Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a magyar vizsla?

Milyen a magyar vizsla?

Figyelt kérdés

szeretnék egy kutyát de még nem döntöttem el hogy milyet bár nem ez a kérdésem...

a magyar vizslán gondolkodom elég mozgékony kutya ugye

könnyen tanul dolgokat

családtagokat idegeneket hogy kezeli


2011. júl. 28. 17:54
1 2
 1/17 anonim válasza:

A magyar vizsláról sokan azt tartják, hogy a vizslák közül a legintelligensebb, s a gazdájához leginkább ragaszkodó fajta. Nyugodt vérmérséklete, mérhetetlen emberszeretete még inkább alkalmassá teszi az emberrel való együttélésre, akár még lakásban is. Bár mozgásigényéről nem szabad elfeledkezni, hiszen vadászkutya lévén nagyon igényli a sok futkározást. A vizsla kifejezetten jóindulatú fajta, bár kissé érzékeny lelkületű, és a durvaságot nem viseli el. Első kutyát vásárlóknak nagyon ajánlott rendkívül könnyű felfogóképessége és tanulékonysága miatt.

Ugyanakkor annak is remek társ, aki kedveli a sportos életmódot, mivel a vizsla tele van energiával, s szívesen részt vesz bármilyen mozgásban. Nagyon játékos, imád dolgozni, s szinte mindent az emberért tesz. Nem nevezhető egyemberes kutyának, a család minden tagját szereti, éppen ezért gyerekek mellé is előszeretettel ajánlják. Az teszi a legboldogabbá, ha az ember közelében kujtoroghat. Kiegyensúlyozott és élénk kutyáról van szó, akinek a legjellemzőbb tulajdonsága rendkívüli kapcsolattartó készsége. Akárhogy is, azt hiszem, kár lenne kihagyni az életünkből. Csak ajánlani tudom

2011. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
Nekem volt 7 éven keresztül. A családot nagyot szerette és, ha hazaérkeztünk egyből ugrált és csóválta a farkát. Bár mi nem tanítottuk idegenek kezelésére így erről nem is tudok mit mondani. Remélem segítettem és szerintem kitűnő választás lenne.
2011. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi meggyőztél bár itt egy ctrlc ctrlv-t sejtek de jó válasz köszi:)
2011. júl. 28. 18:02
 4/17 A kérdező kommentje:

elsőnek írtam a választ

a másodiknak is köszönöm szépen

2011. júl. 28. 18:03
 5/17 anonim ***** válasza:
Családtagokat jól kezeli.Idegeneket megugatja,de még jelzőkutyának is alkalmatlan.Egyébként nagyon okos kis energikus kutyus.Sok szerencsét hozzá.Csak törzskönyvel tenyésztőtől vedd.És az egészre legyen százezer forintod.Kell kellékekre és ha kezeltetned kell az drága.
2011. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Magyar xd :)
2011. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 4 éves. Mágneskutyának is hívják őket, mert annyira kötődik a gazdájához. Képes órákon át nézni, hogy a gazdája mit csinál (gépelés, krumplipucolás vagy bármi). Mindig ott van ahol mi vagyunk, szeret bújni, játszani, futkározni. Haragudni nem lehet rá :). Az idegeneket addig ugatja ameddig meg nem simogatják (bár mostanában rászokott a csipkedésre), ha meg kimegy valaki a kapunk kívülre akkor ugat (családtagot nem, csak másokat). Gyerekkel is jól kijön, bár nem árt néha odapillantani. Én nem bántam meg.
2011. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
0%

Szia , én nem javasolnám mert engem már harapott meg vizsla , és nem a neveltetésével volt a gond , Egyébként vadász kutya volt , és csak játszottam vele és a karomból kiharapott egy marha nagy darabot .

Remélem , megondolod :)

2011. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

18:07-nek üzenem, hogy 10-ből 9 vizsla nem harap :)

ott már akkor valami gond lehetett. Nem volt kicsit öreg vagy valami?

2011. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban (2Xéve) voltak a szomszédban (talán tenyésztette őket, nem emlékszem). Magas betonkerítés, volt rajta egy lyuk alul. Kutya fejét kidug, kislány (én) simogat. Legalább 3 kutyája volt + a kölykök. Sohasem bántottak :)
2011. júl. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!