Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez? Vol2. [BŐVÍTVE]

Hogy is van ez? Vol2. [BŐVÍTVE]

Figyelt kérdés

Sziasztok, már régebben feltettem egy kérdéssorozatot amire logikus válaszokat kaptam többségben, viszont akik esetleg lemaradtak róla azoknak is szerettem várom a válaszát. [bővítettem]



Üdv, egy három részből álló kérdést szeretnék feltenni amire szerintem sosem fogok értelmes választ kapni. Szóval, először is fel nem tudom fogni hogyan lehetnek ilyen-olyan mániás emberek akik már szinte emberszámba sem veszik akik szaporítanak, szaporítótól vesznek kutyák. Igen, sajnos olyan világban élünk ahol nem feltétlen a legnemesebb munkával keressük kenyerünket, de könyörgöm ők csak szaporítók, lehetőséget adnak azoknak az embereknek akik nem tudnak 60-100 ezer forintot kiadni egy kutyáért, és igenis a szaporítók azok akiktől lehetőséget adnak ezekre, elismerem nem a legjobb módszer a pénzkeresésre de a rablásnál, csalásnál, lopásnál ezerszer jobb. A másik kérdésem az lenne hogy miért nézik le azokat akik szaporítótól veszik a kutyájukat mert csak utánozni tudom magam, de nincs arra pénzük hogy a havi fizetésüket egy kutyára áldozzák. Én is szaporítótól vettem a kutyámat de ettől függetlenül az egész napot vele töltöm, télen nyáron viszem sétálni, szünetben és iskolaidőben is felkelek hajnal 6kor csak azért hogy ne szakítsam meg a rutinos táplálkozását és ha valami probléma van megkérdezem azt itt gyakori kérdéseken vannak olyanok akik pofátlanul csak annyi válaszolnak "mi a f*szért szaporítótól veszel"? talán azért mert csak erre van pénz barátom. Az utolsó kérdésem pedig az lenne, ami ugyancsak a pénzzel kapcsolatos hogy mi a francért ne lehetne nekik olcsóbb tápot venni? Tudom az Acana meg Orijen tápokban minden megvan, de könyörgöm hát nincs nekem 1000 forintom minden másnapra, mert ugye fél kiló tápot megeszik naponta a kutya.. Ugyanúgy megkap mindent szerintem, tény hogy nem a legminőségibb tápot kapja de akkor sem száraz kenyérrel etetem hanem a boltokban kapható rendes tápot, gondolom nem azért engedélyezték a forgalmazását mert szárított szart árulnak. Ennyi lett volna amit megszeretnék tudni, rengeteg dolgot nem írtam le mert úgy gondolom így is csak a savazás fog várni a hozzászólásokban. Tudom hogy a hozzászólások 90% abból fog állni hogy minek tartok állatot ha nincs pénzem a maximális tartásra, erre csak annyit válaszolnék, igenis volt, van, és lesz olyan gazda aki nem tudja anyagilag támogatni a kutyáját, de igenis szívből szeretni nem úgy mint néhány TENYÉSZTŐ, aki annyit tesz hogy eteti fedezteti orvoshoz viszi a kutyáját...

Remélem kapok valami normális választ.

Amely kérdést még nem raktam fel, az a kutya fülvágás. Nem hiszem hogy ragoznom kellene miként tekintenek azokra a gazdákra akik ehhez folyamodnak, csonkítók, állatkínzók. Személy szerint én is "megcsonkíttattam" a kutyámat még kisebb korába ami egyáltalán nem zavarta, steril körülmények között pár perc alatt altatással gyorsan elvégezte a doki, összeforrasztotta plusz összevarrta és mehettem is haza, pár hétig kenegetnem kellett a fülét mivel már idősebb korába [6 hónaposan vágattam le] ami sajnos a hosszas gyógyulással is járt. De minden nap kentem érzéstelenítővel törölgettem a seb körül hideg ronggyal. Gyakorlatilag mindent megtettem hogy ne érezze magát kellemetlenül. Akik több tízezer forintot kiadnak a kutyájukért, és még tízezret hogy levágassák a fülét nem értem miért sorolják egy napon az állatkínzókkal akik láncra verve fedeztetik a szukájukat, kikötözve tartják a jószágot és még sorolhatnám, de nem mennék bele. Bár durva általánosítás, de az emberek is tesznek olyat ami nem épp kellemes illetve hasznos, de mégis megteszik. Gondolok itt a tetoválásra, és egyéb beavatkozásokra. Jó tudom a fülvágás a gazda döntése, meg a kutya lehet hogy nem akarná. De aki megadja neki minden napi ételét, vele tölti minden szabadidejét az ennyit csak megengedhet hogy egy kicsit az igényeire szabja a társát, nemde? Várom az építőjellegű válaszokat.

