Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadnál be keverék, kóbor...

Fogadnál be keverék, kóbor kutyát?

Figyelt kérdés

Sokan annyira ragaszkodnak, hogy fajtatiszta legyen a kutya. Jönnek azzal, hogy ki tudja, milyen gén van benne, ha korcs, az utcáról jött ebekről nem is beszélve...

Nekünk eddig CSAK utcáról befogadott kutyáink voltak, szám szerint 3. (először egy vemhesen kidobott tacskó-keveréket fogadtunk be; az egyik kölykét megtartottuk, a másiknak kerestünk gazdit)

Mostani kutyum már 10 éves lehet kb., őt félévesen fogadtuk be, mikor a testvéreivel együtt valami állat utcára tette őket (a tesóit sajnos elütötték szinte egymás után, mert a volt "gazdi" épp a főúton dobta ki őket)

Soha semmi negatívumot nem tapasztaltam tőlük, végtelenül szelídek és hűséges kutyák voltak a régiek, a mostani is elképesztően ragaszkodó és szófogadó.

Miért olyan fontos felvágni egy adott fajtával? Pl. a szomszédok is fűnek-fának dicsekedtek a bernipásztorukkal, hogy hú, mennyibe került... Miért hiszik az ilyen fajtatiszta-mániások, hogy az a kutya különb?


2011. júl. 30. 09:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Igen! nekünk eddig az utcáról befogadott keverék kutyák eddig szám szerint 2. de amúgy most is kerék kutyám van.
2011. júl. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

09:10

És jól gurul :)))) ??


Persze, fogadnék be keverék kutyust.

2011. júl. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%
Én fogadnék be, ha lenne rá pénzem. De sajnos már több állatra nincs. Viszont van egy kutyám, ő egy kis keverék kutya.
2011. júl. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
kb 3 hónapja mi is egy ilyen kutyát fogadtunk be meg előtte is csak keverék kutyáink voltak ... szerintem nem olyan kényesek mint a fajtatiszták
2011. júl. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Nekem is keverék kutyám van, őt mondjuk nem utcáról, fogadtuk be, hanem egy háztól. De az előző kutyám is keverék volt, az ő anyját egy ismerősünk találta vemhesen egy kukába dobva, az egyik kölyköt meg befogadtuk.

Ha egyszer sok pénzem lenne vennék egy nagy teleket ahova befogadnék sok-sok kidobott kutyát.

2011. júl. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is mindig kleverék kutyáim voltak :) ha a mostani kutyusom már nem lesz utcáról, vagy menhelyről hozok új kutyust :)

Én sem nagyon értem, hogy miért ragaszkodik valaki a drága fajtatiszta kutyusokhoz, mikor fajtamentőknél is sok fajtatiszta, vagy fajtajellegű keverék kutyus vár gazdira...

2011. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Én befogadnék egy keverék kutyát, de sajnos nem állunk úgy anyagilag. Nekünk 2 kutyánk van mind a kettő keverék. Jó kutyák, szeretnivalóak és barátságosak.

Eddig csak keverék kutyánk volt, egyszer volt fajtiszta, mert rokonoknál született és nem tudtak velük mit kezdeni.

De itt faluhelyen szinte sznobnak számit akinek fajtiszta kutyája van.

Amúgy meg úgy hallottam a "túl fajtiszta" kutyák sokszor rossz természetűek.

Egyszer majdnem szétszedett egy spániel.

2011. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Én tuti fogadnék be, ha lehetne:( Csak sajnos hiába fogadsz be annyit, amennyit csak tudsz, mindig lesz olyan idióta barom állat, aki kiteszi őket..:S Magyarországon meg még a menhelyek sem olyan színvonalúak... Amerikában szebb egy menhely mint egy pláza, itt meg...:S Kajára alig jut pénz..:/
2011. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

...hát akinek van pénze az nyilván nem a menhelyről fogad be kutyát.Sokak úgy tartják hogy a menhelyi kutyák többségének rossz élete volt és nem lehet tudni mire, mikor, hogy reagál és abból baj is lehet!

De hogyha családi házam lenne én is örökbe fogadnék kutyákat:):):)

2011. júl. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

Igen, volt már keverék kutyám, és volt már 3 különböző fajtájú fajtatiszta kutyám is.

De a kérdés elég provokatív, miért gondolod, hogy aki fajtatiszta kutyát tart, az fel akar vágni?

Nekem most yorkshire terrierem van, de nem azért, mert menőzni akarok vele, hanem azért mert imádom a terrierek temperamentumát, és nagyon tetszik külsőre is.

Egy fajtatiszta kutyánál tudod, hogy milyen külső és belső jegyekre számíthatsz.

A keverék kutyámról ember nem tudta megállapítani, hogy mikből áll, 7-8 hetesen került hozzánk. Sejtettük, hogy nagyjából mekkora lesz, de hogy milyen természetű, arról fogalmunk sem volt. Nagyon erős terelő ösztön volt benne, állandóan csipkedte a bokánkat + imádott ásni. Ezekről szinte képtelenség volt lenevelni, és hát egyik tulajdonságnak sem örültünk igazán, főleg mikor a kisgyerekeket akarta terelni, azok meg frászt kaptak.

Szerintem senki nem nézi le a keverékeket, de akik fajtatiszta kutyát tartanak, azoknak általában határozott elképzeléseik vannak a kutyát illetően. Ennyi.

2011. júl. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!