Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne lopják el a kutyám?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a fajtatiszta kölyök kutyákat el szoktak lopni.

Pláne, ha látszik rajta, hogy milyen szép, egészséges.

Hogy szokták ellopni, milyen módszerekkel?

Mit tudok tenni, hogy ez ne történjen meg?


2011. júl. 28. 19:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

benyúlnak a kerítésen vagy bemásznak sajnos tényleg sokkal gyakoribb mint gondolná az ember.. éjszakára vidd be a lakásba és ne mehessen közvetlen a kerítés közelébe.

Nálunk elég értékes kutyák vannak és éjjelre mindet bezárjuk a kennelbe valamint biztonsági kamerák vannak felszerelve a kennelsoron...

Egy ismerős tenyésztő 4 kiskutyáját lopták el..és biztos, hogy a kutyákra mentek mert nem a lakást hanem a kennelt törték fel...

2011. júl. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
20%
Hol vannak a kutyák? Irányítószám, város, utca, házszám. És mennyire vannak őrizve?
2011. júl. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ettől én is féltem, amikor cigányok voltak az utcában... igaz, nincs elől a kiskutyánk, mert el van rekesztve hátulra, de mégis féltünk... mivel én elég éberen alszom, szóval a legkisebb zörrenésre felébredek, így azt csináltam, ahol számítani lehetett, hogy bejönnének, én ott fogtam és erős damilt húztam ki oda-vissza, és ha nekimennek, akkor valami megcsörrenjen, felboruljunk stb., amire felébredek... Így egy picit nyugodtabb voltam. Tudom, hülye módszer, de mégis több a semminél. :)

Szerencsére nem akart senki bejönni hozzánk, úgyhogy most már megnyugodtam. :)

2011. júl. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
pl arra is meg kell tanitani h ne fogadjon el ételt senkitől, csak a családtól ez a mérgezések miatt is nagyon fontos! (ERről neten olvashatsz eleget). a másik h ne szoktatod hozzá az iodegenekhez h természetes h tapizzák. tapizza csak a család.
2011. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem engedem szabadon őket az udvaron felügyelet nélkül. Éjszaka vagy bent vannak, vagy kennelben ami messze van a kerítéstől.
2011. júl. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

9999 Sohasevoltváros Nemlétező utca 999.

3 gépfegyveres őr,

6 dobermann

18 éjjellátó, és 5 hőkamra

4 quados járőr

1 rendőrségi helikopter

2011. júl. 28. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:
kérdező, ezen jót nevettem
2011. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt amíg kicsi, addig lakjon a lakásban! Szocializáció szempontjából is hasznos, ha legalább fél éves koráig a családdal együtt él és nem csak naponta fél órára találkozik veletek. Mondjuk ezek után valóban nehezebb kiszoktatni az udvarra, de legalább megvan és nem lopták el. Másrészt, amikor sétáltatjátok és a kedves járókelők érdeklődnek, hogy "jaj de cuki, milyen fajta", akkor azt kell mondani, hogy egy menhelyi keverék, és sajnos beteg is, állandó orvosi ellátásra szorul. Azt véletlenül se mondd, hogy "törzskönyvezett kutya, 150 ezerért vettük"!

Amúgy egyszerűen bemásznak a kerítésen és már viszik is.

2011. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó-val teljesen egyetértek! Semmiféleképp ne hangoztasd, hogy hol vetted és mennyiért. Legyen szocializálva kölyökként, de ne hagyd, hogy mindenki simogassa az utcán. Így legalább tartózkodóbb és óvatos lesz az emberekkel, de persze ettől még nem lesz agresszív. Ha kinti kutya, és nagyon aggódsz érte érdemes beszerezni egy állkamerát ez lehet elrettenti a rosszban sántikálókat. Az sem rossz dolog, ha az udvarra nem lehet belátni, mivel először felszokták térképezni a területet.


Sajnos elég gyakoriak lettek a kutya lopások, és nemcsak kölyköt lopnak el, hanem felnőttet is.

2011. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy mekkora termetű a kutyus. Az enyém fél évesen kb. 30 kiló volt, akkor már kevésbé féltettem, mert már ugatott is az idegenekre meg akkor már nehezebben emelik át a kerítés fölött.
2011. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!