Üdv, Titanium9.


2011. júl. 29. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
teljesen egyet értek veled, bár ezek nem igazán kérdések, hanem a véleményed, és persze tények,a táppal annyi, hogy abból SZERINTEM azért érdemesebb drágábbat venni, mert naponta elég pár maroknyi belőle, nem kell egy fél kiló, mert ha kiszámolod, mennyire jön ki pár hónapnyi etetés a drágából és az olcsóból, az lesz, hogy az olcsó drágább, mivel több kell belőle, mert nem fedezi a szükségleteit :D
2011. júl. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az első kérdésre/véleményre jó alapos választ kaptál a legutóbbi alkalommal és nem értem miért is lovagolsz még ezen..

A második részében én megértem azokat akik állatkínzásnak tartják. Ez általában tudatlanságból van, a többség még soha nem látott ilyen műtétet...Én nem tartom annak, láttam már ilyen jellegű műtétet is és a felépülési szakaszt is, tényleg nem zavarja se akkor se később a kutyát

2011. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én mindenben egyetértek veled, kivéve a fülvágást. Nekem is amstaffom van, de egyszerűen nem lenne szívem levágatni a fülét és kész.
2011. júl. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem is miattam írtam ki elhiheted, mert nekem elég a saját véleményem. Azoknak írtam le akik még nem látták, és azt szeretném ha ők is elolvasnák, kifejtenék mit gondolnak erről. Nem lovagolok ezen, kiírtam 2-3 hete most pedig újra, mi ezzel a gond?
2011. júl. 29. 21:01
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Már nem unalmas ez?

Aki szaporít az árt kutyának. Ha te megveszed azt a kutyát, akkor támogatod, hogy ártson nekik. IGENIS akinek nincs elég pénze az menjen menhelyre. Vagy netán te is ugyanúgy lenézed a menhelyi kutyákat ahogy más a szaporítottat? Vannak más "munkák" is amelyek nem túl nemesek. A különbség az, hogy azok többsége az emberek felé irányul, akik egyenlő felek és van esélyük megvédeni magukat, ellenben a kutyák csak áldozatok és tehetetlen élőlények. Ronda dolog belőlük megélni, úgy hogy közben veszélyben vannak.

2011. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon meglehet szívni a szaporítókkal. Engem nem zavar különösebben ha valaki ilyen kutyát vesz, szíve-joga eldönteni, hogy milyen kutyát és honnan akar, de én nagyon megjártam velük.


Párom ismerősének az ismerősétől vettük a kutyusunkat és már nagyon megbántam, de annyira szerettem volna már kiskutyát, hogy nem akartam már többet várni és még gyűjtögetni a pénzt. Hülye voltam nagyon, megfizettem az árát. Szóval elmentünk a kiskutyát megnézni, édes és aranyos, apuka anyuka is jól néz ki. Megyünk a kutyáért rá 2 hétre, bemegyünk az udvarra és akkor látom, hogy vagy 3 kutya még (nem az apa és az anya) be van zárva egy kis helyre, minden csupa por, vizük alig van és szegények pár négyzetméteren mozoghattak csak.. és ami elszomorító hogy az én kis dögöm is onnan jött elő. Nem tetszett, de elnyomtam magamban az érzést, nem bírtam volna otthagyni. Persze egy napra rá rájövünk, hogy a kutyus veszettül bolhás, hetekbe telt mire megszabadítottuk tőlük, de ettől függetlenül minden oké volt, imádnivaló, okos, aranyos, értelmes egy kis spániel volt.

Két hónapot élt velünk. Elkezdte furán venni a levegőt, állatorvos és ott rögtön meghalt, de nem írom le az egészet, amúgy is megtettem ezt már itt jópárszor. Na de itt jön a lényeg. Tegnap tudtam meg ismitől, hogy kiderült az anyakutya maga is beteg lett a szülés után, alig tudták megmenteni, és az is kiderült hogy 3 kölyök már a szülés után meghalt, hogy miben kitudja. Két kölyök maradt, abból lett kis tökink a miénk. Mikor elhoztuk elvittük másnap állatorvoshoz, ő átvizsgálta és azt mondta makk egészséges, de benne lehet a pakliban, hogy ő is beteg volt már akkor is. Sose fog kiderülni mi volt a baja, de hogy én az életben többet nem veszek szaporítótól kutyát az tuti biztos. Nagyon nézzétek meg hogy kitől veszitek a kutyát, ha szaporító akkor meg aztán főleg, és ha baja van akkor utána nem illik ám lepasszolni.


A fő bajt abban látom, hogy vannak nagyon olcsó kutyák, ha megunják az emberek, vagy elveszítik a türelmüket irányába akkor tök lazán lepasszolják, és vesznek egy másikat tökolcsón és így tovább. Lehet hogy nem olcsó a TK-s kutya, de lehet gyűjtögetni, félrerakni és addig is felkészülni az érkezésére.

