Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy kutya tényleg...

Szerintetek egy kutya tényleg segít abban hogy ne érezzem ilyen monoton-nak az életemet?

Figyelt kérdés
szinte minden napom ugyan úgy telik és ellégé unom már viszont a kutyákat mindig is nagyon szerettem és talán az önbizalmamat is tudnám növelni ismerkedéssel csak az a gond hogy még akkor is görcsbe rándul a gyomrom ha például csak a boltba kell lemenni szerintettek téleg jó ötlet és ????
2011. júl. 28. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
inkább pszichológus:D
2011. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet! De jól gondold át, nagy felelősséggel jár az állattartás. Mert ha mégsem "jön be" akkor mi lesz vele?
2011. júl. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha szereted a kutyákat, akkor szerintem segitene. En is ezen gondolkodom amugy, mert az en napjaim is monotonak. Ismerkedesre is jo, lattam par helyes pasit kutyával parkokban, utcan, es egyszerubb megszolitani valakit valamilyen ehhez kapcsolodo uruggyel. a kutya felelösseg, le kell vinni setalni, többször. ha miatta muszaj lesz lemenned, akkor talan megszokod es utana könnyebb lesz, nem tudom. en csak amiatt teketoriazom, h sokat dolgozom es sokat lenne egyedul a kutyus, es az nem olyan jo neki... :( de nagyon szeretnek magam mellé egy elölenyt, akit szeretgethetek...
2011. júl. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Korábban nem nagyon jártunk sehova. Amióta kutyánk van, azóta alig van szabad hétvégénk, állandóan kutyás programokra járunk, hétköznap pedig munka után kutyázás majd hulla fáradtan bedőlés az ágyba. Ehhez persze kell egy olyan környezet, ahol megismerkedhetsz más kutyásokkal. Kutyaiskola, kutyafuttató...
2011. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

egyrészről a kutya nagyon sok gátlást segít feloldani, ha rendesen rááldozod az időd, és köré formálod a napi programod, akkor megmozgat, kirángat az egyhangúságból, többet leszel a jó levegőn, ismerkedhetsz új emberekkel, akikkel már eleve lesz beszélgetési témád. ha pedig jobban elmerülsz a kutyázásban, akkor rengeteg tanulhatsz egy-egy kiállításon, versenyen, vagy a kutyasuliban.


másrészről - és ez is nagyon fontos!!! - ha önbizalmad nincs, akkor a kutya nem fogja azt "megnöveszteni"! ha nincs kellő határozottságod, akkor a kutyát sem fogod tudni megnevelni (tök mindegy mekkorát vagy milyen fajtát veszel)... gondold át ezt még egyszer, alaposan.


a kutyatartás nem csak a sétákról szól. a kiskutya rág, rombol, sír, ugat, naponta háromszor eszik, pisil, kakil, drágák az oltásai, el kell vinni szocializálni, kutyaoviba. aztán jön a kamaszkor, amikor alkalmi süket lesz, próbálgatja a határait, ha korábban nem szokott rá a napi energialevezetés egészséges módjára (sétáltatás) akkor továbbra is rág, rombol, urambocsá szökik. de ha már felnőtt, és okos, szófogadó, akkor is ott lesz, nem csak arra az időre, hogy "megtaláld önmagad", hanem még utána is! 14-15 évre keresel ezzel társat! akit nem csak a madárcsicsergős szép időben kell elvinni sétálni, hanem a mennydörgéses esőben is, télen ónos esőben is, mikor mínusz tíz fok van és menet közben az arcodra fagy a szitáló ónos izé, mikor elolvad az egész hóbelebanc és latyak minden, gumicsizmában csúszkálsz a sárban... és a kutya sajnos lehet beteg is, sőt, nagyon beteg. ilyenkor a Te kötelességed lesz orvoshoz vinni, kezeltetni (dráááááága nagyon).

szóval jól gondold ezt végig. lehet, hogy valóban egy kutya a megoldás és boldogok lesztek együtt, de ha vannak kétségeid, akkor inkább várj még vele, esetleg próbáld meg a pszichiátert.

2011. júl. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ismerkedésben mindenképp segít egyik ismerősöm kutyasétáltatás közbe ismerte meg a mostani feleségét:D

és szerintem amugy is segítene jobban érezni magad

2011. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ksandor1963 ***** válasza:
A 4. válasszal tudok teljesen azonosulni. Ebből kifolyólag, a kutyatartás néha a másik véglet: ha egyedül vagy, akkor szinte semmi másra nem lesz időd. Nagyon meg kell gondolni. De az előnyeit nincs időm felsorolni.
2011. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!