) és nem akartunk télre kiskutyát idehozni. Aztán sajnos vettünk szaporítótól kutyust most nyár elején, beteg lett, most halt meg pár napja. Nagyon hiányzik, de most még se pénzem se lelkiállapotom egy új kiskutyához, viszont beleőrülők ha arra gondolok hogy most megint egy évet kell lennünk kutyus nélkül. Néztem sok kennelt, de egyiknél se nagyon találtam tervezett kennelt :( Néztem a fajtamentőket, szívem szerint hoznék el tőlük kutyát, de majdnem mindnél azt írják, hogy egyedüli kutyának ajánlják, mi meg nagyon szeretnénk még mellé egy kölyökkutyát is.
2011. júl. 28. 10:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem tervezett kennelt, hanem tervezett almot nem láttam :)
2011. júl. 28. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegyik honlapot szerkesztik rendszeresen a tenyésztők, hívd fel őket vagy írj nekik e-mailt, hogy mikorra terveznek almot. Tenyésztők akkor hoznak le almot, amikor tüzel a szuka, ki van választva a fedezőkan és minden körülmény adott a kölykök fogadására, ez ugyanúgy eshet télre vagy őszre is, mint tavaszra. Szóval az őszi-téli időszakban is ugyanannyi kiskutya születik.

Pár kennelt ajánlanék:

[link]

[link]

2011. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, megnéztem az ajánlott honlapokat, nagyon szépek a kutyusok, de azt még nem tudom honnan lesz meg az új kis családtagunk majd :)
2011. júl. 29. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!