2011. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A szaporításra reagálnék.

"lehetőséget adnak azoknak az embereknek akik nem tudnak 60-100 ezer forintot kiadni egy kutyáért"


Jaj, hálásak ne legyünk nekik érte???


Lehetőséget adnak arra, hogy az amúgy sem túl jómódú emberek még több pénzt hagyjanak az állatorvosnál, mintha rendes tenyésztőtől vásároltak volna kutyát.


Lehetőséget vesznek el a menhelyi kutyáktól, ugyanis a kispénzűek számára az olcsó kutya alternatívája általában nem a drága kutya, hanem a menhelyi kutya lenne.


Olyanoknak is (gyk. bárkinek) eladnak kutyát, akiknek nem való, így azok is sokszor az utcán végzik.


Rombolják az állomány minőségét.


"Addigy nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!" Nem kell mindenkinek fajtatiszta kutya! A vágyak és a lehetőségek gyakran távol állnak egymástól.


Sorolhatnám tovább, de fáradt vagyok és amúgy sincs értelme. Kérdező, te vagy egy gyerek lehetsz, vagy egy korlátolt gondolkodású felnőtt. Megdöbbentő, hogy valaki képes leíni ilyeneket, és még hisz is benne.

2011. júl. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az utolsóra reagálnék, körülbelül egy menhelyet sem látok a környékünkön, gondolom bennem a hiba hogy nincs menhelyünk. Másodszor pedig a leendőket is befogják zárni egy új rendelet szerint ha minden igaz, na majd akkor megnézem mennyi szaporító fog jól járni. :)
2011. júl. 30. 08:33
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Titanium9.


Ha jól tudom, te szeretnél majd tenyésztő lenni egyszer, ha jól tudom Amstaff a fajtád. Ezt a fajtát imádod, szereted, ehhez képes konkrétan fizetsz valakineek azért, hogy éppen tönkreteszi a fajtát, és a hazai állományt. Már bocs, de amennyire a kép alapján láttam a te kutyád sem éppen kiváló példánya a fajtájának.


Nem tudom mit nem értesz azon, hogy a szaporítókat anyagilag támogatni az éppen olyan, mint fizetni azért, hogy a kedvenc fajtádat tönketegyék.


Nem mindenki engedhet meg magának 100 ezer forintos kutyát, az tény. De mindenkinek van lehetősége várni amíg a menhelyen, vagy a fajtamentésnél lesz egy olyan kutya, aki neki is megfelel. Nekem is van álomfajtám, és abból is igen sok van a fajtamentésnél.

De a sajátodhoz hasonló keverék kölyköt is találsz bármikor:

[link]

[link]


Te pedig ahelyett, hogy mentenéd az állítólagos kedvenc fajtádat, inkább fizetsz annak, aki azt tönkreteszi.


Az én fajtámban egy tk-s kutya 200 ezer körül mozog. Miután megvettem a kutyámat a szaporítótól 60 ezerért, még 200-at hagytam az első évben az állatorvosnál. Most akkor melyik az olcsóbb? Ennyi pénzből bármelyik ramaty állapotban lévő mentett kutyát is rehabilitálhattam volna.


Komolyan nem értem, hogy kutyát és fajtát szerető emberek hogyan lehetnek ennyire rövidlátók. De ajánlom neked, hogy kezdj el kijárni egy menhelyre, fogadj be ideiglenesen a staff mentőktől kutyát, kezdj el részt venni az állatvédelemben, és akkor talán megérted miről beszélünk.

2011. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]


Íme a felelőtlen szaporítás eredménye. És kik szívnak megint. A kutyák, és az állatvédők, a szaporító meg jót röhög az egészen. Ilyen szánalmas országban élünk. Sok korlátolt elméjű nem képes felfogni, hogy amíg van kereslet, addig lesz kínálat is. És a selejt mehet a süllyesztőbe, fabatkát sem tisztelik az életüket. Sokan azt hiszik, ha otthon, szeretet telje környezetben szaporítgatnak, és a kutyusoknak szerető gazdikat találnak, annak nincs semmiféle káros következménye. De ez a folyamat hullámot gerjeszt. Hisz a sok alom közül, élég, ha egynek a gazdája dönt úgy, hogy folytatja ezt a mesterséget. És akkor a kezdeti pár leszármazottai közül már biztosan kiköt néhány a menhelyeken (és az még a jobbik eset). Ha ezek az emberek, csak életükben egyszer kilátogatnának egy menhelyre, vagy fajta mentő szervezethez, és látnák, hogy milyen borzalmas állapotban kerülnek oda a kutyák, talán jobban, felelősség teljesebben átgondolnák, hogy mit is tesznek valójában.

2011. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!