Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszuk?

Fuuton kérdése:

Melyik fajtát válasszuk?

Figyelt kérdés

Amik eddig szóba jöttek:

-Golden Retriever

-Collie (Skót Juhász)

-Husky

-Alaszkai Malamut

-Szamojéd


Mondhattok még másokat is, de nagy testűek legyenek.

Kertben tartanánk (750 négyzetméter)

Nagyon szép a kert, bár kevés a virág (inkább bokorfélék, és fák vannak)

A legfontosabb szempont, hogy kertbarát legye, ne pusztítsa el a kertet, és ne ásson, ne tarolja le a növényeket.

Napi 2-3 órát tudnánk vele foglalkozni.

Így hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha valamit kifelejtettem, és fontos lenne a választásba, kérlek szóljatok, és pótolom.


2011. júl. 29. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

egyik kutya sem kertbarát, ha nincs lemozgatva, és a 99% kertbarát, ha le van mozgatva. Az sem fajta-, inkább egyedfüggő. Szóval ha az a 2-3 óra aktív, és legalább 2 részletben történik, reggel és délután mondjuk, nem hiszem h sok energiája lesz a kutyának. Másik tanács, hogy ha tenyésztőnél vásároltok, akkor mindenképpen egy kissé passzívabb, de még mindig egészséges kutyust válasszatok, aki felnőve sem lesz hiperaktív mondjuk.

Én a Huskyt választanám, de csak rajtatok múlik, hogy nektek melyik fajta tetszik a legjobban, és melyiknek tudjátok kielégíteni a mozgásigényét.

2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha kezdők vagytok akkor mindenképpen collie-t vagy goldent. A másik kettőhöz kell némi tapasztalat és sok-sok idő. Az első kettő szerintem nyugodtabb, tökéletes családi kutyák.

Ennyi információhoz, nekem még újfundlandi, labrador, bernáthegyi, vizslák és ehhez hasonló barátságos kutyák jutottak eszembe.

2011. júl. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én a tacskót javaslom. az nagyon jó fajta nőstényben. nem tudom hogy milyet szeretnétek (fiú-lány?) igaz hogy mondtad hogy nagy legyen a tacskó kicsi de én azt mondanám hogy az legyen, persze ez a te döntésed én csak válaszoltam a kérdésedre. csupán vélemény.
2011. júl. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szamojédet nem ajánlom, unalmába nagyon szeret gödröket ásni. Tapasztalat! :)
2011. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ezek közül csak a collie kertbarát
2011. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mna hát a husky az godroket ás h husoljon benne mert téli kutya...a malamut dettoo nyaron elviselhetetlenul felásnak mindent es ha keves idot vagy vele kezelhetetlenne valnak ... nagyon keménykezuen kell veluk bánni ... a golden retrieverem imággya a virágokat es igenis kertbarátnak nevezném de szerintem ez egyedfuggo o nem ás godroket de a téli kutyák ásnak... én mégis a goldent javasolnám...tapasztalat...kedves kis kutyus es konnyen kezelheto nagyon okos nagyon konnyen tanul...es akinek nemvolt még kutyusa aznnak ideál kiskutyus :)
2011. júl. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én csak a COLIEE-T JAVASOLNÁM( SKÓT JUHÁSZ) EGYEDÜL AZ AMI EZEK KÖZÜL KERTBARÁT. REMÉLEM TUDTAM SEGÍTENI ÉS KÉRLEK ÍRD MEG HOGY MELYIK LETT. KÖSZI
2011. júl. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
golden, csak és kizárólag, a többi mind munka kutya, még ha csak a sétát nézzük, abban sem elég a 2 óra, és még mellette szellemileg is le kell fárasztani, úgyhogy golden :D szerintem
2011. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ajánlani pedig labrador, vizsla
2011. júl. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
normális esetben a golden is munkakutya... de én is a colliet javaslom kb 100 éve tenyésztik kertbarátra.. hulla nyugodt kutya, imád labdázni azzal fél óra alatt is alaposan le lehet fárasztani. Nekünk is van/ volt több collienk is én pont azért vettem másik fajtát mellé mert be lehet dilizni ha a kutya 3 órán át mozdulatlanul fekszik... de imádni való, nagyon okos a szőrét elég kikefélni havonta egyszer mert magától tisztul
2011. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!