Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hosszúszőrű kutyád van pl....

Ha hosszúszőrű kutyád van pl. collie, akkor ha nem akarod annyit ápolni a szőrét levágathatod kutyakozmetikussal?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti, hiszen gondolom akinek collie-ja van, az pont azért (is) szereti mert gyönyörű szőre van. De elméletileg nem lenne tőle baja, ugye?

Ez azért ötlött fel, mert sokan nem szeretik fésülni a kutyát minden nap, ők így elvileg lenyirathatnák, és akkor nem lenne gond, v ez bonyolultabb ennél?


2011. júl. 29. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Levágathatod, a kutyának nem lesz különösebb baja, azt leszámítva, hogy a visszanőtt szőr soha nem lesz olyan jó tapintású, hosszú és szerkezetű mint az eredeti. Egy collie szőrét nem olyan nehéz ápolni, mert heti 1-2 alapos átkefélés mellett egyáltalán nem filcesedik. A hideg és a meleg ellen is védelmet nyújt, a téli és nyári időjárást is jól bírják a hosszú szőrükkel.

Nem beszélve arról, hogy hogy nézne ki szegény kutya? Nekem is colliem van és a szőre az egyik, amiért beleszerettem a fajtába, soha nem vágatnám le neki. Szerintem ha valaki hosszú szőrű fajtát vállal, akkor ahhoz a szőrápolás is hozzátartozik, ha ehhez nem fűlik a foga, akkor válasszon mást.

2011. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen én is így gondolom, de ezek szerint baja nem lesz tőle, pl h megfázik vagy ilyesmi...

Meg vannak olyan kutyák is amiket látni hosszú és rövid szőrrel is (yorkie, bischon) /nem tudom, jól írtam-e/

2011. júl. 29. 00:53
 3/7 anonim válasza:
Ha minden áron a szőrét akarod, vegyél birkát bah...
2011. júl. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kutyának mindegy szerintem. Egy ismerősünknek volt 3 rohadt nagy kutyája. 1 komondor és 2 komondor keverék. Ő minden tavasszal, amikor kezdett melegedni az idő fogta és házilag megnyírta a kutyákat. Úgy néztek ki utána, mint a birkák, de nem kiállításra tartotta őket, hanem őrizni a rohadt nagy házat meg kertet.
2011. júl. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, megfázhat. Ha télen, vagy előtte nyírod nagyon rövidre a szőrét és kint tartod a kertben. De ehhez címeres ökörnek kell lenni.
2011. júl. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nyáron a pincsi keveréem szőrét vágtam rövidre és ugyanolyan volt a visszanőtt szőr tapintása, mint előtte volt. Sőt, röviden sokkal puhább volt és selymesebb.
2011. júl. 29. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. júl. 29. 02:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!