Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg apukámat,...

Hogy győzhetném meg apukámat, hogy megengedjen egy kutyát?

Figyelt kérdés

Azt mondja, azért nem engedi, mert nem egy-két hónapra szól, és megunnám. Nem hiszi el, hogy lenne elég kitartásom, hogy mindig levigyem sétálni. Mit tehetnék? Nagyon szeretnék egy kutyust.

14/l


2009. ápr. 6. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol laksz, van-e a közelben egy menhely.

Járj oda, menj sétálni a kutyákkal, segíts etetni, takarítani. Így addig is kutyákkal lehetsz, sokat tanulhatsz az állatokról és az apukádnak is bebizonyíthatod, hogygóha rendszeresen odajársz, hogy komolyan gondolod a dolgot.

2009. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Remélem nem veszed kötözködésnek amit írok, de...

Azt írtad, hogy lenne kitartásod minden nap levinni sétálni. Nos, ez nem ennyiből áll. Egy kutya napi több óra intenzív foglalkozást, ápolást igényel ahhoz, hogy a szellemi és fizikai igényei megfelelően ki legyenek elégítve. Hogy ehhez időd legyen, regeteg bulit, barátnőst programot le kell mondani, hiszen a kutyával foglalkozni kell, ha esik, ha fúj, ha 40 fok van...

Értem ez alatt: lemozgatás (akár több óra séta fajtától függően, nem pár méteres pórázon 10-15 perc), ha igényesebb a szőre azt is rendszeresen ápolni kell, nyaralás alatt gondoskodnod kell az elhelyezéséről, illetve tanítani sem ártana, legalább az alapvető dolgokra.

Tapasztalatból mondom, hogy egy kutyával nem igen lehet annyit foglalkozni, hogy jelentősebb szabadidőd maradjon.

A menhelyes megoldást jó ötletnek tartom, ha nem megy el a kedved, akkor talán apud is belátja, hogy elég érett vagy egy kutyához:)

2009. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

én is 14 éves lány vagyok. én 3éves koromtól kértem a szüleimet, és ők mindig azt mondák, hogy majd kislányom, majd... először: 'ha majd 10éves leszel' ....10éves lettem, utána: 'ha majd 12 éves leszel,...stb.stb.

Akkor mérges voltam rájuk, de most már van saját gondolkodásom, és belátom, hogy jobb is, hogy nem vették meg nekünk a kutyát, mert nem lettem volna képes törődni vele. Ha belegondolok, az a kutya úgy el lett volna kényeztetve....

Kerszetanyám kutyája 15 éves lehet kb. Ők már nem birják ezt, egyszerúen belefáradtak a kutyatartásba. már nem akarnak kutyát, bár nagyon szeretik a kutyust...

Én inkább azért nem könyörgök már, mert félek nagyon, hogy én is megunom... vagy ha pld. megveszik nekünk a kutyát, akkor másnap ha felébredek, szerintem majd biztos, hogy nagyon fogok félni, és ideges leszek, hogy minek is kellett nekem ez a kutya... attól kezdve minden megváltozna, és attól félek...

2009. ápr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Barátnőmnek van kutyája: A belvárosban lakik, és közel is az iskolához, ezért néha kimegyünk a kutyussal sétálni...viszont, ha péntek van vagy nem kell másnapra tanulni, és mi kiakarunk menni a régnemlátott barátokkal 'bulizni', akkor mindig probléma, hogy hova tegye addig a kutyust.

Otthon nem hagyhatja, mert akkor a kutya cirkuszol meg minden (panaszkodnak a szomszédok is), és mi meg persze el akarnánk valahova menni, beülni valahova.

Ilyenkor mindig nagy probléma, hogy hova tegye a kutyát...ha magunkkal visszük, akkor nem engednek be üzletekbe, és néha elkezd cirkuszolni is.

Ilyenkor ez idegesitő, és hálát adok, hogy nekem nincs kutyám...

Na most, te is 14 vagy...gondolom nem lesz mindig kedved rögtön a suli után a hazarohanni. Olyankor mit csinálsz a kutyával? Ráadásul mingyárt 16 leszel...ez a fő korszak, amikor a barátok a legfontosabbak, és bulizni, meg bulizni akasrz....lehet, hogy akkor megunod a kutyát.

2009. ápr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg apukád már gondolt az anyagi vonzatára is a kutyatartásnak, és ez is közre játszhat a döntésében.


Tudod egy kutya nem kis ráfordítást igényel, etetni, oltatni, orvosi ellátás, ha beteg, fekhely, játékok...ezen kívül nem kevés idő sétáltatni, tanítani, takarítani utána...


szerintem amíg te annyit látsz ebből hogy sétáltatni kell addig apukád döntése nagyon is reális!

2009. ápr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

09:37-es vagyok....

tudom, az a rész,a hol azt irtam, hogy : akkor hálát adok, hogy nincs kutyám' durván hangzott, pedig én nagyon is szeretem a kutyákat, már több éce foglakozok kiképzésükkel.

2009. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kiraédua válasza:

Meg tudlak érteni. Én is régóta szekálom apát egy kutyával.

Nekem is ezzel jön folyton, hogy mekkora felelősség és, ha megunom akkor neki kell gondozni, meg hogy nincs rend a szobámban, és hogy fogok így egy kutyáról gondoskodni.

Azt mondom ne hagyd magad lebeszélni. Érvelj azzal, hogy "ha ennyi ideig kitartóan könyörögtem, mért is unnám meg". Ez általában be szokott válni, mert erre nem tud mit mondani. Ellenben ha olyan "engedékeny" apukád van mint nekem,akkor jobb ha aranyhalat kérsz!

2013. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!