Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavákról elmondanátok mindent?

Csivavákról elmondanátok mindent?

Figyelt kérdés

1.Természetük

2.Áruk (Fajtatiszta és hogy mettől meddig van az ár)

3.Mennyire tiszták?

4.Mennyire tanítható?

5.Szereti-e az emberi társaságot?

6.Tényleg ideges állatok-e?

Kérlek ne írjatok bunkó választ és ne linkelgessetek:)


2011. júl. 28. 15:21
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam 2.( Fajtatisztát szeretnék és hogy az ár mettől medig terjed) :)
2011. júl. 28. 15:22
 2/8 anonim ***** válasza:

Természet:nagyon kis mérgesek, és neki mennek bárkinek. Ezért vigyázni kell, minden rést elzárni nehogy kiszökjön mert mehetnék nagyon. Legalábbis az enyém az volt. Kiszökött, a kocsi elütötte:( de lesz másik:)

Ár: mehet 200 ezerig is, ha már 20 ezer az nem lehet vmi "jó" érted:D

Tisztaság:szerintem az! az én drágám az volt

Taníthatóság: hát az enyémet sajnos nem tudtuk, pont azért mert nagyon makacs volt, önfejű, persze nem mind ilyen gondolom...

Nagyon szereti az embereket

Idegbeteg:D az tuti..de nagyon vigyázz rá jó tanács, mert nagyon szerethető és ha elmegy, az nagyon fájdalmas, bár állítólag a kis lelke másik kutyiba száll és rem az én uj kutyimba fog:(

2011. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ és a hasznos infót:):)
2011. júl. 28. 15:31
 4/8 anonim válasza:

1.Rendkívül élénk, érdeklődő, figyelmes, fürge, temperamentumos és nagyon bátor. Gazdájához nagyon hűséges.

A testhossz valamivel nagyobb, mint a marmagasság, azonban kívánatos egy majdnem kvadratikus, jól izmolt zömök test, különösen a kanoknál.


2.Áruk elég borsos.


3.Csillogó és puha minőségű, gyenge aljszőrzettel. A rövid változatnál az egész testhez jól simul, gyér sz?rzet engedélyezett a gégén és a hason. A nyakon és a farkon valamivel hosszabb. A hosszú változatnál legyen finom, selymes, sima, vagy enyhén hullámos gyenge aljsz?rzettel, de nem lehet göndör, vagy felfújt. A fülnél, nyakon, az elüls? és hátsó végtagok oldalán, a mancsokon és a farkon hosszabb tollakat képez. Sz?rzetét könny? rendben tartani, de rendszeres gondozást igényel. Fürdetés után balzsamozni kell.


4.Úgy tartják, hogy a kistestű kutyák nem alkalmasak a kiképzésre, ellenben a chihuahua nagyon tanulékony és türelemmel akár mini agility-re is rávehetjük.


5.A csivava nagyon megfontolja ki legyen a gazdája, de a kiválasztotthoz végtelenül ragaszkodik. Az imádott gazdát, ha kell meg is védi, természetesen nem nagy az ereje, de nagy akaraterő rejlik benne. A szeretet és a kényeztetést nagyon igényli, sőt kiköveteli. Senki ne vegyen chihuahuát, aki nem tud alkalmazkodni kutyája szeszélyeihez!


6.Nem ideges állatok szerintem, csak szeleburdiak. Kicsi mérete ellenére temperamentumos, erős, gyors kutya, kíváncsi, éber, bátor és nagyon hűséges a gazdájához.

2011. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1,rendkívül élénk, érdeklõdõ, figyelmes, fürge, temperamentumos és nagyon bátor. Gazdájához nagyon hûséges.

2,ára lehet a csillagos ég(nézz körül hirdetésekben)

3,minden kutya tiszta ha megfelelően van gondozva

4,igen

5,igen

6, hát eddig csak idegeset ismertem belőle. De viszont ha megfelelően van nevelve biztos egy aranyos kis kutya is lehet belőle.

2011. júl. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
igy van alkalmazkodni kell! mi mindent megtettünk érte hogy mi alkalmazkodjunk de semmi nem volt neki jó:( majd írj hogy ha vettél és képet is:)
2011. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A csivavák is ugyanolyan jófej kutyák, mint a többi.

Csak sokan félrekezelik őket, és emberként, nem kutyaként nevelik. Ezért látsz sok agresszív és önveszélyes csivavát.

Ha betartod az alapszabályokat vele, megmutatod, hogy TE vagy a főnök; akkor egy problémamentes, hűséges társad lesz.

(Google: Hogyan legyek falkavezér?)

2011. júl. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy probléma van velük, nem kutyák
2017. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!